ابتكار:

زنان بیشترین لطمه فردی و اجتماعی در روزهای كرونا را متحمل شده اند

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر لزوم حمایت ویژه از زنان، اظهار داشت: زنان در روزهای انتشار کرونا بیشترین صدمه های فردی و اجتماعی را متحمل شده اند.

زنان بیشترین لطمه فردی و اجتماعی در روزهای كرونا را متحمل شده اند

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، معصومه ابتکار قبل از ظهر چهارشنبه در آئین افتتاحیه مجازی اولین همایش ملی «خانواده و زنان در دوران کرونا» در تالار حکمت دانشگاه گیلان، با اشاره به لطمه های فراوان کرونا به بخش ها مختلف خصوصاً به حوزه زنان، اظهار نمود: این لطمه های باید شناسایی و در امتداد پشتیبانی از آنها اقدام گردد.
وی به نقش مهم پژوهش و برگزاری چنین همایش هایی در ارائه راهکار اشاره نمود و اظهار داشت: انتظار می رود که در بین این تحقیقات بتوانیم راهکار و سیاست مناسبی برای کاهش لطمه ها و بهبود شرایط زنان و خانواده ها در روزهای شیوع ویروس کرونا استخراج نماییم.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه با اشاره به مشکلات فردی و اجتماعی که زنان در دوران کرونا با آن مواجهند، اضافه کرد: مشکلات اقتصادی در کنار چالش های فرهنگی و اجتماعی زنان سرپرست خانوار را تهدید می کند.
وی همین طور به عملکرد بانوان در عرصه تولید اقلام بهداشتی همچون ماسک و گان از شروع شیوع ویروس کرونا نیز اشاره و افزود: پشتیبانی از کسب و کارهای زنان خصوصاً در عرصه تولید اقلام بهداشتی در دستور کار معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در دوران کرونا قرار گرفته است.
ابتکار، با اعلان اینکه تداوم شرایط کرونا و خانه نشینی ها آثار مثبت و منفی فراوانی برای خانواده ها به همراه داشته است، اظهار داشت: جنبه های روحی و روانی کرونا بر زنان بیش از سایر اعضای خانواده است و پس به مشاوره هایی جهت مدیریت خود و خانواده نیاز دارند.
وی با اشاره به راه اندازه خط ۱۲۳ جهت امداد گرفتن از مشاوران خانواده در دوران کرونا، افزود: معاونت امور زنان و خانواده با همکاری مراکز دانشگاهی و بوسیله مدیرکل امور بانوان استانها مبادرت به شناسایی آثار کرونا بر زنان و خانواده ها کرده تا راهکارهای مدیریت بهتر شرایط ارائه شود.
ابتکار اضافه کرد: با کمک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تبعات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و روحی و روانی کرونا برای خانواده در کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا توجه شده تا مشکلات را به حداقل برسانیم.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، از سیاست گذاران و مجریان خواست از نتایج این مباحث علمی بهره برداری کنند و تصریح کرد: عبور از پاندمی کرونا نیازمند تدابیر لازم برای حفظ سلامت جسمی و روانی خانواده است و پس باید با آینده نگری و استفاده از تجارب جهانی سیاست های مناسب را برای ایجاد سلامت روانی، اجتماعی و فرهنگی خانواده فراهم نماییم.

1399/12/17
13:15:26
0.0 / 5
380
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , رمان , فرهنگی
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog