آمار نهایی داوطلبان آزمون دكتری وزارت بهداشت

به گزارش بلاگ سان بیشتر از ۱۳ هزار داوطلب در آزمون دکتری سال ۱۴۰۰ دانشگاه های علوم پزشکی کشور ثبت نام کردند.

آمار نهایی داوطلبان آزمون دكتری وزارت بهداشت
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، ثبت نام داوطلبان آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) سال ۱۴۰۰ تا آخر روز گذشته(شنبه ۲۳ اسفند) ادامه داشت و تعداد ۱۳ هزار و ۴۲۷ نفر در این آزمون ثبت نام کردند.
مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام نمود که هرگونه تمدید و یا ویرایش فرم ثبت نام متعاقبا از راه اطلاعیه های سایت این مرکز به نشانی Sanjeshp.ir اعلام خواهد شد.
ضوابط و شرایط برگزاری آزمون پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی (Ph.D )و دکتری پژوهشی رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی از راه سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت اعلام شده است و بر این اساس آزمون کتبی در تاریخ های ۳، ۴ و ۵ تیر ۱۴۰۰ برگزار می شود.
داوطلبان شرکت در این آزمون باید دانشنامه کارشناسی ارشد فوق لیسانس (مرتبط یا دکتری حرفه ای )پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و علوم آزمایشگاهی سه برای رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، جدول شمارهی ۵ برای رشته های دندانپزشکی و جدول شمارهی ۱۰ برای رشته های داروسازی داشته باشند و درصورتی که دانشجوی نیم سال آخر، به هر علتی، تا تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ فارغ التحصیل نشود بعد از اعلام نتایج، قبولی وی کان لم یکن تلقی شده و داوطلب از شرکت در آزمون سال آینده هم محروم خواهد شد.
داوطلبان جهت شرکت در آزمون صرفا مجاز به انتخاب یکی از دوره های دکتری تخصصی یا پژوهشی هستند که باید در فرم ثبت نام نسبت به انتخاب یکی از آنها اقدام نمایند.
دانشجویان نیم سال آخر تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای با عرضه گواهی در خصوص فراغت از تحصیل تا تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ مجاز به شرکت در آزمون هستند.
بر مبنای مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی، شرط داشتن نمره زبان بعنوان پیش نیاز جهت شرکت در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D )حذف شده است و درس زبان انگلیسی عمومی با ۴۰ سوال شامل ۱۵ سوال درک مطلب، ۱۵ سوال لغت و ۱۰ سوال گرامر( با ضریب ۳) برای همه رشته ها بعنوان یکی از دروس امتحانی به آزمون اضافه شده است.1399/12/24
23:03:55
0.0 / 5
367
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , سایت , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
sunblog