عذرخواهی وزارت بهداشت از داوطلبان آزمون دستیاری

عذرخواهی وزارت بهداشت از داوطلبان آزمون دستیاری

به گزارش بلاگ سان معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید مجدد بر قانونی بودن زمان برگزاری آزمون دستیاری سال ۱۴۰۰ به علت بحرانی شدن این مورد از داوطلبان عذرخواهی نمود و اظهار داشت: تا آخر وقت امروز زمان برگزاری این آزمون مشخص خواهد شد.


به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر علی اکبر حق دوست ضمن بیان این مطلب در مورد شایعه تعویق آزمون دستیاری سال ۱۴۰۰، اظهار نمود: با داوطلبان چهل و هشتمین آزمون دستیاری به علت ایجاد شرایط بحرانی احساس همدردی می کنم و اگر درصدی در این بحران بنده مقصر باشم عمیقا از همه داوطلبان شامل مخالفان و موافقان برگزاری آزمون پوزش می طلبم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: گروهی از داوطلبان که معترض برگزاری آزمون دستیاری در ۲۰ فرودین هستند در دیوان عدالت اداری طرح شکایت کردند و این شکایت مسیر قانونی خویش را طی می کند. داوطلبان موافق و مخالف برگزاری این آزمون علل خاص خویش را برای این تصمیم دارند. عده ای که حق خود می دانند و با تفسیری که از قانون و مقررات دارند فکر می کنند زمان ۹ ماه فاصله بین برگزاری این دو آزمون اتفاق نیفتاده است. عده ای هم معتقد هستند اگر آزمون مجدد تعویق بیفتد به علت بحث هایی سربازی و غیره متضرر خواهند شد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت تصریح کرد: من همه دغدغه های داوطلبان آزمون دستیاری را درک می کنم و صمیمانه در این ساعات پایانی سال از همه آنها پوزش می خواهم.
دکتر حق دوست با اشاره به اینکه تمام تلاش خویش را بعنوان مسئول پاسخ گو در این سیستم انجام دادم، اظهار داشت: هر کاری که می توانستم انجام داد تا این جو بوجود آمده را آرام کنم. اما بر مبنای عرف و تفسیری که از مقررات نوشته شده بر می آید واقعا برداشت ما این است آزمون ۲۰ فرودین دستیاری که باید در ۲۰ اسفند برگزار می شد کاملا قانونی می باشد و ابهامی در این حوزه نیست و اینکه می گویند فاصله ۹ ماه بین این دو آزمون اتفاق نیفتاده به این علت است که شاید برداشتون از آن آئین نامه صحیح نبود است یا برداشت ما با آن افراد متفاوت می باشد.
وی تصریح کرد: منابع آزمون دستیاری در اردیبهشت سال ۹۸ به داوطلبان اعلام شده است و چیزی تغییر نکرده است اما این بحث از دامنه معاونت آموزشی وزارت بهداشت خارج شده است.
معاون آموزشی وزارت بهداشت تصریح کرد: در چند روز گذشته هر روز دو تا سه ساعت بنده شخصا و مدیران مرتبط برای به نتیجه رساندن بحث رفت و آمد کردیم با بزرگواران قوه قضاییه صحبت کردیم آنها هم در این گرفتاری آخر سال برای این مورد وقت گذاشتند اما تصمیم گیری در این حوزه دشوار می باشد.
دکتر حق دوست تصریح کرد: دو ساعت پیش آخرین جلسه را در مورد زمان برگزاری آزمون دستیاری با مسؤلان قوه قضاییه داشتیم از معاونین دیوان تشکر می کنم که برای این مورد وقت گذاشتند و استدلال های دو طرف را شنیدند و تا آخر وقت امروز ۲۷ اسفند نتیجه قانونی این را اعلام می کنند. امیدوارم هر چه خیر است تصمیم گیری شود. داوطلبان از وقت خود بهترین استفاده را ببرند.
منبع:

1399/12/28
13:46:23
0.0 / 5
190
تگهای خبر: آموزش , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
sunblog