رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر :

مجموع كمك های مردمی به زلزله زدگان سی سخت به ۹ میلیارد تومان رسید

به گزارش بلاگ سان رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر اظهار داشت: تابحال مجموع مشارکت های مردمی به هموطنان زلزله زده سی سخت، به رقم ۹ میلیارد تومان رسیده است.

مجموع كمك های مردمی به زلزله زدگان سی سخت به ۹ میلیارد تومان رسید

محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین میزان کمک های مردمی جمع آوری شده برای کمک به زلزله زدگان سی سخت اظهار داشت: تابحال مجموع مشارکت های مردمی به هموطنان صدمه دیده از این زلزله به رقم ۹ میلیارد تومان رسیده است.
وی توضیح داد: از این رقم ۲.۵ میلیارد در ارتباط با کمک های نقدی و ۶.۵ میلیارد تومان در ارتباط با کمک های غیرنقدی مردم به صدمه دیدگان زلزله سی دشوار می باشد.
رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر در مورد نحوه استفاده از این مبالغ اظهار داشت: بخش زیادی از کمک های مردمی صرف توزیع بسته های غذایی شده و علاوه بر این هم برای تأمین و توزیع اقلام غذایی و مورد نیاز در روزهای نوروز، از محل کمک های مردمی برنامه ریزی شده است.
نصیری در مورد محل هزینه کرد کمک های نقدی هم خاطرنشان کرد: مقرر است این ارقام با اولویت بندی و به صورت ویژه برای مرحله بازسازی منازل صدمه دیدگان هزینه شود.
وی با اشاره به اینکه فراخوان سازمان داوطلبان برای جمع آوری این کمک ها به صورت ملی نبوده است، اظهار نمود: این فراخوان تنها در سطح استان ها و به منظور هدایت کمک های خیرین انجام شد. با این وجود جمع آوری این رقم آن هم با یک فراخوان استانی کار بزرگی است و از تمامی مردم ایران سپاسگزاریم.
نصیری در مورد برنامه سازمان داوطلبان برای ایام نوروز هم اظهار داشت: بنا بر اعلام رئیس جمعیت هلال احمر، یکی از مهم ترین مأموریت های این جمعیت در نوروز سال جاری حضور در بخش های مرزی کشور و عرضه خدمات سلامت برای مقابله با ویروس کرونا است. در این حوزه هم سازمان داوطلبان مأموریت تأمین نیروی انسانی و حضور داوطلبان در مناطق مرزی را بر عهده دارد.


منبع:

1399/12/30
15:02:37
0.0 / 5
487
تگهای خبر: برنامه , خدمات , فراخوان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog