رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر :

مجموع كمك های مردمی به زلزله زدگان سی سخت به 9 میلیارد تومان رسید

به گزارش بلاگ سان رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر اظهار داشت: تا حالا مجموع مشارکت های مردمی به هموطنان زلزله زده سی سخت، به رقم 9 میلیارد تومان رسیده است.

مجموع كمك های مردمی به زلزله زدگان سی سخت به 9 میلیارد تومان رسید

محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین میزان کمک های مردمی جمع آوری شده برای کمک به زلزله زدگان سی سخت اظهار داشت: تا حالا مجموع مشارکت های مردمی به هموطنان لطمه دیده از این زلزله به رقم ۹ میلیارد تومان رسیده است.
وی توضیح داد: از این رقم ۲.۵ میلیارد مربوط به کمک های نقدی و ۶.۵ میلیارد تومان مربوط به کمک های غیرنقدی مردم به لطمه دیدگان زلزله سی دشوار است.
رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر درباب نحوه استفاده از این مبالغ عنوان کرد: بخش زیادی از کمک های مردمی صرف توزیع بسته های غذایی شده و علاوه بر این نیز برای تامین و توزیع اقلام غذایی و مورد نیاز در روزهای نوروز، از محل کمک های مردمی برنامه ریزی شده است.
نصیری درباب محل هزینه کرد کمک های نقدی نیز اشاره کرد: مقرر است این ارقام با اولویت بندی و به صورت ویژه برای مرحله بازسازی منازل لطمه دیدگان هزینه شود.
وی با اعلان اینکه فراخوان سازمان داوطلبان برای جمع آوری این کمک ها به صورت ملی نبوده است، اظهار نمود: این فراخوان تنها در سطح استانها و بمنظور هدایت کمک های خیرین انجام شد. با این وجود جمع آوری این رقم آن هم با یک فراخوان استانی کار بزرگی است و از تمامی مردم ایران سپاسگزاریم.
نصیری درباب برنامه سازمان داوطلبان برای ایام نوروز نیز اظهار داشت: بنا بر اعلام رئیس جمعیت هلال احمر، یکی از با اهمیت ترین ماموریت های این جمعیت در نوروز امسال حضور در بخش های مرزی کشور و ارائه خدمات سلامت برای مقابله با ویروس کرونا است. دراین زمینه نیز سازمان داوطلبان ماموریت تامین نیروی انسانی و حضور داوطلبان در مناطق مرزی را بر عهده دارد.


منبع:

1400/01/09
13:48:37
0.0 / 5
544
تگهای خبر: برنامه , خدمات , فراخوان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog