در گزارش بلاگ سان مطرح شد؛

جوانان بر فرصت های فضای مجازی متمركز شوند

معاون گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب در قرارگاه بقیةالله اظهار داشت: جوانان باید بعنوان سفیران فضای مجازی، بجای لطمه شناسی از این فضا به فرصت های آن توجه نمایند.

جوانان بر فرصت های فضای مجازی متمركز شوند

ابوالفضل باقری معاون گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب در قرارگاه بقیةالله در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص حضور جوانان در فضای مجازی بعنوان سفیران فضای مجازی عنوان کرد: بعد از ابلاغ بیانیه گام دوم انقلاب از طرف رهبری، بخش اعظمی از سخنان ایشان برمبنای همان بیانیه است و بطور کلی نگاه این بیانیه برمبنای ایجاد یک تحول در حکمرانی کشور است که جوانان باید بصورت آتش به اختیار این تحول را مدیریت و مسائل انقلاب را حل کنند.
باقری اشاره کرد: ایشان در دیدار خود با دانشجویان در خردادماه سال ۹۸ فرمودند که برای رسیدن به چشم انداز این بیانیه نیاز به یک حرکت عمومی میان جوانان داریم. البته این حرکت در کشور وجود دارد اما باید سرعت گرفته و با محوریت جوانان به سمت تمدن نوین اسلامی برویم.
معاون گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب در قرارگاه بقیةالله با اعلان اینکه رهبر معظم انقلاب در سخنان خود اعلام نموده اند دشمن طی ۴۰ سال آینده با انتشار اخبار دروغ و بوسیله جنگ نرم رسانه ای در حال مایوس سازی جامعه و جوانان است، اضافه کرد: ایشان تاکید دارند که جوانان باید در از بین بردن این محاصره رسانه ای دشمن پیشگام باشند. مقام معظم رهبری راه حل این امر را در دیدار با گروه های جهانی اعلام نمودند و گفتند که گروه ها باید اقدامات خودرا بصورت هنرمندانه به گوش جامعه برسانند.
وی بیان کرد: بعلاوه در موضوع مواسات و کمک های مومنانه نیز فرمودند که شبیه روایت شهید آوینی از دفاع مقدس، باید روایت فتح مواسات نیز در جامعه برای مردم روشن شود.
معاون گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب در قرارگاه بقیةالله با اشاره به ابزار رسانه در جنگ نرم اشاره کرد: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود جوانان را افسران جنگ نرم در فضای مجازی دانستند و اعلام نمودند که جوانان باید جامعه را تشویق به امید و حرکت جهادی کنند.
باقری با اشاره به راهکارهای این امر تاکید کرد: جوانان از چند طریق می توانند این گفته رهبری را محقق کنند. مقابله با تحریف های دشمن در فضای رسانه ای، ایجاد امید و خوشبینی در جامعه نسبت به آینده انقلاب همچون راهکارهای تحقق سخنان رهبری است. بعلاوه تمامی نهادها و مسئولین نیز وظیفه دارند دراین زمینه تلاش کنند اما جوانان وظیفه ویژه ای دارند.
وی با اعلان اینکه با اهمیت ترین رسانه در اختیار جوانان، فضای مجازی است، اظهار داشت: یکی از با اهمیت ترین راهکارها در این خصوص، کمرنگ کردن لطمه شناسی این فضا و تمرکز بیشتر به فرصت های فضای مجازی است.
معاون گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب در قرارگاه بقیةالله توضیح داد: جوانان متخصص کشور نسبت به فضای مجازی بجای لطمه شناسی و توجه به لطمه ها از فرصت های آن برای تقویت جامعه و ایجاد شبهه میان دشمنان استفاده کنند. قطع کردن فضای مجازی و یا فیلتر کردن آن هیچ سودی ندارد بلکه تنها سبب نصب برنامه های فیلتر شکن در گوشی جوانان و دسترسی آنها به تمامی مطالب می شود. بجای لطمه شناسی از فضای مجازی باید به فرصت های آن دقت نماییم.
وی با اشاره به دیگر راهکارها دراین زمینه اشاره کرد: یکی از با اهمیت ترین موضوعات، ایجاد تقویت میان جوانان است که در این راستا بنا به سفارش رهبری باید بجای توجه به موانع به اهداف و قله نگاه نماییم. بعلاوه ایجاد امیدواری در خود و جامعه حتی در اطرافیان و خانواده نیز با اهمیت ترین امری است که جوانان می توانند انجام دهند.
باقری با اعلان اینکه هم اکنون در فضای مجازی نقشی منفعلانه داریم، گفت: متأسفانه نهادهای فرهنگی و متولی ما در فضای مجازی منفعل عمل می کنند و منتظر حملات و پاتک های دشمن هستند و بعد از رخ دادن یک حمله فرهنگی تازه به فکر راه حل می افتند.
معاون گفتمان سازی بیانیه گام دوم انقلاب در قرارگاه بقیةالله افزود: موضوع انتشار کلیپ اخیر یکی از خواننده ها نیز مصداق این امر است چونکه بعد از این اتفاق، نهادهای فرهنگی تازه به فکر راهکاری برای آن افتادند. این در حالیست که ما باید قبل از حملات دشمن، حضور فعال در فضای مجازی داشته باشیم.
وی اضافه کرد: این حضور فعال و استفاده از فرصت های فضای مجازی می تواند به شکل ایجاد شبهه در بین دشمنان باشد. بعنوان مثال مدت ها پیش درباب موضوع هولوکاست این شبهه افکنی به وجود آمد و شاهد تقلای دشمنان برای رفع آن بودیم.
باقری در آخر تاکید کرد: هم اکنون رهبر انقلاب معتقدند که جوانان جامعه فعلی از جوانان دوران دفاع مقدس بدتر نیستند اما مسئولین ما این مساله را قبول ندارند. به عقیده رهبری جوانان جامعه فعلی بدون دیدن امام خمینی و دوران انقلاب همچنان برای استواری این نظام تلاش می کنند به همین دلیل نیز باید به کمک جوانان در شبکه مجازی شبکه های گوناگون بزنیم و پیشرفت های انقلاب را به جامعه و جوانان بشناسانیم.

1400/01/13
15:42:54
0.0 / 5
397
تگهای خبر: برنامه , جوانان , رسانه , شبكه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
sunblog