اعلام تقویم برگزاری آزمون های ۱۴۰۰ وزارت علوم

برمبنای تقویم اعلام شده از طرف سازمان سنجش آموزش کشور، مهم ترین و کلیدی ترین آزمون های وزارت علوم در خرداد و تیر ماه 1400 برگزار می گردند.

اعلام تقویم برگزاری آزمون های ۱۴۰۰ وزارت علوم
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، اوایل بهمن سال قبل بود که سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار اطلاعیه ای زمان برگزاری آزمون های مهم و کلیدی دانشگاه های کشور شامل کنکور، کارشناسی ارشد و کاردانی به کارشناسی ناپیوست در سال ۱۴۰۰ را تعیین تکلیف کرد.

کارشناسی ارشد
ثبت نام جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی از روز یکشنبه ۱۶ آذر ۹۹ آغازشد و بعد از دو مرحله تمدید در نهایت روز چهارشنبه هشتم بهمن ماه ۹۹ به انتها رسید.
آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی طی سه روز متوالی در ایام چهارشنبه ۵ خرداد، پنجشنبه ۶ خرداد و جمعه ۷ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می گردد.

کنکور سراسری
ثبت نام جهت شرکت در رشته های با آزمون کنکور ۱۴۰۰ از روز یکشنبه ۱۲ بهمن ۹۹ بوسیله سایت سازمان سنجش آموزش کشور شروع شد و بعد از چند بار تمدید
، روز شنبه ۱۶ اسفند ماه ۹۹ به انتها رسید و این آزمون طی چهار روز یعنی در ایام چهارشنبه ۹ تیر، پنجشنبه ۱۰ تیر، جمعه ۱۱ تیر و شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۰ برگزار می گردد.
بر اساس مصوبات بیست و چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ همانند سال ۱۳۹۹ حداکثر ۳۰ درصد با تاثیر مثبت است و مواد و ضرایب دروس امتحانی و دروس مؤثر سوابق تحصیلی آزمون سال ۱۴۰۰ همانند سال ۱۳۹۹ است.
طبق تصمیم سازمان سنجش آموزش کشور و شرایط کشور از نظر شیوع ویروس کرونا ویروس، زمان برگزاری آزمون های ارشد و سراسری در سال ۱۴۰۰ افزایش پیدا کرد. همین طور بمنظور پیش بینی های لازم برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای برگزاری آزمون های کارشناسی ارشد ناپیوسته و سراسری سال ۱۴۰۰ و برای کاهش هر گونه مخاطرات برای متقاضیان زمان برگزاری این آزمون ها اصلاح گردید.

کاردانی به کارشناسی
همچنین ثبت نام جهت شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۰ بصورت اینترنتی از روز یکشنبه مورخ ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ شروع می شود و این مهلت تا روز یکشنبه ۳۰ این ماه ادامه خواهد یافت.
بر این اساس ضرورت دارد که همه متقاضیان در مهلت در نظر گرفته شده و بعد از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته وفراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام، به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
با توجه به اینکه ثبت نام و انتخاب رشته در این آزمون در یک مرحله انجام می شود، متقاضیان باید همزمان با ثبت نام، نسبت به درج رشته محل های تحصیلی خود در فرم تقاضانامه اینترنتی باتوجه به رشته های اعلام شده در دفترچه راهنما، اقدام نمایند.
جزئیات و همین طور دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته، همزمان با شروع ثبت نام در روز یکشنبه مورخ ( ۲۳ خرداد ۱۴۰۰) بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت. متقاضیان لازم است برای اطلاع از شرایط و ضوابط شرکت در این آزمون و نوع پذیرش رشته های امتحانی با آزمون و یا بر طبق سوابق تحصیلی «بدون آزمون»، دفترچه راهنمای مذکور را به دقت مطالعه کنند.
آزمون آن دسته از رشته هایی که پذیرش آنها بوسیله برگزاری آزمون انجام می شود نیز در روز جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ انجام خواهد شد.
بر این اساس، جدول رشته های امتحانی با آزمون و پذیرش بر طبق سوابق تحصیلی (بدون آزمون) کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۰ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور انتشار یافته است.

دانشگاه آزاد
پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و رشته های تحصیلی مهندسی بهداشت محیط دانشگاه مذکور، فقط بر طبق سوابق تحصیلی (معدل کل دوره کاردانی) متقاضیان و در سایر رشته های گروه پزشکی این دانشگاه شامل (تکنولوژی اتاق عمل، بهداشت عمومی، علوم آزمایشگاهی و مامایی )، بر طبق آزمون صورت می گیرد که تاریخ، نحوه انتخاب رشته و همین طور کدرشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی، متعاقبا بوسیله درگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به اطلاع متقاضیان علاقمند خواهد رسید.

دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای
پذیرش در دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیر انتفاعی در سال ۱۴۰۰«سامانه ثبت نام و انتخاب رشته» بصورت اینترنتی از روز یکشنبه مورخ ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ شروع می شود تا روز یکشنبه مورخ ۶ تیر ۱۴۰۰ ادامه دارد.
بر این اساس ضرورت دارد که همه متقاضیان در مهلت در نظر گرفته شده و بعد از مطالعه دقیق «دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته» و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام، به درگاه اطلاع رسانی این سازمان به آدرس www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام نمایند.
با توجه به اینکه ثبت نام و انتخاب رشته همزمان در یک مرحله انجام می شود، متقاضیان باید باتوجه به رشته محل های اعلام شده در «دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته» نسبت به انتخاب و درج رشته محل های مورد علاقه خود در «سامانه ثبت نام و انتخاب رشته» اقدام نمایند.
اطلاعیه تکمیلی و همین طور «دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته» همزمان با شروع ثبت نام در تاریخ ۳ خرداد ۱۴۰۰ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. متقاضیان لازم است برای اطلاع از جزئیات شرایط و ضوابط پذیرش، دفترچه راهنمای مذکور را به دقت مطالعه کنند.
آزمون آن دسته از رشته هایی که پذیرش در آنها به شیوه «با آزمون» است نیز روز جمعه مورخ ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ انجام خواهد شد.
فهرست مجموعه های ثبت نامی با ذکر مشخصه «شیوه پذیرش» و «دیپلم های مجاز به تحصیل در هر رشته گرایش» و منابع و ضرایب دروس ۵ مجموعه ثبت نامی پذیرش با آزمون در نهایت جداول نهایی و کد دیپلم های مورد پذیرش در آزمون فنی و حرفه ای سال ۱۴۰۰ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انتشار یافته است.1400/01/14
22:17:05
0.0 / 5
406
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog