نشریه علمی دانشگاه تهران در پایگاه استنادی اسكوپوس نمایه شد

نشریه معتبر بین المللی «Civil Engineering Infrastructures Journal» با موضوع مهندسی و مدیریت زیرساخت های عمرانی در پایگاه استنادی اسکوپوس نمایه شد.

نشریه علمی دانشگاه تهران در پایگاه استنادی اسكوپوس نمایه شد

به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، نشریه Civil Engineering Infrastructures Journal (CEIJ) از شروع سال ۲۰۱۳ شروع به انتشار کرده و بصورت دو فصلنامه منتشر می شود. این نشریه، بطور کلی مقالات در رابطه با مهندسی و مدیریت زیرساخت های عمرانی را تحت پوشش قرار می دهد و شامل کلیه زمینه های مهندسی عمران همچون مهندسی سازه و زلزله، مهندسی راه و ترابری، مهندسی پی و ژئوتکنیک، مهندسی آب و محیط زیست، مدیریت ساخت و مصالح ساختمانی می شود.

نشریه (CEIJ)، در ضمن هشت سال، شانزده شماره و ۱۶۹ مقاله از ۴۲۵ نویسنده از شانزده کشور دنیا منتشر نموده و بیش از ۶۰۰ نفر داور از ده ها کشور مختلف داوری مقالات را انجام داده اند. نرخ پذیرش مقالات نشریه برابر ۲۹ درصد است و در ۲۹ دیتابیس مختلف ایندکس می شود.

همچنین از ۱۶۹ مقاله انتشار یافته تا حالا تعداد نمایه شدن مقالات در WOS برابر ۲۲۹، در Scopus برابر ۱۸۰ و در Google Scholar برابر ۳۸۹ مورد بوده است. این نشریه در تمامی ارزیابی های کمیسیون نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سالهای قبل دارای رتبه A و +A بوده و از سال ۲۰۱۶ و پس از سه سال انتشار در فهرست WOS (ESCI) ایندکس شده و از آوریل ۲۰۲۱ نیز درخواست آن برای نمایه شدن توسط Scopus پذیرفته شده است.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه تهران، ساختار و ارکان نشریه همچون اعتبار و کارهای سردبیر، هیأت تحریریه و ناشر، ساختار و فرمت و کیفیت مقالات و انتشار بموقع با رعایت موازین و کیفیت داوری و اخلاق حرفه ای، گستره جغرافیایی نویسندگان و تعداد نمایه شدن مقالات در ایندکس های معتبر و کامل و استاندارد بودن سایت نشریه از اهم معیارهایی است که در پذیرش نشریه توسط اسکوپوس مؤثر بوده اند. طبق سیاست اسکوپوس بعد از گذشت مدت زمان مشخص، در ارزیابی آینده نسبت به اعطای رتبه بندی (Q) به نشریه نیز اقدام خواهد شد.
1400/01/25
12:01:27
0.0 / 5
440
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
sunblog