امشب آخرین مهلت ثبت نام پذیرش بدون آزمون دانشجوی دكتری دانشگاه علامه

بلاگ سان: مهلت ثبت نام برای پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی (PH.D )بدون آزمون دانشگاه علامه طباطبایی برای سال تحصیلی 1401-1400 امشب اختتام می یابد.

امشب آخرین مهلت ثبت نام پذیرش بدون آزمون دانشجوی دكتری دانشگاه علامه
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دانشگاه علامه طباطبایی اعلام نموده است که برمبنای "آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری" وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از میان متقاضیان واجد شرایط، برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰در رشته های بدون شرکت در آزمون، دانشجوی دکتری می پذیرد.
دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد معتبر و مورد تایید وزارت علوم یا وزارت بهداشت از یکی از دانشگاه های دولتی داخل کشور، کسب حداقل ۷۰ امتیاز از کارهای آموزشی و پژوهشی و مصاحبه، انتشار حداقل یک مقاله علمی پژوهشی چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ مستخرج از پایان نامه، داشتن میانگین کل ۱۶ و یا بالاتر در مقطع کارشناسی و معدل ۱۷ در تمامی رشته ها همچون شرایط پذیرش در رشته های بدون آزمون دوره دکتری دانشگاه علامه طباطبایی عنوان شده است.
همین طور از دیگر شرایط پذیرش این است که بیش از دو سال از تاریخ فراغت از تحصیل دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد نگذشته باشد.
بر این اساس چنانچه متقاضیان، دارای مدرک زبان معتبر باشند، مطابق با جدول شماره ۴ امتیاز لازم را کسب خواهند کرد. متقاضیانی که فاقد مدرک زبان هستند، می توانند در این فراخوان شرکت نمایند. بدین سبب امتیاز مدرک زبان را کسب نخواهند کرد. این افراد در صورت پذیرش و قبولی نهایی، باید تا پیش از آزمون جامع دکتری، مدرک زبان معتبرخود را با کسب حد نصاب لازم مطابق با ضوابط و مقررات دانشگاه ارائه نمایند.
حداکثر ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه آموزشی - پژوهشی دوره روزانه دکتری دانشگاه علامه طباطبایی به پذیرش بدون آزمون دانشجویان واجد شرایط اختصاص دارد.
مصاحبه ها همزمان با مصاحبه پذیرفته شدگان کنکور صورت خواهد گرفت و کلیه فرایندهای ثبت نام بصورت الکترونیک خواهد بود.
دانش آموختگان حداکثر تا ۲ سال بعد از فراغت از تحصیل می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری برخوردار شوند، پس داوطلبانی که در نیم سال اول سال تحصیلی ۹۸-۹۷ و پیش از آن فارغ التحصیل شده باشند، به هیچ وجه مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.
دانش آموختگان و دانشجویان دانشگاههای آزاد اسلامی، کلیه دانشگاهها وموسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، دولتی غیرانتفاعی، پیام نور، جامع علمی کاربردی و همین طور دانش آموختگان دوره های مجازی، نیمه حضوری، بین الملل، پردیس بین الملل و پردیس خودگردان، مجاز به ورود بدون آزمون به دوره دکتری این دانشگاه نیستند. بدین سبب در صورت شرکت، از پروسه پذیرش حذف خواهند شد.
اولویت ادامه تحصیل دانشجو در همان رشته تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی ارشد می باشد. بدیهی است در صورت عدم تطابق رشته کارشناسی ارشد با رشته مورد تقاضا در دوره دکتری، متقاضی از پروسه پذیرش حذف خواهد شد.
داوطلبان واجد شرایط در این فراخوان تا ساعت ۲۴ امروز سه شنبه ۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۰ فرصت دارند در پذیرش رشته های بدون آزمون دکتری دانشگاه علامه طباطبایی شرکت نمایند.
منبع:

1400/02/01
21:46:32
0.0 / 5
321
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
sunblog