آغاز همكاری پردیس كیش دانشگاه تهران با دو دانشگاه خارجی

مسؤلان پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران با دو دانشگاه آلمانی و اندونزیایی تفاهمنامه های همکاری امضا کردند.

آغاز همكاری پردیس كیش دانشگاه تهران با دو دانشگاه خارجی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران با هدف توسعه همکاریهای بین المللی، تفاهمنامه های همکاری با دانشگاه های “UPN VETERAN Yogyakarta“ اندونزی و” bbw” آلمان منعقد کرد.
در راستای توسعه همکاریهای بین المللی تفاهمنامه همکاری بین پردیس بین المللی کیش و دانشگاه “UPN VETERAN Yogyakarta” اندونزی، در حوزه های آموزشی، پژوهشی و استفاده از توانمندی های مشترک دو دانشگاه، بخصوص انجام پروژه های مشترک آموزشی و پژوهشی نو منعقد شد.
ایجاد فرصت های مطالعاتی، برگزاری کارگاه های آموزشی، تبادل استاد و دانشجو و انجام چندین برنامه فرهنگی مشترک مانند شرکت در دوره های آموزشی زبان فارسی مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی پردیس کیش را میتوان همچون زمینه های همکاریهای این تفاهمنامه مشترک برشمرد. بیشترین مبحث این همکاری ها، در بخش تحصیلات تکمیلی و گسترش پروژه های تحقیقاتی در زمینه های نفت، گاز، معدن و کشاورزی خواهد بود.
همچنین این پردیس، با هدف توسعه توانمندی ها در زمینه های علمی و پژوهشی و تقویت همکاریهای علمی بین المللی تفاهمنامه دیگری را با دانشگاه ”bbw” برلین آلمان منعقد کرد. در این تفاهمنامه، نسبت به برقراری دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد مشترک که به دریافت مدرک تحصیلی در هر یک از دو دانشگاه بیانجامد و هم تبادل استاد و دانشجو، موافقت شد.
برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی کوتاه مدت، همکاری با پارک علم و فناوری پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران، تبادل داده و اطلاعات علمی، انجام پروژه های تحقیقاتی، اختراع، چاپ مقاله مشترک، برگزاری کنفرانس ها، کارگاه ها و سمینارهای مشترک و شرکت در دوره های آموزشی طرفین بخصوص دوره آموزش زبان فارسی در مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی پردیس کیش از دیگر مفاد این تفاهمنامه علمی آموزشی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دانشگاه ” bbw” آلمان، یکی از مراکز علمی در شهر برلین آلمان با بیشتر از ۲۵ رشته نو در زمینه مدیریت، مهندسی و صنعت نسل چهارم است. همکاری دوسویه با این دانشگاه می تواند زمینه ساز انتقال علمی و صنعتی نوین در صنعت نسل چهارم برای کشور و منطقه باشد. دانشگاه “UPN VETERAN Yogyakarta” هم در زمره دانشگاه های معتبر اندونزی و شرق آسیا در رشته های کشاورزی، معدن، نفت و گاز است و همکاری متقابل با این دانشگاه می تواند، زمینه جذب دانشجو، انجام پروژه های صنعتی و تبادل علمی و فنی را به همراه آورد.

منبع:

1400/04/17
13:30:40
0.0 / 5
412
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog