ضوابط و جزئیات پذیرش در رشته های ارشد علوم پزشکی

به گزارش بلاگ سان جزئیات انتخاب رشته، پذیرش در دانشگاه های خاص و استعدادهای درخشان، ظرفیت پذیرش و شهریه رشته های کارشناسی ارشد علوم پزشکی اعلام گردید.

ضوابط و جزئیات پذیرش در رشته های ارشد علوم پزشکی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، مهلت انتخاب رشته محل های رشته های کارشناسی ارشد علوم پزشکی از تاریخ ۲ تا ۴ شهریور ماه خواهد بود و همزمان، ویرایش انتخاب محل تحصیل هم امکانپذیر است.
بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی، عدم تکمیل فرم انتخاب رشته محل تحصیل در زمان مقرر به منزله انصراف بوده و داوطلب از روند آزمون حذف می شود و متعاقباً انجام اقدامی میسر نخواهد بود.
بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجوی وزارت بهداشت، کلیه پذیرفته شدگان دوره روزانه (رایگان) و غیر روزانه (شهریه پرداز ) آزمون سال ۱۴۰۰ و پس از آن، چه در دانشگاه قبولی ثبت نام کنند و چه ثبت نام نکنند، سال پس از سال قبولی اجازه شرکت در آزمون را ندارند و یک سال محروم از شرکت در آزمون می شوند.
همچنین کلیه پذیرفته شدگان سنوات قبل (به جز پذیرفته شدگان سال قبل دوره مجانی (روزانه) و شهریه پرداز (غیر روزانه) که مجاز به شرکت در آزمون سالجاری نیستند) در صورت ثبت نام در دانشگاه باید تا زمان قبولی در آزمون، انصراف دهند. بدیهی است در صورتی که دانشجویان این امر را رعایت نکنند، ضمن لغو قبولی، طبق مقررات با فرد خاطی برخورد خواهد شد.
دانشگاه های علوم پزشکی کشور تعهدی در برابر اسکان و تأمین خوابگاه ندارند و بر مبنای امکانات موجود، خوابگاه در اختیار دانشجو قرار می دهند. بنابراین داوطلبان جهت دریافت اطلاعات بیشـتر به سـایت اینترنتی دانشـگاه یا مرکز مورد نظر رجوع کنند. دبیرخانه شـورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی و مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام نموده اند که در مورد عرضه یا عدم عرضه خوابگاه هیچ گونه مسئولیتی نخواهند داشت.
با توجه به این که داوطلبان تا تاریخ ۳۱ شهریور باید فارغ التحصیل شوند، بنابراین کسانی که پس از تاریخ مذکور فارغ التحصیل خواهند شد به علت این که مجاز به شرکت در آزمون نبوده اند، باید از تکمیل فرم انتخاب رشته محل تحصیل خودداری نمایند.
بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجوی وزارت بهداشت در صورتیکه پس از اعلام نتایج نهایی به دانشگاه ها، دانشگاهی اعلام نماید در رشته ای به علت تعداد یک یا دو نفر پذیرفته شده، قادر به برگزاری دوره نمی باشد، در این موارد یکی از سه حالت زیر برای فرد پذیرفته شده اجرا می شود:
الف-دانشگاه به فرد پذیرفته شده اعلام نماید شروع دوره برای سال بعدی محفوظ مانده واز سال بعد با ورودی جدید آغاز به تحصیل خواهد نمود.
ب-فرد پذیرفته شده در صورت احراز سایر شرایط و کسب نمره اولویت های بعدی با نظر مرکز سنجش آموزش پزشکی یا کمیسیون موارد خاص به یکی از اولویت های انتخابی بعدی خود، معرفی خواهد شد.
ج- در مواردی که فرد اولویت نداشته باشد با عنایت به عدم کسب نمره اولویت های بالاتر خود، با نظر مرکز سنجش آموزش پزشکی یا کمیسیون موارد خاص، در صورت احراز سایر شرایط به یکی از اولویت های انتخابی بالاتر، معرفی خواهد شد.
ظرفیت پذیرش دانشگاه های پذیرنده دانشجو مجانی و شهریه ای در دفترچه راهنما ذکر شده است. داوطلبان بر مبنای دفترچه لازم است ابتدا انتخاب خویش را تعیین کرده و سپس در زمان مقرر نسبت به تکمیل فرم اینترنتی مربوطه اقدام نمایند.
داوطلبان توجه کنند اطلاعات لازم در مورد گرایش های مختلف در هر رشته توسط گروه آموزشی دانشگاه تعیین می شود.
کلیه متقاضیان استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون ورودی باید همزمان با سایر داوطلبان عادی از تاریخ تاریخ ۲ تا ۴ شهریور ماه جاری نسبت به انتخاب رشته محل خود اقدام نمایند. ازاین رو لازم است با کد رهگیری خود وارد سامانه شده و انتخاب رشته محل را انجام دهند. به عبارتی این افراد فقط در زمان یاد شده مجاز به انتخاب رشته محل هستند.
داوطلبان متقاضی ادامه تحصیل در دوره های مجازی دانشگاههای علوم پزشکی موظفند آئین نامه یادگیری از راه دور دانشگاه های علوم پزشکی را مطالعه نمایند. تحصیل در این دوره با پرداخت شهریه بوده و مبلغ آن توسط دانشگاه اعلام می شود.
پذیرش در این دانشگاه ها منوط به پرداخت شهریه است و میزان شهریه در دوره های شهریه پرداز توسط دانشگاه ها اعلام خواهد شد.
لازم است داوطلبان قبل از انتخاب رشته محل های خود، مبالغ شهریه و جزئیات ییشتر را از دانشگاه های مورد نظر پیگیری نمایند.
منبع:

1400/06/02
09:36:47
0.0 / 5
482
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
sunblog