معاون رییس جمهور با قهرمان پارالمپیک خوزستان دیدار نمود

بلاگ سان: معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با قهرمان پارالمپیک خوزستان دیدار نمود.

معاون رییس جمهور با قهرمان پارالمپیک خوزستان دیدار نمود

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، انسیه خزعلی بامداد امروز پنجشنبه ضمن دیدار با هاشمیه متقیان قهرمان پارالمپیک اظهار نمود: زنان نشان دادند که در همه جا قهرمان همچون دفاع مقدس، ورزشی و غیره داریم.
وی با اعلان اینکه تبدیل چالش به فرصت و افتخارآفرینی برای کشور چیز کمی نیست، اشاره کرد: خانم متقیان گل کاشتند و امیدوار هستم این روحیه اش در دیگر المپیکی ها تأثیر بگذارد تا مدال های بیشتری کسب کنند و من پیگیر مشکل متقیان هستم.
وی اظهار داشت: این قهرمان الگوی استان است و نشان داد که محدودیت مانع موفقیت نیست.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده اضافه کرد: توجه به ورزش زنان و تامین اعتبار و تجهیزات می تواند مسیر را برای درخشش این قشر در بخش ورزشی هموار کند.
«زینب پارسا فخر» مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان نیز در این دیدار بیان کرد: مقاومت و روحیه هاشمیه متقیان می تواند بعنوان الگویی برای دختران باشد و متقیان این گفته «معلولیت مانع پیشرفت نمی شود» را عملی کرد البته خانم متقیان مربی خیلی خوب جوان و فداکاری دارد.
وی اضافه کرد: اگر سهمیه مناسبی به خوزستان اختصاص داده شود بطور قطع مدال آوری خوزستان چند برابر خواهد شد.
پارسا فخر اظهار داشت: متقیان در خانه تمرین می کرد و حتی یک روز تمرین را متوقف نکرد. این روحیه مقاومت بین زنان خوزستانی وجود دارد.
هاشمیه متقیان، قهرمان خوزستانی در پارالمپیک نیز اظهار داشت: هیچ مدالی مثل مدال پارالمیپک برای من باارزش نبوده و زمانی که مدال قهرمانی را کسب کردم درحال خود نبودم.
وی با اعلان اینکه نگاه و لطف خداوند شامل حال من شد افزود: درخواست استخدام و فراهم شدن شغلی را دارم، البته وزیر ورزش و جوانان نیز قول مساعد برای اشتغال بنده را دادند.
این قهرمان پارالمپیک بیان کرد: رهبر معظم انقلاب به جد پیگیر بهبود وضعیت شغلی و استخدام قهرمانان پارالمپیک هستند.
متقیان اضافه کرد: من سرباز وطن هستم و هر وقت دستور دهند پای کار خواهم آمد.
به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، متقیان توانست در ماده پرتاب نیزه، کلاس ادغامی F ۵۵ و F ۵۶ بانوان پس از راه یابی به مرحله نهایی مسابقات پاراالمپیک توکیو با ثبت حدنصاب ۲۴.۵۰ متر و ارتقای رکورد این ماده در جهان، مدال خوش رنگ طلا را به دست آورد.منبع:

1400/07/04
11:10:40
0.0 / 5
420
تگهای خبر: جوانان , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog