معاون رییس جمهور با قهرمان پارالمپیک خوزستان دیدار نمود

معاون رییس جمهور با قهرمان پارالمپیک خوزستان دیدار نمود

بلاگ سان: معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با قهرمان پارالمپیک خوزستان دیدار نمود.به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، انسیه خزعلی بامداد امروز پنجشنبه ضمن دیدار با هاشمیه متقیان قهرمان پارالمپیک اظهار نمود: زنان نشان دادند که در همه جا قهرمان همچون دفاع مقدس، ورزشی و غیره داریم.
وی با اعلان اینکه تبدیل چالش به فرصت و افتخارآفرینی برای کشور چیز کمی نیست، اشاره کرد: خانم متقیان گل کاشتند و امیدوار هستم این روحیه اش در دیگر المپیکی ها تأثیر بگذارد تا مدال های بیشتری کسب کنند و من پیگیر مشکل متقیان هستم.
وی اظهار داشت: این قهرمان الگوی استان است و نشان داد که محدودیت مانع موفقیت نیست.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده اضافه کرد: توجه به ورزش زنان و تامین اعتبار و تجهیزات می تواند مسیر را برای درخشش این قشر در بخش ورزشی هموار کند.
«زینب پارسا فخر» مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان نیز در این دیدار بیان کرد: مقاومت و روحیه هاشمیه متقیان می تواند بعنوان الگویی برای دختران باشد و متقیان این گفته «معلولیت مانع پیشرفت نمی شود» را عملی کرد البته خانم متقیان مربی خیلی خوب جوان و فداکاری دارد.
وی اضافه کرد: اگر سهمیه مناسبی به خوزستان اختصاص داده شود بطور قطع مدال آوری خوزستان چند برابر خواهد شد.
پارسا فخر اظهار داشت: متقیان در خانه تمرین می کرد و حتی یک روز تمرین را متوقف نکرد. این روحیه مقاومت بین زنان خوزستانی وجود دارد.
هاشمیه متقیان، قهرمان خوزستانی در پارالمپیک نیز اظهار داشت: هیچ مدالی مثل مدال پارالمیپک برای من باارزش نبوده و زمانی که مدال قهرمانی را کسب کردم درحال خود نبودم.
وی با اعلان اینکه نگاه و لطف خداوند شامل حال من شد افزود: درخواست استخدام و فراهم شدن شغلی را دارم، البته وزیر ورزش و جوانان نیز قول مساعد برای اشتغال بنده را دادند.
این قهرمان پارالمپیک بیان کرد: رهبر معظم انقلاب به جد پیگیر بهبود وضعیت شغلی و استخدام قهرمانان پارالمپیک هستند.
متقیان اضافه کرد: من سرباز وطن هستم و هر وقت دستور دهند پای کار خواهم آمد.
به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، متقیان توانست در ماده پرتاب نیزه، کلاس ادغامی F ۵۵ و F ۵۶ بانوان پس از راه یابی به مرحله نهایی مسابقات پاراالمپیک توکیو با ثبت حدنصاب ۲۴.۵۰ متر و ارتقای رکورد این ماده در جهان، مدال خوش رنگ طلا را به دست آورد.منبع:

1400/07/04
11:10:40
0.0 / 5
257
تگهای خبر: جوانان , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog