بالاترین نشان افتخار دانشگاه آکسفورد به چه کسی رسید؟

یک دانشجوی فیلیپینی در دسامبر امسال بالاترین نشان افتخار را در دانشگاه معتبر آکسفورد در انگلیس دریافت کرد.

بالاترین نشان افتخار دانشگاه آکسفورد به چه کسی رسید؟
به گزارش بلاگ سان به نقل از اینتر آکسیون، "الین جوی کالاپائو" در تاریخ ۲ دسامبر از جانب دانشگاه آکسفورد مورد تقدیر قرار گرفت و موفق به کسب "بالاترین درجه افتخار یک فارغ التحصیل" شد که یک دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد می تواند در جوامع بریتانیایی کسب کند.
او مقرر است در تاریخ ۱۲ مارس ۲۰۲۲ میلادی از این دانشگاه فارغ التحصیل شود.
"الین" که دومین مدرک کارشناسی ارشد خودرا دریافت می کند، راجع به کسب این موفقیت اظهار داشت: موفقیتم را به خدا، خانواده، دوستان، اساتید و سایر افرادی که مرا کمک کردند، مدیون هستم.
وی درباب چگونگی رسیدن به این موفقیت اظهار داشت: من همیشه نسبت به خودم سخت گیر بوده ام و بتازگی فهمیدم که باید هر چند وقت یک دفعه به خودم تلنگری بزنم تا بتوانم همیشه بلندپرواز باشم و با سختی ها کنار بیایم.
"الین" پیش از گرفتن مدرک از دانشگاه آکسفورد دستاوردهای زیادی کسب کرده است. در سال ۲۰۱۰ میلادی، از یک دانشگاه فیلیپینی فارغ التحصیل شد و در صورتیکه مدرک کارشناسی ارشد خودرا میگرفت، به مرتبه استادیاری رسید.
در سال ۲۰۱۶، او برای تحصیل در خارج از کشور شروع به رویاپردازی کرد.
وی در آن دوران برای دریافت بورسیه تحصیلی در انگلیس که به کشورهای درحال توسعه ارائه می شد، درخواست داد ولی شکست خورد. او ۴ سال برای دریافت بورسیه کوشش کرد و در نهایت در سال ۲۰۲۰ موفق به کسب بورسیه شد.
"الین" در ارتباط با شروع تحصیل خود در آکسفورد در دوران پاندمی کووید-۱۹ اظهار داشت: تحصیل من در آکسفورد با دوران کووید-۱۹ همراه بود و خانواده من مبتلا به کووید-۱۹ شدند و چند تن از بستگانم را از دست دادم و همزمان پدرم گرفتار زوال عقل شد.
این مشکلات سبب شد "الین" به این فکر کند که در این شرایط به تحصیل ادامه دهد یا به خانه بازگردد. وی در نهایت به این نتیجه رسید که باید در سخت ترین سال زندگی اش به رویاهای خود برسد و حتی بعد از بازگشت به خانه کاری از دست او برنمیاید. بدین سبب کوشش کرد تا تحصیل خودرا هرچه زودتر به انتها برساند تا یک سال از زمان دوری از خانه را کوتاه کند.
او گفته فاصله طولانی انگلیس تا فیلیپین و دوری از خانواده برایش حکم یک "شکنجه عاطفی" دارد. بنا بر این می خواهد پس از فارغ التحصیلی از آکسفورد، زمانی را استراحت کند. چونکه تحصیل در آکسفورد سبب شده او بی خوابی های زیادی را متحمل شود و فشارهای بدی را پشت سر بگذراند.
این دانشجوی فیلیپینی در آخر اظهار داشت: دانشگاه آکسفورد را مانند هر دانشگاه دیگری در خارج از کشور در نظر بگیرید. در نظر گرفتن آن بعنوان یک دانشگاه غیرقابل دسترس، به شما کمک نمی کند تا به آنجا برسید. با این وجود، این بدان معنا نیست که برای رسیدن به آن، کمتر تلاش کنید. یاد بگیرید که در هر تلاشی که انجام می دهید، همیشه بهترین خودرا ارائه دهید، برای اینکه تنها با ارائه بهترین های خود می توانید بهترین پاداش را دریافت کنید.1400/10/01
11:48:27
0.0 / 5
504
تگهای خبر: اساتید , دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog