معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مطرح كرد؛

جلوگیری از تحریف حقایق با تبیین آنها توسط زنان

به گزارش بلاگ سان معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره بر لزوم توانمندسازی و اشتغال زنان در حوزه لطمه زدایی اظهار داشت: زنان با تبیین حقایق می توانند از تحریف آنها جلوگیری نمایند.

جلوگیری از تحریف حقایق با تبیین آنها توسط زنان

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، انسیه خزعلی، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و رییس ستاد بزرگداشت هفته مقام زن و روز مادر بامداد امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا اظهار داشت: حضرت زهرا (س) اسوه کامل مرد و زن مسلمان است؛ امیدواریم زنان مان بتوانند با تاسی از ایشان راه و مسیر حضرت فاطمه را ادامه دهند.
وی با اشاره به برنامه های روز زن که پیشواز دهه فجر است اضافه کرد: امسال همایش بانوی خردمند برگزار خواهد شد؛ این همایش برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
خزعلی با اعلان اینکه زنان می توانند با تبیین حقایق از تحریف مسائل جلوگیری نمایند، اظهار داشت: رسانه های معاند امروز در موجی خانواده و زنان را مورد هدف قرار داده اند اما این زنان هستند که می توانند با تبیین حقایق از تحریف مسائل جلوگیری نمایند.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بیان کرد: در این هفته برنامه جامع ما شامل توانمند سازی و لطمه زدایی از جامعه زنان و خانواده است که در حوزه توانمندسازی بر اشتغال زنان تاکید داریم و در حوزه لطمه زدایی لطمه هایی مانند اعتیاد، خودکشی، فرار و خصوصاً طلاق برنامه مدونی داریم و برای سال ۱۴۰۱ برنامه ریزی شده است.
وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به این که از عدالت فراگیر صحبت می کنید آیا عدالت جنسیتی که در دوره قبل مطرح شده بود اجرا نخواهد شد اظهار داشت: عدالت جنسیتی جز برنامه ششم است اما عدالت فراگیر شامل همه افرادی است که جامعه هدف معاونت زنان هستند و عدالت جنسیتی جزئی از عدالت فراگیر است و فاکتورهای آن تعیین شده البته این شاخص ها بازبینی می شود و بطور قطع به آن اضافه خواهد شد.
خزعلی اشاره کرد: اولویت ما زنان لطمه دیده، زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست است و اقدامات لازم را در این خصوص انجام می دهیم.
معاون زنان و امور خانواده در پاسخ به این پرسش که چرا در نامگذاری معابر از اسم زنان شهید استفاده نمی کنند، اظهار داشت: از شهرداری درخواست کردیم تا به این مساله نیز بپردازند.
وی درباره نشست با سفرا و خانواده های آنان اظهار داشت: در این جلسه درباره موضوعات مشترک بحث و گفتگو خواهیم کرد و ما در خیلی از مباحث زنان در جامعه بین المللی مطالبه گر هستیم.
وی افزود: تعداد زندانیان زن نسب به آقایان بسیار کمتر است؛ همین طور پس از هفته بزرگداشت زن پویشی را با عنوان «زنان برای زنان» راه اندازی خواهیم کرد و از خانم های خیری که می توانند کمک کنند فرزندان زنان زندانی را تحت حمایت قرار دهند در این پویش استفاده خواهیم کرد.
خزعلی درباره حذف جایگاه زنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد: حذف زنان از شورای عالی انقلاب هنوز قطعی نشده است و باید منتظر تصمیم مقام معظم رهبری باشیم و با شناختی که از ایشان داریم اینچنین نخواهد شد.
وی با اشاره به تشکیل شورای فقهی با همراهی علما و مراجع اظهار داشت: مسائل فقهی زنان و عناوینی که در جریان تغییرات زمان ایجاد می شود و نیازمند مسائل فقهی است را در این شورا دنبال خواهیم کرد.
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری درباب کارهای انجام شده دولت سیزدهم برای ورزشکاران زن، اشاره کرد: بگفته خود ورزشکاران، حرکتی که در دولت سیزدهم برای ورزشکاران خانم انجام شد بی سابقه بوده اما نمی دانم چرا این حرکت های خوب دیده نمی گردد.
خزعلی همین طور از برنامه اهدا خون، برنامه غربالگری سلامت و تست سلامت بانوان در روز زن آگاهی داد و اظهار داشت: بازدید از موزه ها برای زنان در روز زن رایگان خواهد بود.
وی افزود: معاونت زنان در دولت سیزدهم تلاش نموده است که بتواند مسائل مختلف حوزه زنان همچون ارتقا جایگاه حقوقی زن و خانواده، کاهش لطمه های اجتماعی با تمرکز بر مناطق محروم بطور خاص برای زنان، اشتغال فارغ التحصیلان، ارتقا بهداشت و سلامت زنان، جذب اعتبارات بین دستگاهی برای انجام کارهای مربوطه را پیگیری کند.


منبع:

1400/11/02
15:45:29
0.0 / 5
524
تگهای خبر: برنامه , حقوقی , دستگاه , رسانه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog