رئیس سازمان سنجش در گزارش بلاگ سان

پرونده ۱۰۰۰ کنکوری دارای شبهه حل و فصل شد

بلاگ سان: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از حل و فصل ۱۰۰۰ پرونده دارای شبهه کنکوری ها اطلاع داد و اظهار داشت: تعداد این پرونده ها ۲۷۰۰ مورد بود و سازمان سنجش آموزش کشور پرونده هایی که در هیئت بدوی قرار داشتند را بررسی و حل کردیم.

پرونده ۱۰۰۰ کنکوری دارای شبهه حل و فصل شد
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرسول پورعباس در نشست خبری امروز ضمن بیان این مطلب در پاسخ به سوال ایسنا درباره آخرین وضعیت پرونده های داوطلبان دارای شبهه کنکور اظهار داشت: متأسفانه در شروع کار بنده در سازمان سنجش در این خصوص در مقابل هجمه وسیعی از اعتراضات داوطلبان قرار گرفتم و همان روز اول حضورم در سازمان شاهد برگزاری تجمعاتی بودم که البته در ایام دیگر هم این تجمعات ادامه داشت.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: در ابتدا به من گفته شد که ۸۵۰ پرونده دارای شبهه کنکوری در سازمان سنجش وجود دارد که البته این آمار بعدها ۱۲۰۰، ۱۸۰۰ و در نهایت ۲۷۰۰ پرونده عنوان شد.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر این که در پرونده کنکوری های دارای شبهه بی تدبیری هایی از جانب سازمان سنجش و همینطور تصمیمات وزارتی صورت گرفته بود، اظهار داشت: قانون تخلفات کنکور در دوره قبلی ریاست بنده در سازمان سنجش نوشته شده بود که به این گونه عمل می کردیم تا پیش از مهر هر تخلفی را که عنوان می شد را بررسی می کردیم اما پس از مهرماه و شروع سال تحصیلی در این موارد دخالتی نداشتیم و اگر هم موارد حادی مطرح می شد در کمیته خاص مورد بررسی قرار می گرفت.
دکتر پورعباس با تاکید بر این که پرونده تخلفات کنکوری ها در سازمان سنجش در ارتباط با سالهای مختلف بود، اظهار داشت: ما بررسی این پرونده ها را از همان روز اول شروع کار خود آغاز کردیم. در واقع این پرونده ها برپایه سه شاهد برای داوطلبان تشکیل می شد که یکی از آنها گزارش های مردمی در مورد تخلفات بود که اصلا مبنا و سندی نداشت و عده ای از روی اغراض طایفه ای، فامیلی، دخترخاله و پسرخاله ای، همشهری، روستایی و سایر اغراض بدون مبنا ادعا می کرد که داوطلبی که رتبه خوبی کسب کرده تخلف نموده است.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: ما سامانه ای در این حوزه در سازمان داشتیم که مردم می توانستند بیایند گزارش هایی در مورد داوطلبان دیگر ثبت کنند و از داوطلبی شکایت کنند که البته این سامانه را منحل کردیم.
وی تاکید کرد: بررسی سوابق تحصیلی داوطلبان یکی دیگر از مواردی بود که برپایه آن رتبه داوطلب دارای شبهه اعلام می شد در واقع داوطلبان در کنکور سال اول مطالعه جدی ندارند اما در سالهای بعد امکان دارد تلاش هایی داشته باشند و رتبه آنها بالا باشد در نتیجه این شبهاتی را ایجاد می کرد.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اینکه از نظر من تخلف، جزو هر آزمونی است، اظهار داشت: ما باید بسترهای بروز تخلفات را از بین ببریم که البته در گذشته با عنایت به این که پاسخنامه ها و دفترچه ها به صورت طولانی مدت در اختیار داوطلب قرار می گرفت امکان بروز تخلف هم وجود داشت که خوشبختانه این امر از کنکور ۱۴۰۱ اصلاح خواهد شد.
وی تاکید کرد: من برای حل پرونده کنکوری های دارای شبهه ایده هایی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح کردم که خوشبختانه مورد موافقت این کمیته قرار گرفت و یکی از ایده ها این بود که پرونده های داوطلبانی که در هیئت بدوی قرار دارند مورد بررسی دوباره قرار بگیرد و پرونده هایی هم که به تأیید هیئت تجدید نظر رسیده است هم باید در دیوان بررسی شوند.
دکتر پورعباس با تاکید بر این که پرونده ۱۰۰۰ داوطلب دارای شبهه هم اکنون حل شده است، اظهار داشت: از هفته جاری هم پرونده هایی که مقرر است محکوم شوند را باردیگر به تجدید نظر می بریم تا حکم اجرایی صادر شود. البته آمار این پرونده ها کمتر از ۲۰۰ نفر است.
منبع:

1400/11/10
13:50:55
0.0 / 5
455
تگهای خبر: آموزش
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog