وزیر بهداشت خبر داد

تشکیل شورایی ویژه دانشجویان ایرانی اوکراین

بلاگ سان: وزیر بهداشت از تشکیل شورای ارزشیابی و انتقال دانشجویان ایرانی دانشگاه های اوکراین اطلاع داد.

تشکیل شورایی ویژه دانشجویان ایرانی اوکراین

به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، بهرام عین اللهی در حاشیه افتتاح بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی ۱۶۰ تختخوابی شهدای سلامت ملارد عنوان کرد: تولید مواد غذایی اهمیت بسیار زیادی دارد چون بخشی از سلامت مردم به مواد غذایی مصرفی آنها است. خیلی از مشکلات و بیماری قلبی و عروقی ناشی از مصرف روغن است. سازمان غذا و دارو وظیفه بررسی کیفیت مواد غذایی را برعهده دارد و در این مورد دستورالعمل هایی برای تسریع در صدور مجوزهای حوزه غذا صادر شده اما استاندارد و کیفیت باید حتما رعایت شود.

تصمیم گیری در مورد محدودیت ها با ستاد ملی مقابله با کروناست
وی در مورد محدودیت های کرونایی اظهار داشت: اعتقادی به محدودیت های سخت سالهای گذشته نداریم که کلا همه امور و زندگی مردم گرفتار مشکل شود و مسافرت نروند بلکه طرح مدیریت هوشمند کرونا در کشور در حال اجرا می باشد که بعنوان نمونه در شهرهای قرمز، ۳۰ درصد سالن ها استفاده و مدت زمان جلسات و تجمعات محدود باشد. تصمیم گیری در مورد محدودیت ها منحصر به وزارت بهداشت نیست بلکه ستاد ملی مقابله با کرونا در این حوزه تصمیم گیری می کند.
وزیر بهداشت اضافه کرد: دیگر شاهد محدودیت های سابق نیستیم و مردم باید به زندگی خود بپردازند. اگر افراد واکسینه باشند، شدت بیماری در آنها بسیار کمتر است ازاین رو دیگر لازم به محدودیت های شدید دو سال قبل نیست. تا کنون حدود ۹۲ درصد از جمعیت هدف بالای ۱۸ سال، یک دُز و حدود ۸۵ درصد دُز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و این خیلی کمک می نماید که محدودیت های هوشمند، اجرایی شود.
عین اللهی تصریح کرد: منابع مالی وزارت بهداشت شامل منابع پایدار مانند یک درصد مالیات بر ارزش افزوده و مالیات دخانیات و هم درآمدهای اختصاصی است. هم اکنون هزینه ها به علت افزایش بهای خدمات و دارو، بالا است و باید منابع بیمه ها تامین گردد تا بتوانند پوشش کافی بدهند. درآمدهای اختصاصی وزارت بهداشت در دوران کرونا صدمات زیادی دید چون بیمارستانها درگیر کرونا شدند و امیدواریم با فروکش کردن بیماری، درآمدهای اختصاصی تقویت شود.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: خوشحالیم که یکی از بیمارستانهای مجهز کشور با دستگاههای بسیار پیشرفته امروز در منطقه محروم ملارد در استان تهران راه اندازی شد.
وزیر بهداشت اظهار داشت: شورای ارزشیابی و انتقال دانشجویان دانشگاه های اوکراین به کشور در نظر گرفته شده تا مستندات تحصیلی دانشجویان مایل به تحصیل در کشور بررسی و برای مدتی در دانشگاه های علوم پزشکی، میهمان و مشغول به تحصیل شوند.

وجود ۲۲۰ پروژه نیمه تمام بیمارستانی در کشور
برپایه گزارش وبدا، وزیر بهداشت در آیین افتتاح بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی شهدای سلامت ملارد نیز، عنوان کرد: مردم ایران در همه صحنه ها حضور داشته اند و قدرت واقعی ایران به مردم است. دولت سیزدهم نخستین اولویت خویش را تأمین واکسن کرونا دانست و وقتی به مردم گفتیم کمک کنید، همه آمدند و اغلب مراکز ورزشی، فرهنگی و مذهبی تبدیل به مراکز واکسیناسیون شد و تا امروز حدود ۱۴۲ میلیون دُز واکسن کرونا در ایران تزریق شده که این قدرت مردم و نشان دهنده اعتماد مردم به جمهوری اسلامی ایران است در صورتی که در آمریکا حدود ۶۲ درصد از مردم واکسن کرونا تزریق کرده اند.
عین اللهی افزود: ویروس وحشی اُمیکرون در اغلب کشورها همچون همسایگان ما تلفات زیادی گرفته اما با لطف الهی و همکاری و مشارکت مردم، امروز کمترین تلفات را داریم. تا وقتی طرح های ما مردمی باشد در همه امور موفق خواهیم شد.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: نیروهای بهداشتی و درمانی کشورمان قهرمانانه تا پای جان و شهادت به پای بیماران ایستاده اند و در ایران برخلاف کشورهای مدعی پیشرفتگی، هیچ بیماری معطل نماند.
عین اللهی تصریح کرد: برای تکمیل پروژه های بهداشتی و درمانی نیازمند کمک و همکاری همه دستگاه ها هستیم. یکی از برنامه های دولت و وزارت بهداشت، رسیدگی به محرومین و مناطق محروم است. در عدالت حوزه سلامت در کشور مشکلاتی داریم که باید بی عدالتی ها را کاهش دهیم.
وی اظهار داشت: در مسافرت استانی رئیس جمهور به شهرستانهای استان تهران پروژه های حوزه سلامت هم مورد نظر است و این سفر در آینده نزدیک انجام می شود و امیدواریم که این پروژه ها در دستور کار دولت قرار گیرد. در سرتاسر کشور ۲۲۰ پروژه نیمه تمام بیمارستانی داریم که باید سریعا تکمیل شود. بیمارستان شهدای سلامت ملارد دومین پروژه ای است که پس از بیمارستان رباط کریم در این دولت راه اندازی شد و این نشان دهنده اولویت داشتن پروژه های بیمارستانی برای وزارت بهداشت بخصوص در استان تهران است.
وزیر بهداشت اظهار داشت: پس از انقلاب در حوزه های مختلف پیشرفت های عظیمی داشته ایم که یکی از مهم ترین آنها در حوزه علوم پزشکی بوده است. در دوران پیش از انقلاب، غربی ها و آمریکایی ها به ظاهر از ما حمایت می کردند اما در علوم پزشکی، حداقل ها را در کشور نداشتیم و برای خدمات درمانی از پزشکان و لیسانسه های پاکستانی، هندی و بنگلادشی استفاده می شد و برای دریافت خدمات درمانی، خیلی از بیماران به خارج از کشور می رفتند و از حداقل امکانات سلامت محروم بودیم.
عین اللهی اضافه کرد: در دوران پیش از انقلاب، وابسته بودیم اما پیشرفت نکردیم و حداقل نیروهای متخصص را در کشور نداشتیم اما امروزه یکی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب باوجود تحریم ها و فشارها، افزایش قدرت کشور همچون در حوزه سلامت است. جمعیت کشور نسبت به آن دوران بیشتر از ۳ برابر افزایش پیدا کرده اما خدمات حوزه سلامت با نیروهای متعهد و متخصص داخلی عرضه می شود. هم اکنون در همه استانها دانشگاه های علوم پزشکی فعال می باشند و بیشتر از ۲۵۰ هزار دانشجو در علوم پزشکی و ۲۰ هزار عضو هیات علمی، یک هزار بیمارستان و ۱۵۰ هزار تخت بیمارستانی و ۸۰۰ مرکز تحقیقاتی در حوزه سلامت فعالیت دارند.
وی اظهار داشت: امروزه جزو ۵ کشور اول و برتر دنیا در حوزه سلول های بنیادی هستیم و جهش زیادی در حوزه بایوتکنولوژی و رشته های مختلف پزشکی داشته ایم و زیرساخت های حوزه سلامت، بزرگترین پشتوانه انقلاب است. در سال ۶۵ وزارت بهداشت تشکیل شد و در این وزارت خانه، نیروها برای عرضه خدمات، آموزش می بینند و شبکه های بهداشت و درمان ایجاد و خدمات مورد نیاز حتی در دورترین نقاط، عرضه شده و می شود.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس، غرب و مهاجمان به ایران حمله ور شدند تا جمهوری اسلامی را از پای درآورند اما مردم و جامعه پزشکی، مردانه در صحنه آمدند و ایستادگی کردند. حمله های ناجوانمردانه شیمیایی دشمن حتی به بیمارستانهای صحرایی را فراموش نکرده ایم اما جامعه پزشکی حماسه های زیادی را خلق کرد

منبع:

1400/12/13
16:49:04
0.0 / 5
396
تگهای خبر: آموزش , برنامه , پروژه , خدمات
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
sunblog