شروع نام نویسی داوطلبان آزمون دکتری وزارت بهداشت

بلاگ سان: ثبت نام جهت شرکت در آزمون پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی(PH.D)و دکتری تخصصی پژوهشی یا فناوری محور رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی بوسیله مرکز سنجش آموزش پزشکی شروع شد.

شروع نام نویسی داوطلبان آزمون دکتری وزارت بهداشت
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، ثبت نام جهت شرکت در آزمون پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی(PH.D)و دکتری تخصصی پژوهشی یا فناوری محور رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی از امروز بوسیله سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس https: //www.sanjeshp.ir/ از امروز یکشنبه ۱۵ اسفند شروع شد و تا ۲۲ اسفند ادامه دارد.
طبق تقویم اعلامی وزارت بهداشت، آزمون کتبی پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی(PH.D )و دکتری تخصصی پژوهشی یا فناوری محور رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی روزهای دوم، سوم و چهارم تیر ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد بود.
دفترچه راهنمای ثبت نام این آزمون نیز روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفته است.
همین طور امکان شرکت پذیرفته شدگان یا انصرافی های آزمون دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی سال ۱۴۰۰، در آزمون سال ۱۴۰۱ برقرار شد.
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، برمبنای رای هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، قانون محرومیت از شرکت در آزمون در صورت انصراف (یا لغو قبولی) ابطال شده است.
بدین سبب پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی سال ۱۴۰۰ و نیز دانشجویان دوره روزانه درحال تحصیل مقطع دکتری سالهای قبل، در صورت تمایل به ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی سال ۱۴۰۱ در صورت داشتن سایر شرایط و ضوابط مندرج در این دفترچه راهنما باید تا قبل از اختتام مهلت مقرر ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱، از تحصیل انصراف دهند و سپس ثبت نام کنند و در صورت عدم انصراف قطعی از تحصیل تا زمان مقرر در صورت قبولی در آزمون، قبولی داوطلب لغو خواهد شد.
دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره های غیر روزانه مقطع دکتری تخصصی در صورت داشتن سایر شرایط، می توانند بدون انصراف از تحصیل در آزمون دکتری سال ۱۴۰۱ ثبت نام و شرکت نمایند و در صورت قبولی بعد از اعالم نتایج نهایی، انصراف خودرا به دانشگاه محل پذیرش ارائه نمایند.
داوطلبان می توانند پیش از شروع و یا اختتام طرح تعهدات نیروی انسانی در آزمون شرکت نمایند و در صورتیکه در حین انجام طرح نیروی انسانی در آزمون قبول شوند، امکان ترخیص ایشان برای ادامهی تحصیل فراهم می شود.
برمبنای مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی، شرط داشتن نمره زبان بعنوان پیش نیاز جهت شرکت در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی حذف گردیده است و درس زبان انگلیسی عمومی با ۳۰ سوال (شامل ۱۰ سوال درک مطلب، ۱۰ سوال لغت و ۱۰ سوال گرامر) با ضریب ۳ برای همه رشته ها بعنوان یکی از دروس امتحانی به آزمون اضافه شده است.
درصورتی که داوطلب، دانشجوی نیمسال آخر بوده و بهر دلیلی تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ فارغ التحصیل نشود بعد از اعلام نتایج، قبولی وی "کان لم یکن" خواهد شد.
دارندگان مدارک معادل کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد آموزش محور نیز مجاز به شرکت در آزمون نیستند.
داوطلبان جهت شرکت در آزمون پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی و دکتری تخصصی پژوهشی فقط مجاز به انتخاب یکی از دوره های دکتری تخصصی یا پژوهشی هستند و باید در فرم ثبت نام نسبت به انتخاب یکی از آنها اقدام نمایند.
دانشجویان نیمسال آخر تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای با ارائه گواهی در خصوص فراغت از تحصیل تا تاریخ ۳۱ شهریور سال آینده، مجاز به شرکت در آزمون هستند و داوطلبان حداکثر مجاز به ثبت نام در دو رشته یا مجموعه (با در نظر گرفتن مدارک مورد پذیرش آن رشته) که در دو نوبت متفاوت برگزار می گردند، هستند.
افرادی که تاریخ اعزام به خدمت آنان پیش از اعلام قبولی دانشگاه است، لازم است در تاریخ مقرر (مندرج در برگ اعزام) به خدمت اعزام شوند. بدیهی است در صورت قبولی در دانشگاه و دارا بودن سایر شرایط و ضوابط، چنانچه داوطلبان طبق مقررات نظام وظیفه ترخیص شوند می توانند ادامه تحصیل دهند. در غیر این صورت غایب محسوب شده و مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.
مشمولان عضو هیأت علمی دانشگاهها که در امتداد "قانون نحوه تامین هیأت علمی مورد نیاز دانشگاهها"در حال انجام خدمت هستند. این افراد پس ازقبولی در دانشگاه، بعد از احراز شرایط، جهت ادامه تحصیل برابر پروسه تعیین شده از خدمت ترخیص خواهند شد.
مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نیستند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه، مجوز تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاهها مجاز به ثبت نام از آنان نمی باشند.

منبع:

1400/12/15
23:32:28
0.0 / 5
354
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , سایت , شركت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
sunblog