وزیر كشور مطرح كرد؛

حقیقت حادثه ورزشگاه مشهد بزودی مشخص می شود

به گزارش بلاگ سان وزیر کشور ضمن اشاره به این که برای بازی ایران لبنان ۲۷ هزار بلیط فروخته شده است درحالی که ظرفیت ورزشگاه مشهد ۲۴ هزار نفر است، اظهار داشت: ظرف یکی دو روز حقیقت حادثه ورزشگاه مشهد مشخص می شود.

حقیقت حادثه ورزشگاه مشهد بزودی مشخص می شود

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، احمد وحیدی در گفت و گوی ویژه خبری ضمن اشاره به حادثه ورزشگاه مشهد اظهار داشت: گفته شده است یک مورد گاز فلفلی انتشار یافته است اما این که این گاز فلفل را چه کسی زده از آن موضوع هایی است که باید بررسی شود و معلوم شود که چه کسی و با چه دلیلی این کار را انجام داده است.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این که مسؤلان ورزشگاه امام رضا مدعی هستند که ورزشگاه بامداد روز بازی تحویل یگان ویژه انتظامی کل کشور داده شده ازاین رو بحث حفاظت و امنیت بر عهده آنها بوده است، اظهار داشت: تمام کار ورزشگاه همچون ورود، کنترل، نحوه استقرار تماشاچیان بر عهده مسئولین فوتبال است؛ آنچه بر عهده ناجا است خارج از ورزشگاه و پیشگیری از بی نظمی هاست. در واقع بیشتر نقش آنها رعایت انضباط بیرون از ورزشگاه است.
وحیدی ضمن اشاره به این که رئیس جمهور در دستورش تاکید بسیار داشتند این مورد سریع بررسی شود اظهار داشت: جلسات مختلفی درحال برقراری است و بررسی های کاملی انجام می شود. افرادی که مجرمانه بلیت فروختند درحال شناسایی و بازجویی هستند تا انگیزه شأن مشخص شود؛ به نظر نمی رسد این روند طولانی باشد و ظرف یکی، دو روز آینده نتیجه مشخص خواهد شد.
وزیر کشور بیان نمود: همان گونه که گفتم وظیفه ناجا در حوزه بیرونی ورزشگاه است و زمانی که ورزشگاه نسبتاً پر شده بود و افراد بیشتر از آنچه که پیشبینی شده بود در ورزشگاه حضور پیدا کرده بودند و همینطور افراد دیگری کوشیده بودند وارد ورزشگاه شوند طبیعتاً فرمانده انتظامی موظف بود از ورود افرادی که بیش از اندازه ظرفیت ورزشگاه بودند جلوگیری نماید. به صورت طبیعی ناجا وظیفه ذاتی خویش را انجام داده البته بمحض تکمیل بررسی ها، جزئیات هم به استحضار ملت عزیز می رسد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این که گویا یک کافی نت در مشهد مبادرت به فروش بلیت جعلی کرده است، با این فرد چه برخوردی خواهد شد، اظهار داشت: بله در گزارشاتی که آمده است عده ای خارج از ضوابط و به صورت جعلی مبادرت به فروش بلیت هایی که مجاز نبودند کردند و بنابراین گزارش شده حجم زیادی بلیت فروش رفته است.
وحیدی اظهار داشت: در حدود ۲۷ هزار بلیت فروش رفته در حالیکه ورزشگاه ۲۴ هزار نفر بیشتر ظرفیت نداشته است مضاف بر این که ۱۰ هزار نفر هم مجاز به حضور در ورزشگاه نبودند، البته این مورد احتیاج به بررسی دقیق تر دارد و در گزارش های بعدی جزئیات ماجرا به اطلاع مردم رسانده شود.


منبع:

1401/01/29
20:55:19
0.0 / 5
398
تگهای خبر: بازی , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog