با به روزرسانی آخرین رتبه بندی موضوعی كیو.اس اعلام شد؛

برترین دانشگاه های دنیا در رشته حسابداری کدامند؟

بر مبنای آخرین رتبه بندی موضوعی کیواس که اخیرا بروزرسانی شده است، برترین دانشگاه های دنیا در سال ۲۰۲۲ میلادی، در رشته ˮحسابداری و امور مالیˮ معرفی گشتند.

برترین دانشگاه های دنیا در رشته حسابداری کدامند؟
به گزارش بلاگ سان به نقل از پایگاه رتبه بندی کیواس، نظام رتبه بندی "کیواس"( QS) در رتبه بندی موضوعی خود دانشگاه های جهان را بر مبنای شهرت علمی، ارزیابی کارفرمایان و تاثیر تحقیقاتی رتبه بندی می کند.
در رتبه بندی موضوعی کیواس برای سال ۲۰۲۲ میلادی، پنج حوزه کلی و ۵۱ مبحث خاص ارزیابی شدند. این رتبه بندی یکی از معتبرترین نظام های رتبه بندی بین المللی است که توسط مؤسسه کاکارلی سیموندز انگلستان صورت می گیرد.
رتبه بندی کیواس در سال ۲۰۲۲ میلادی دانشگاه های برتر دنیا را در ۵۱ حوزه موضوعی در چارچوب پنج حیطه کلی علوم طبیعی، مهندسی و فناوری، علوم زیستی و پزشکی، علوم اجتماعی و هنر و علوم انسانی مورد رتبه بندی قرار داد. این رتبه بندی اخیرا برای رشته "حسابداری و امور مالی" به روزرسانی شده که به شرح ذیل است:
۱- دانشگاه هاروارد (آمریکا)
۲- دانشگاه استنفورد(آمریکا)
۳- موسسه فناوری ماساچوست(آمریکا)
۴- دانشگاه آکسفورد(انگلیس)
۵-دانشگاه شیکاگو (آمریکا)
۶-دانشگاه کمبریج(انگلیس)
۷- مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن (انگلیس)
۸- دانشگاه پنسیلوانیا(آمریکا) و دانشگاه کالیفرنیا، برکلی (آمریکا) "مشترکا رتبه هشتم"
*هیچ دانشگاهی حائز رتبه نهم نشد
۱۰-دانشگاه نیویورک(آمریکا)
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، در دانشگاه میشیگان، تاکید سیستم آموزشی بر یادگیری مبتنی بر عمل است که به دانشجویان آموزش می دهد که چگونه یک مدیر اثرگذار باشند. در دانشگاه استنفورد، اهم برنامه های بازرگانی این دانشگاه را برنامه های مدیریت تشکیل می دهد.
دانشگاه پنسیلوانیا، ضمن داشتن دانشکده هایی در فیلادلفیا و سن فرانسیسکو، دارای بیشترین تعداد فارغ التحصیل در کشور آمریکا بعنوان اولین دانشکده بازرگانی در این کشور است.
دانشگاه شیکاگو هم شرایطی برای فارغ التحصیلان خود فراهم می آورد که دانشجویان آن بعد از فارغ التحصیلی به سرعت استخدام می شوند.
منبع:

1401/02/17
20:25:46
0.0 / 5
424
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog