شرط جدید وزارت بهداشت برای پذیرش در آزمون پره انترنی

شرط جدید وزارت بهداشت برای پذیرش در آزمون پره انترنی

دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی وزارت بهداشت شرط جدیدی برای پذیرش در آزمون پره انترنی اسفند ۱۴۰۱ را اعلام نمود.


به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر مرضیه نجومی در نامه ای به معاونین آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور اعلام نمود: به دنبال شرایط اپیدمی بیماری کووید ۱۹ پارسال برخی دانشگاه های علوم پزشکی که با محدودیت تعداد بیمارستان آموزشی روبه رو بوده اند، مجبور به تعطیلی کوتاه مدت چند بخش کارآموزی شدند.
ازاین رو دانشجویان این دانشگاه ها برای معرفی به امتحان اسفندماه سال ۱۴۰۰ حائز شرایط شناخته نشدند، این مشکل در بعضی دانشگاه ها منجر به مشکلاتی در بخش های آموزشی به علت محدودیت تعداد کارورز شده است.
در ادامه این نامه آمده است: "از آنجاییکه برگزاری آزمون میان دوره در تقویم جدید آزمون ها در سال ۱۴۰۱ دیده نشده است، ازاین رو در جهت حل مشکل مذکور به دانشگاه ها مجوز داده می شود آن دسته از دانشجویانی که در امتحان اسفندماه سال ۱۴۰۰ شرکت نکرده و در خردادماه حائز شرایط شده اند، به صورت مشروط از تیرماه سال ۱۴۰۱ کارورز شده و در صورت قبولی در امتحان شهریورماه سال ۱۴۰۱ دوره آنها با احتساب بخش های گذرانده شده ادامه پیدا کند.
بدیهی است در صورت عدم کسب نمره قبولی در امتحان شهریورماه سال ۱۴۰۱ باید در آزمون اسفندماه سال مذکور شرکت کرده و بخش های گذرانده شده قابل احتساب نیست. در سایر دانشگاه ها شرکت کنندگانی که حداقل نمره امتحان پیش کارورزی اسفندماه سال ۱۴۰۰ آنها ۷۰ باشد، می توانند از شرایط فوق استفاده کنند. همینطور معاونین آموزشی دانشگاه ها نظارت کامل و دقیق به اجرای این مجوز داشته و از ادامه دوره دانشجویانی که در امتحان شهریورماه ۱۴۰۱ نمره قبولی کسب نکنند، خودداری به عمل آورند."
منبع:

1401/03/09
15:22:58
0.0 / 5
188
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog