در دیدار سركنسولگری ایران با رئیس دانشگاه حلب مطرح شد

توسعه همکاریهای علمی، پژوهشی و فنی ایران با دانشگاه حلب سوریه

به گزارش بلاگ سان «عبدالله رجبعلی نژاد » سرپرست سرکنسولگری ایران در شهر حلب سوریه در دیدار با پروفسور «ماهر کارمان» رئیس دانشگاه حلب، ضمن بحث و تبادل نظر در مورد همکاریهای جاری؛ برتقویت و گسترش همکاری ها علمی، پژوهشی وفنی دوجانبه و بین المللی، تاکید نمود.

توسعه همکاریهای علمی، پژوهشی و فنی ایران با دانشگاه حلب سوریه
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، کارمان در این دیدار با تکیه بر ارتباط خوب بین مقامات ارشد دو کشور دوست و متحد در جبهه مقاومت، آمادگی خویش را برای هرنوع همکاری اعلام و اظهار نمود: دانشگاه های سوریه و ایران در یک سنگر هستند و مسیر آنها یکی است و با وجود تفاهم نامه ها لازم است افق های همکاری در همه زمینه ها بخصوص کشاورزی، پزشکی و فناوری گسترش یابد. باآنکه به علت جنگ همکاریهای علمی دو کشور کمرنگ شده است ولی با عنایت به توانمندی دانشگاههای ایران، خواهان تحکیم روابط علمی و اجرای تفاهمات صورت گرفته هستیم.
رجبعلی نژاد در این دیدار پیشنهاد تبادل تورهای دانشجویی و برگزاری نمایشگاههای دانشجویی بر پایه فناوریهای نوین، را بعنوان راهکاری برای آشنایی و تقویت عملی همکاریهای بین دانشگاهی عرضه کرد که مورد استقبال پروفسور کارمان قرار گرفت.
از دیگر مسائل مطرح شده در این نشست میتوان به همکاری در فعال سازی مجموعه های دانش بنیان، تبادل استاد و دانشجو، برگزاری همایشهای مشترک و تبادلات علمی در حوزه های مورد علاقه میان دانشگاه حلب و دانشگاه های کشورمان اشاره نمود.
در ادامه این ملاقات، نشست مجازی روسای دانشگاه حلب و ساری با حضور «ماهر کارمان »و « اسدالله تیموری» و سایر مسؤلان دو دانشگاه برگزار شد.
رئیس دانشگاه حلب در این دیدار تصویری، ضمن ابراز شادمانی از آغاز همکاری با دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، از دکتر تیموری دعوت کرد تا به همراه هیاتی، از دانشگاه حلب بازدیدکند.
وی تصریح کرد که تمایل دانشگاه به توسعه و توسعه روابط کشاورزی است، چونکه سوریه یک کشور کشاورزی است و گفته می شود کشوری که از کشاورزی خود تغذیه نمی کند، نمی تواند زندگی کند.
رجبعلی نژاد هم حمایت کامل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران را از برقراری ارتباطات و تقویت همکاریهای علمی پژوهشی بین دو دانشگاه، اعلام نمود.

بر طبق این گزارش به نقل از سرکنسولگری ایران در حلب دانشگاه دولتی حلب بیشتر از یکصد هزار دانشجو دارد که در 21 دانشکده و 8 معهد در رشته های مختلف مشغول به تحصیل هستند.
این دانشگاه دارای کرسی زبان فارسی است و در دوران جنگ و محاصره شهر، هیچ گاه تعطیل نشده که ثمره مقاومت ملت و دولت جمهوری عربی سوریه و حمایتهای جمهوری اسلامی ایران است.1401/03/28
23:22:04
0.0 / 5
391
تگهای خبر: دانشگاه , رمان , همایش
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog