با توزیع نامتوازن استعدادها در رشته های دانشگاهی مواجهیم

به گزارش بلاگ سان البرز وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت:   بحث انتخاب رشته تحصیلی این روزها بر طبق تضمین و آینده شغلی است در صورتیکه باید هر داوطلب بر طبق علاقه ذاتی و استعدادش رشته مورد نظر خودرا انتخاب نماید.

با توزیع نامتوازن استعدادها در رشته های دانشگاهی مواجهیم

به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، محمدعلی زلفی گل روز پنجشنبه ۹ تیرماه با حضور در دانشگاه خوارزمی و بازدید از روند برگزاری آزمون سراسری اظهار داشت: هم اکنون بر مبنای پرستیژ اجتماعی و تضمین آینده شغلی، داوطلبان انتخاب رشته می کنند و بنابراین توزیع متوازن استعدادها را در میان رشته های مختلف نداریم.

وی افزود: برای توزیع متوازن استعدادها احتیاج به یک عزم فرابخشی وجود دارد یعنی تلاش نماییم تمام امکانات کشور را بسیج نماییم که رفع معضل بیکاری در دستور کار قرار گیرد و آینده شغلی را تضمین نماییم.

زلفی گل بیان نمود: هم اکنون در برگزاری کنکور سراسری راهی به جز این نیست که بخواهیم برای رشته های پرطرفدار، دانشجو را انتخاب نماییم.

وی اضافه کرد: امیدواریم در آینده در یک عزم فرا بخشی و با شرایطی که ایجاد می شود همه وزارت خانه ها دانشجویان ما را برای کارورزی و مهارت ورزی بپذیرند و مهارت آموزی به معنای واقعی محقق شود که اگر این اتفاق رخ دهد دانشجویان علاوه بر این که استعداد کار آفرینی دارند میتوان انتظار داشت که داوطلبان بر مبنای علاقه ذاتی و توانمندی خود رشته تحصیلی را انتخاب کنند.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری اظهار داشت: سازمان سنجش امروز تغییر روش داشته به آن مفهوم که تعداد دفترچه ها، پاسخ نامه و پرسش نامه را تغییر دادند بگونه ای که برای هر بخش زمان کمتری لازم باشد تا داوطلبان وقت هر بخش را صرف همان بخش کنند در حالیکه در سالهای گذشته در چارچوب یک دفترچه بود و امکان این که هر داوطلبی تمام وقت هر بخش و درس را صرف همان درس و بخش داشته باشد مقدور نبود.

منبع:

1401/04/09
21:34:36
0.0 / 5
280
تگهای خبر: دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog