معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی اعلام كرد؛

افزایش زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی خراسان رضوی

مشهد ـ معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی اظهار داشت: بر مبنای آخرین ارزیابی، 16 هزار و 800 زن سرپرست خانوار زیر پوشش بهزیستی استان هستند، که نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

افزایش زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی خراسان رضوی

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، شهره شاهرودی اظهار نمود: برمبنای آخرین ارزیابی، ۱۶ هزار و ۸۰۰ زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی استان هستند، که نسبت به سال قبل نزدیک به ۱۵۰۰ نفر افزایش داشته است.
معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی بیان کرد: هم اکنون هیچ بانوی خودسرپرست یا سرپرست خانوار پشت نوبت حمایت در بهزیستی خراسان رضوی وجود ندارد و همه ی افراد واجد شرایط، تحت پوشش قرار گرفته اند.
وی اضافه کرد: این در حالیست که حدود ۲ هزار نفر از افرادی که قبل از این تحت پوشش بوده اند بوسیله بازتوانی، استقلال معیشتی، ازدواج و سایر روش های توانمندسازی، از پوشش بهزیستی خارج شده اند.
شاهرودی اظهار داشت: بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر از این زنان از بیمه درمانی و بازنشستگی برخوردار می باشند.
معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی با اعلان اینکه درباب بیمه های تکمیلی زنان سرپرست خانوار، مذاکراتی با یکی از نهادهای حاکمیتی انجام شده است اظهار داشت: امیدواریم با همکاری این نهاد و تامین اعتبار لازم از طرف آنها ۱۸۰ نفر از بانوان تحت پوشش که نیاز به درمان دارند را از بیمه ی تکمیلی درمان برخوردار نماییم.
وی اظهار داشت: متأسفانه به سبب خشونت های خانگی، طلاق، استقلال سریع دختران جوان و برخی رویدادهای طبیعی مانند بیوه شدن زنان به جهت فوت همسر، تعداد زنان سرپرست خانوار درحال افزایش است و امیدواریم اعتبارات مورد نیاز برای توانمندسازی این طیف وسیع، تامین شود.
شاهرودی از نیکوکاران خواست همت و تلاش بیشتری دراین زمینه داشته باشند و افزود: اشتغال، استقلال اقتصادی، ازدواج، کارآفرینی و دانش آموختگی از روش های توانمندسازی و مستقل شدن این بانوان و جدا شدن آنها از پوشش سازمان های حمایتی است که خیرین عزیز می توانند با حمایت خود، شرایط این استقلال را فراهم آورند.

1401/05/11
14:23:35
0.0 / 5
335
تگهای خبر: رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
sunblog