معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی اعلام كرد؛

افزایش زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی خراسان رضوی

افزایش زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی خراسان رضوی

مشهد ـ معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی اظهار داشت: بر مبنای آخرین ارزیابی، 16 هزار و 800 زن سرپرست خانوار زیر پوشش بهزیستی استان هستند، که نسبت به سال قبل افزایش داشته است.به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، شهره شاهرودی اظهار نمود: برمبنای آخرین ارزیابی، ۱۶ هزار و ۸۰۰ زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی استان هستند، که نسبت به سال قبل نزدیک به ۱۵۰۰ نفر افزایش داشته است.
معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی بیان کرد: هم اکنون هیچ بانوی خودسرپرست یا سرپرست خانوار پشت نوبت حمایت در بهزیستی خراسان رضوی وجود ندارد و همه ی افراد واجد شرایط، تحت پوشش قرار گرفته اند.
وی اضافه کرد: این در حالیست که حدود ۲ هزار نفر از افرادی که قبل از این تحت پوشش بوده اند بوسیله بازتوانی، استقلال معیشتی، ازدواج و سایر روش های توانمندسازی، از پوشش بهزیستی خارج شده اند.
شاهرودی اظهار داشت: بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر از این زنان از بیمه درمانی و بازنشستگی برخوردار می باشند.
معاون اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی با اعلان اینکه درباب بیمه های تکمیلی زنان سرپرست خانوار، مذاکراتی با یکی از نهادهای حاکمیتی انجام شده است اظهار داشت: امیدواریم با همکاری این نهاد و تامین اعتبار لازم از طرف آنها ۱۸۰ نفر از بانوان تحت پوشش که نیاز به درمان دارند را از بیمه ی تکمیلی درمان برخوردار نماییم.
وی اظهار داشت: متأسفانه به سبب خشونت های خانگی، طلاق، استقلال سریع دختران جوان و برخی رویدادهای طبیعی مانند بیوه شدن زنان به جهت فوت همسر، تعداد زنان سرپرست خانوار درحال افزایش است و امیدواریم اعتبارات مورد نیاز برای توانمندسازی این طیف وسیع، تامین شود.
شاهرودی از نیکوکاران خواست همت و تلاش بیشتری دراین زمینه داشته باشند و افزود: اشتغال، استقلال اقتصادی، ازدواج، کارآفرینی و دانش آموختگی از روش های توانمندسازی و مستقل شدن این بانوان و جدا شدن آنها از پوشش سازمان های حمایتی است که خیرین عزیز می توانند با حمایت خود، شرایط این استقلال را فراهم آورند.

1401/05/11
14:23:35
0.0 / 5
56
تگهای خبر: رمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog