اعطای خدمات تسهیلاتی به برگزیدگان المپیادی و کنکور

به گزارش بلاگ سان، معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اینکه از برگزیدگان المپیادهای دانش آموزان و آزمون سراسری طبق توافق نامه ای حمایت می شود، اظهار داشت: این افراد از ۱۴ خدمت تسهیلاتی برخوردار خواهند شد.

اعطای خدمات تسهیلاتی به برگزیدگان المپیادی و کنکور

به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، محمدصادق موحد در جلسه شورای هدایت استعدادهای درخشان که امروز در وزارت علوم برگزار شد، با اشاره به امضای سه جانبه دراین زمینه اضافه کرد: این توافق نامه میان بنیاد ملی نخبگان، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از سال قبل در دستور کار قرار گرفت و در نهایت منعقد شد.
وی دستیابی به توسعه پایدار کشور با بهره گیری از توانمندی های برگزیدگان، اعتلا و جذب نخبگان در رشته های هدف، توسعه متوازن، زمینه سازی برای ارتقای جایگاه علمی کشور و تعمیق و گسترش و آموزش های تخصصی در رشته های هدف را از اهداف این توافق نامه نام برد.
موحد، جامعه هدف این توافق نامه را دارندگان طلا، نقره و برنز المپیادهای دانش آموزان مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی دانست که این المپیادها شامل المپیادهای ادبیات فارسی، ریاضیات، شیمی، زیست شناسی، کامپیوتر و نجوم است.
معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان افزود: نفرات اول تا ۱۰۰ کشوری آزمون سراسری رشته های ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی و نفرات اول تا ۵۰ رتبه آزمون سراسری رشته های هنر و زبان های خارجی از دیگر مخاطبان این توافق نامه است.
موحد با اشاره به رشته های هدف این توافق نامه، اظهار داشت: رشته های اولویت دار این توافق نامه "علوم پایه " چون آمار، فیزیک، ریاضی، زمین شناسی، زیست شناسی و شیمی و رشته "علوم انسانی" شامل ایران شناسی، باستان شناسی، تاریخ، جامعه شناسی، جغرافیا، زبان عربی، ادبیات فارسی، علوم تربیتی، علوم قرآنی، حدیث و فلسفه و "کشاورزی" است.
وی به تسهیلات اعطایی به این برگزیدگان اشاره نمود و اظهار داشت: برگزیدگان از ۱۴ تسهیل حمایتی چون پذیرش بدون آزمون دوره های دکتری و کارشناسی ارشد، امکان تحصیل در دوره های دکتری پیوسته، بورسیه دکتری تخصصی، اعطای حق الزحمه در صورت تحصیل در داخل کشور، توانمندسازی در مدت تحصیل در داخل کشور، اعطای تسهیلات طرح جایگزین خدمت سربازی و اعطای تسهیلات پسا دکتری برخوردار خواهند شد.
موحد، اعطای تسهیلات راه اندازی کسب و کارهای دانش بنیان، اعطای تسهیلات صندوق بیمه و اعطای بیمه تکمیلی را از دیگر تسهیلات نام برد.
وی اشاره کرد: این تسهیلات در صورت پویایی این افراد اعطا می شود.
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، در این نشست توافق نامه سه جانبه بنیاد ملی نخبگان، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در امتداد پشتیبانی از استعدادهای برتر تبادل شد.


 


منبع:

1401/05/19
22:44:37
0.0 / 5
435
تگهای خبر: آموزش , بازی , فرهنگی , هنر
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog