وزیر علوم تاكید كرد،

قبل از 85 ساعت از وقت دانشجویان در طول هفته خارج از ساعات آموزشی است

به گزارش بلاگ سان، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه قبل از ۸۵ ساعت از وقت دانشجویان در طول هفته خارج از ساعات آموزشی است، اظهار داشت: مدیران دانشگاه ها از این فرصت برای مشارکت دانشجویان در برنامه های فرهنگی و اجتماعی استفاده نمایند و در این خصوص از ظرفیت کانون های فرهنگی و هنری، انجمن های علمی، هیئت های مذهبی و هسته های اندیشه ورز استفاده نمایند.

قبل از 85 ساعت از وقت دانشجویان در طول هفته خارج از ساعات آموزشی است
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر محمد علی زلفی گل در همایش "تضاد گفتمان جبهه مقاومت و نظام سلطه جهانی" که امروز ۲ مهر در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد، اظهار داشت: این همایش در جهت تبیین مفاهیم قرآنی است؛ چونکه مفهوم مقاومت در مقابل ظلم از مفاهیم قرآنی است. اینکه ما در خارج از مرزهای خودمان از محرومان و مظلومان دنیا حمایت کرده و با استکبار مبارزه می نماییم، برخاسته از مفاهیم ادبیات دینی و قرآنی است.
وزیر علوم عنوان کرد: پیروی از مفاهیم الهی و قرآنی در مورد مبارزه با استکبار بود که سبب شد در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پیروز شویم و داشتن این روحیه اسلامی در کنار روحیه وطن دوستی سبب پیروزی ما در همه مقابله های ما با جهان استکبار شده است.
دکتر زلفی گل اظهار داشت: مبارزه با استکبار و دفاع از مظلوم به داخل مرزهای جغرافیایی ما محدود نمی گردد چون که اعتقاد داریم با ظهور امام زمان (ع) حاکمیت جهانی عدل در سرتاسر جهان حاکم خواهد شد.
وزیر علوم، برگزاری این همایش را در جهت جهاد تبیین دانست و اظهار داشت: باید به جوانان علت های حضور خویش را در سرزمین های فراملی و دفاع از مظلومان توضیح بدهیم که اگر ما با استدلال و منطق چنین کاری بکنیم، اساسا مورد پذیرش خواهدبود.
وزیر علوم با ابراز خرسندی از این که آرمان پشتیبانی از مظلومان با نگاهی علمی در این همایش درحال پیگیری است؛ اظهار داشت: امیدوارم از سال آتی با برگزاری مناظرات دانشجویی و افزایش مشارکت دانشجویان شاهد رونق بیشتر چنین همایش های علمی باشیم.
دکترزلفی گل در ادامه سخنان خود اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران نگاه جدیدی را در دنیا عرضه نمود که آن هم اداره جامعه بر مبنای دین مبین اسلام و داشتن استقلال کامل سیاسی بود.
وی اظهار داشت: جمهوری انقلاب اسلامی ایران نشان داد که میتوان استقلال کامل سیاسی داشت و داخل مرزهای حاکمیتی خود و بر مبنای منافع ملی خود تصمیم گیری کرد بدون این که هیچ وابستگی به غرب و شرق دنیا داشته باشیم که این استقلال ناشی از ایثار و از خودگذشتگی شهدا و جانبازان و رزمندگان انقلاب اسلامی است.
وزیر علوم با تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: امروزه هم امنیت و آرامش ما به خاطر فداکاری های نیروهای مسلح کشور در اقصی نقاط این مرز و بوم است. ضرورتی ندارد که در مقابل نظام سلطه جهانی همیشه حالت تدافعی داشته باشیم بلکه در خیلی از موارد می توانیم با اتکا به فرهنگ غنی خود حالت تهاجمی داشته و فرهنگ استکبار را به عقب برانیم.
در ادامه این همایش از کتاب دیپلماسی مقاومت رونمایی و تندیس همایش به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اهدا شد.
منبع:

1401/07/03
14:14:29
0.0 / 5
388
تگهای خبر: آموزش , برنامه , تندیس , جوانان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog