سازمان سنجش مسئولیت برگزاری آزمون ها را به دانشگاه های معین هر استان محول می کند

به گزارش بلاگ سان، مشاور رییس سازمان سنجش اظهار داشت: این سازمان، برمبنای نتایج بررسی های نظام مند خود و در راستای تعالی و تضمین کیفیت اجرای آزمون ها، درصدد است که مسئولیت برگزاری آزمون ها را در قالب سازمان اجرائی جدیدی تحت عنوان مدیریت استانی برگزاری آزمون های سراسری به دانشگاه های معین هر استان محول نماید.

سازمان سنجش مسئولیت برگزاری آزمون ها را به دانشگاه های معین هر استان محول می کند
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، مشاور رییس سازمان سنجش و سرپرست مرکز تحقیقات، ارزشیابی، اعتبار سنجی و تضمین کیفیت آموزش عالی در نشست نمایندگان تام الاختیار وزیر علوم در برگزاری آزمون های سراسری در استانها، اظهار داشت: مدیریت استانی، راهبردی مطمئن برای تضمین و تعالی کیفیت برگزاری آزمون ها است.
دکتر رضا محمدی با اشاره به آزمون های سراسری به عنوان یک پدیده اجتماعی اظهار داشت: آزمون های سراسری، بخش راهبردی از پروسه آموزش عالی است که حاصل آن انتخاب افرادی شایسته برای ورود به دانشگاه ها و مراکز و مؤسسات آموزش عالی کشور است. بدون شک، کیفیت برگزاری این آزمون ها تأثیری مستقیم و چشم گیر بر کیفیت آموزش و سطح تخصصی نظام دانشگاهی و جامعه دارد.
وی با اشاره به این نکته که برنامه ریزی و برگزاری آزمون ها وظیفه ای ملی است که متوجه همه‌ی آحاد جامعه و بصورت خاص، نظام دانشگاهی کشور است اظهار داشت: در حال حاضر، این آزمون در دورترین نقاط کشور برگزار می گردد و پروسه برگزاری آزمون های سراسری، مراحل و قدمهای متنوعی دارد که انجام کار و اثربخشی آن مستلزم نگاه علمی و حرفه ای به برگزاری آزمون و استفاده از تمام توان و ظرفیت های کشور است.
دکتر محمدی اشاره کرد: سازمان سنجش، برمبنای نتایج بررسی های نظام مند خود و در راستای تعالی و تضمین کیفیت اجرای آزمون ها، درصدد است که مسئولیت برگزاری آزمون ها را در قالب سازمان اجرائی جدیدی تحت عنوان مدیریت استانی برگزاری آزمون های سراسری به دانشگاه های معین هر استان محول نماید.
به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، وی تاکید کرد: انتظار می رود که برمبنای آیین نامه‌ی تدوین شده در این خصوص، رییس دانشگاه معین، با تشکیل ستاد استانی، نسبت به تدارک تمهیدات و برنامه ریزی آزمون ها تحت راهبری سازمان سنجش اقدام نماید؛ برای اینکه انجام این مهم، جز با بهره بردن از تمام ظرفیت های استانی، میسر نخواهد بود.
سرپرست مرکز تحقیقات، ارزشیابی، اعتبار سنجی و تضمین کیفیت آموزش سازمان سنجش اشاره کرد: امیدواریم که تمامی نهادهای ذی صلاح هر استان، همکاری مناسبی را در راستای تحقق این وظیفه و برگزاری مطلوب آزمون ها با بسیج تمام امکانات خود به عمل آورند.
مشاور رییس سازمان سنجش با اشاره به مهم ترین اهداف این طرح اظهار داشت: تحقق عدالت در اجرای آزمون ها از راه مدیریت مؤثر استانی، بهبود پروسه اجرائی، هماهنگی و هم افزایی عوامل استانی با تسهیل ارتباطات و تعامل مستمر و سازنده‌ی آنها، سرعت عمل در تصمیم گیری و بهره مندی هرچه بیش از ظرفیت های استانی و تدارک و تمهیدات ارزیابی، اعتبار سنجی و نظارت دقیق و مستقیم بر پروسه اجرای آزمون ها، از مهم ترین اهداف این طرح بشمار می رود.



1401/09/13
14:58:22
0.0 / 5
425
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog