داوطلبان گروه تجربی، پیش قراولان كنكور ۱۴۰۲

سوت آغاز نخستین کنکور زمستانی به صدا درآمد

به گزارش بلاگ سان، نوبت اول کنکور ۱۴۰۲، از ساعت ۸ بامداد امروز پنجشنبه ۲۹ دیماه با رقابت داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی شروع شد.

سوت آغاز نخستین کنکور زمستانی به صدا درآمد
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، کنکور سراسری از سال های آغازین برگزاری همواره در تابستان برگزار می شد تا داوطلبان بعد از رقابت با یکدیگر، از مهرماه سال جدید و همزمان با شروع سال تحصیلی روی صندلی های دانشگاه ها قرار بگیرند. سال جاری بخاطر تغییرات بسیار زیاد، برای اولین بار کنکور دو نوبت در سال برگزار می گردد. اولین نوبت از آزمون ورود به دانشگاه ها در ایام پنج شنبه ۲۹ و جمعه ۳۰ دی و دومین مرحله در ایام چهارشنبه و پنج شنبه ۱۴ و ۱۵ تیرماه سال آتی برگزار می گردد.
نخستین گروهی که نشستن بر روی صندلی های آزمون نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ را تجربه می کنند، داوطلبان گروه علوم تجربی با ۴۵۰ هزار و ۵۷۷ شرکت کننده هستند که بیشترین تعداد داوطلب را در میان سایر گروههای آزمایشی کنکور سال جاری به خود اختصاص داده اند.
داوطلبان گروه زبان های خارجی هم از ساعت ۱۴: ۳۰ دقیقه عصر امروز پنج شنبه ۲۹ دیماه برای ورود به دانشگاه ها به رقابت می پردازند.
آزمون دو گروه آزمایشی ریاضی فنی و علوم انسانی هم ساعت ۸ بامداد فردا جمعه ۳۰ دیماه برگزار می گردد و داوطلبان گروه هنر ساعت ۱۴: ۳۰ همان روز رقابت خویش را آغاز می کنند.
گروه آزمایشی علوم تجربی با ۴۵۰ هزار و ۵۷۷ نفر بیشترین تعداد داوطلب را در کنکور ۱۴۰۲ دارد و ۴۶ درصد داوطلبان را از آن خود کرده است. بعد از آن، گروه آزمایشی علوم انسانی با ۳۰۹ هزار نفر که معادل ۳۱.۶ درصد داوطلبان است از منظر تعداد داوطلبان در جایگاه دوم قرار دارد.
۱۲۰ هزار و ۹۵ نفر هم جهت شرکت در کنکور گروه آزمایشی علوم ریاضی فنی ثبت نام کرده اند که ۱۲.۲۷ درصد داوطلبان را می سازند.
تعداد افراد متقاضی شرکت در آزمون هنر ۳۹ هزار نفر است که کمترین تعداد داوطلبان به این گروه آزمایشی متعلق می باشد. همینطور ۶ درصد داوطلبان که معادل ۵۹ هزار نفر هستند در آزمون زبان های خارجی سال جاری شرکت می کنند.
نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ با شرکت ۹۷۸ هزار و۴۶۰ داوطلب در ایام پنج شنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ دیماه برگزار می گردد.
در جدول زیر جزئیات برگزاری نوبت اول کنکور سراسری ذکر شده است.منبع:

1401/10/29
17:05:32
0.0 / 5
345
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , هنر
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog