تصویب یک رشته جدید در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

به گزارش بلاگ سان، با تصویب شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی، برای اولین بار دوره کاردانی فنی مکانیک - تعمیر و نگهداری گیربکس، در دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار می گردد.

تصویب یک رشته جدید در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، علیرضا جمالزاده سرپرست دفتر برنامه ریزی درسی دانشگاه با بیان این خبر عنوان کرد: گیربکس بعنوان یکی از اجزای کاربردی و ضروری مهم در صنایع خودروسازی، پتروشیمی و نفت، فولاد و صنایع دیگر است.
وی ادامه داد: باتوجه به روند سریع و رو به رشد صنعت و به دنبال آن پیشرفت تکنولوژی های مدرن در ساخت گیربکس، تعمیر و نگهداری انواع گیربکس ضروری به نظر می آید.
سرپرست دفتر برنامه ریزی درسی دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: این رشته با مشارکت تیمی از متخصصان و صاحب نظران شرکت نیرو محرکه قزوین، با هدایت مستقیم دانشگاه جامع علمی کاربردی و با هدف تربیت تکنسین در سطح نصب و راه اندازی و تعمیر و نگهداری گیربکس خودرویی، صنعتی و نیازهای جانبی آن، در ذیل گروه صنعت امسال تدوین، تصویب و مقرر شد تا در مراکزی که شرایط، تجهیزات و امکانات مورد نظر را دارند، تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی اجرا شود.
دبیر شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی در خاتمه عنوان کرد: دانش آموختگان این رشته با داشتن مهارت ها و توانمندی هایی چون تشخیص عیوب و تعمیر گیربکس های دستی خودرو، گیربکس اتوماتیک، گیربکس های صنعتی و تجاری و اجرای برنامه نگهداری گیربکس متناسب با دستورالعمل های موجود، می توانند مشاغلی همچون تکنسین تعمیر گیربکس خودرویی و صنعتی، تکنسین خطوط تولید و مونتاژ گیربکس و تکنسین فنی نمایندگی های فروش خودرو و خدمات بعد از فروش را احراز کنند.
منبع:

1401/11/25
10:15:21
0.0 / 5
405
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog