برنامه سازمان سنجش برای الکترونیکی کردن آزمون های ارشد و دکتری

به گزارش بلاگ سان، رییس سازمان سنجش آموزش کشور از برنامه این سازمان برای الکترونیکی کردن آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی طی سال های آتی آگاهی داد و اظهار داشت: دوره آزمون های کتبی به انتها رسیده است و ما در راه الکترونیکی کردن تمامی آزمون ها حرکت می نماییم.

برنامه سازمان سنجش برای الکترونیکی کردن آزمون های ارشد و دکتری
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرسول پورعباس در حاشیه بازدید از آزمون دکتری سال ۱۴۰۲ در دانشگاه علم و صنعت گزارشی از روند برگزاری این آزمون ارائه داد و اظهار داشت: کنکور دکتری امسال با سال قبل تفاوت خاصی ندارد. آزمون دکتری یک آزمون دو مرحله ای است که مرحله اول این آزمون کتبی و ۵۰ درصد نمره دارد و مرحله دوم نیز مصاحبه علمی پژوهشی داوطلبان است که توسط دانشگاه ها انجام می گیرد.
ایشان سپس اشاره کرد: در آزمون امسال حدودا ۲۶۷ رشته متفاوت در آزمون دکتری امسال وجود دارد که به صورتی می توانیم بگوییم که ما ۲۶۷ آزمون متفاوت داریم و جمعا نیز حدود ۱۶۹ هزار داوطلب در این آزمون شرکت کردند که بالای ۱۵۰ هزار داوطلب کارت ورود به جلسه خودرا دریافت نمودند.
رییس سازمان سنجش آموزش کشور اشاره کرد: از حدود ۱۵۰ هزار داوطلب ۱۳۲ هزار نفر آنها در زمینه امتحانی تهران به رقابت می پردازند در حقیقت ما بر طبق استقرار افراد در محل زندگی خود آزمون را برنامه ریزی می نماییم و حوزه بندی طبیعتا در شهر تهران بیش از سایر شهرها است. در حقیقت ما آزمون دکتری کل کشور را پوشش نمی دهیم بلکه استانها و برخی شهرستان های همجوار انجام می شود. اما تفاوتی که شرایط برگزاری آزمون دکتری با کنکور سراسری دارد این است که این کنکور در تمامی شهرستان ها برگزار شده اما دکتری در شهرهای دانشگاهی برگزار می گردد.
دکتر پورعباس از برنامه سازمان سنجش آموزش کشور برای الکترونیکی کردن آزمون دکتری از سال ۱۴۰۳ آگاهی داد و اظهار داشت: برنامه ما این است که تمامی آزمون ها بصورت الکترونیکی صورت گیرد و مسیر حرکت ما در سازمان به این سمت می باشد چونکه دیگر دوره آزمون های کاغذی به سر آمده و باید از تمهیدات و امکانات جدید استفاده نمائیم و امیدوار هستیم ما در سالهای آتی نیز آزمون های ارشد و دکتری را بصورت الکترونیکی برگزار نماییم.
معاون وزیر علوم اشاره کرد: راه اندازی سامانه طراحان سوال در سازمان سنجش در حقیقت قدمی مهمست که می توان در راستای ساماندهی الکترونیکی و تجمیع آزمون ها انجام داد.
منبع:

1401/12/12
10:35:18
0.0 / 5
295
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
sunblog