معاون آموزشی وزیر بهداشت:

آزمون های تخصصی ارتقاء دستیاری به دانشگاه ها واگذار می شود

به گزارش بلاگ سان، معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به یکی از دبیران بوردهای تخصصی و فوق تخصصی در مورد واگذاری آزمون های ارتقاء دستیاری اظهار داشت: در نظر داریم از سال ۱۴۰۳ آزمون های تخصصی ارتقاء دستیاری را به دانشگاهها واگذار نماییم.

آزمون های تخصصی ارتقاء دستیاری به دانشگاه ها واگذار می شود
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر ابوالفضل باقری فرد در مراسم افطاری دبیران بوردهای تخصصی، فوق تخصصی، دندانپزشکی، داروسازی و علوم پایه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن اشاره به وجود ۱۵۰ گروه بورد در رشته های تخصصی و فوق تخصصی، دندان پزشکی، داروسازی و علوم پایه، با اشاره به اینکه وزیر بهداشت بر اهمیت بوردهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید دارد، تصریح کرد: بوردهای وزارت بهداشت نباید محدود به برگزاری آزمون باشند، این بوردها اتاق فکر وزارت بهداشت هستند.
معاون آموزشی وزیر بهداشت اظهار داشت: حداقل حدود ۳۰۰۰ نفر از بهترین های وزارت بهداشت، عضو بوردهای این وزارت خانه هستند. بوردهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نباید فقط در حوزه آموزش فعالیت کنند، بلکه در تمام زمینه ها فعال باشند.
وی با اشاره به اینکه ساختار بوردهای وزارت بهداشت طی سالهای گذشته گرفتار تغییر شده بود، توضیح داد: دکتر عین الهی (وزیر بهداشت) در رابطه با بازگشت به وضعیت اولیه بوردها تصمیم گرفتند و این تصمیم محقق شد.
دکتر باقری فرد با اشاره به اینکه آموزش پزشکی عمومی ایران مورد تایید فدراسیون جهانی آموزش پزشکی است، اظهار داشت: در زمینه ی آموزش نمی توانیم از استانداردها صرف نظر نماییم.
وی با اشاره به اینکه قوانین در حوزه آموزش باید به روز باشد، خاطرنشان کرد: قوانین به روز مصوب شده و تغییرات زیادی در حوزه قوانین حوزه آموزش انجام شده است.
معاون آموزشی وزیر بهداشت با اشاره به اینکه از آغاز دولت سیزدهم اقداماتی در زمینه جذب اعضای هیئت علمی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: درنظر داریم که ۳۰۰۰ عضو هیئت علمی امسال جذب نماییم.
وی در رابطه با افزایش ظرفیت رشته های تخصصی توضیح داد: خوشبختانه، صندلی های خالی ما در رشته های مورد نیاز کشور مثل طب اورژانس و داخلی تکمیل شده است. رشته هایی مانند قلب، طب اورژانس و داخلی منقرض شده بود که ما توانستیم آنرا احیا نماییم.
معاون آموزشی وزیر بهداشت در رابطه با تجهیزات مورد نیاز دانشگاههای علوم پزشکی اظهار داشت: دانشگاه های علوم پزشکی برای تجهیزات علوم پایه با مشکلات مواجهند و عمر بعضی از دستگاه ها به ۴۰ سال می رسد. ما از راه معاونت توسعه وزارت بهداشت، نیازهای دانشگاه های علوم پزشکی را احصا کرده ایم تا آنها را برطرف نماییم.
دکتر باقری فرد با اشاره به اینکه درنظر داریم که آزمون های ارتقاء دستیاری را از سال ۱۴۰۳ به دانشگاه های علوم پزشکی واگذار نماییم.
معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: ۱۵۰ رشته تخصصی و فوق تخصصی در کشور وجود دارد. شرایط به نحوی است که هیچ بیماری برای تکمیل دوره های درمانی خود به خارج از کشور برای درمان رجوع نمیکند و همه ی دانشجویان ما در داخل کشور در تمامی رشته ها امکان تحصیل و کسب تجارب را دارند.

منبع:

1402/01/25
12:12:33
0.0 / 5
378
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , دستگاه , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog