ایجاد رشته مهندسی فناوری تولید و مدیریت محتوای دیجیتالی در دانشگاه علمی کاربردی

به گزارش بلاگ سان، با تصویب شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی علمی کاربردی، دوره مهندسی فناوری تولید و مدیریت محتوای دیجیتالی در مقطع کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار می گردد.

ایجاد رشته مهندسی فناوری تولید و مدیریت محتوای دیجیتالی در دانشگاه علمی کاربردی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، علیرضا جمالزاده، مدیرکل دفتر برنامه ریزی درسی دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان این خبر اظهار نمود: با دیجیتالی شدن کسب و کارها، بازارکارِ تولید محتوا بسیار پرتقاضا شده است. جستجو در اینترنت و موتورهای جستجو مثل گوگل و مطالعه مطالب انتشار یافته در اینترنت برای دریافت اطلاعات مورد نیاز و یافتن پاسخ پرسش های مدنظر؛ یعنی دقیقاً محتوایی که یک کارشناس تولید محتوا بوجود آورده است، بنابراین این رشته بر اساس نیازسنجی آموزشی و با هدف طراحی، ویرایش، انتشار و مدیریت محتوای دیجیتالی برای به روز نگه داشتن محتوا و تسلط به استفاده از سیستم های مدیریت محتوا، با مشارکت تیمی از متخصصان و صاحب نظران، با هدایت مستقیم دانشگاه، در ذیل گروه صنعت تدوین، تصویب و مقرر شد تا در مراکزی که شرایط، تجهیزات و امکانات مورد نظر را دارند، تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی اجرا می شود.

وی خاطرنشان کرد: دانش آموختگان این رشته با گذراندن دروسی چون ابزارهای حرفه ای و تخصصی تولید محتوا، مدیریت محتوا در دیجیتال مارکتینگ، بهینه سازی محتوا برای SEO و آزمون و ارزیابی محتوا و کسب قابلیت هایی چون مدیریت محتوا برای به روز نگه داشتن محتوا، توسعه بستر Front End محتوای دیجیتالی و طراحی گرافیکی دیجیتالی می توانند شغل طراح و تولیدکننده محتوای دیجیتالی و معمار و سناریست محتوای دیجیتالی را احراز کنند.

جمالزاده اضافه کرد: برای این دوره آموزشی در کنار آموزش های تخصصی، ۵۱۲ ساعت آموزش با عناوین دروس کاربینی و کارورزی ۱ و ۲ در چارچوب آموزش محیط کار پیشبینی شده است.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، مدیرکل دفتر برنامه ریزی درسی دانشگاه جامع علمی کاربردی تصریح کرد: علاقه مندان به تحصیل در این رشته می توانند ضمن مشاهده سرفصل دروس رشته مهندسی فناوری تولید و مدیریت محتوای دیجیتالی در قسمت سرفصل برنامه های مصوب در پرتال اطلاع رسانی دانشگاه جامع علمی کاربردی به نشانی uast.ac.ir در پذیرش جدید دوره های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی ثبت نام کنند.
منبع:

1402/03/27
11:30:07
0.0 / 5
346
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
sunblog