وزیر علوم:

چاره ای جز بهره مندی از ظرفیت آموزش مجازی و تلفیق آن با آموزش حضوری نداریم

بلاگ سان: به گزارش بلاگ سان، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ارتقاء میزان مطالعه نسل جدید به سبب وجود فضای مجازی، اظهار داشت: تا حدودی نگرانی هایی به خاطر سرانه مطالعه داشتیم، با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی رفع شده است.

چاره ای جز بهره مندی از ظرفیت آموزش مجازی و تلفیق آن با آموزش حضوری نداریم
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، محمدعلی زلفی گل در آیین اختتامیه جشنواره "الف تا"، اظهار داشت: با نسل جدیدی روبرو می باشیم که باید چند اقلیم و فضای متفاوت را مدیریت کنند؛ یکی فضای واقعی کلاس، درس و مدرسه و دیگری فضای مجازی که واقعیتی انکار ناپذیر است.
وی با اشاره به آموزش مجازی در دوران کرونا، اشاره کرد: با نسلی روبرو می باشیم که دوران شیوع ویروس کرونا و آموزش مجازی را تجربه کرده است. با نسلی روبرو می باشیم که دائما نوآوری و خلاقیت جدید در حوزه های مختلف را می بیند و تجربه می کند. لاجرم چاره ای نداریم جز این که به عنوان مدیر، معلم، دبیر و آموزگار خودرا با این تغییرات بزرگ تطبیق دهیم و منعطف باشیم.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: آموزش وپرورش و آموزش عالی راهی جز این ندارد که این تغییر اقلیم را بپذیرد. اقلیم آموزشی، فرهنگی، نوآوری خلاقیت و اجتماعی تغییر کرده است و ما راهی جز این نداریم که شیوه های آموزش وپرورش خودرا با این تغییر اقلیم ها تطبیق دهیم چونکه با نسلی سر و کار داریم که با دنیای جدید هوش مصنوعی و علوم شناختی آشنایی داشته و ضریب هوشی خیلی بالایی دارد.
زلفی گل با اعلان اینکه میزان مطالعه نسل جدید به سبب وجود فضای مجازی خیلی ارتقاء یافته است، اظهار داشت: بواسطه این که میزان مطالعه این نسل به سبب وجود فضای مجازی خیلی ارتقاء یافته است، آن نگرانی هایی از سرانه مطالعه داشتیم تا حدودی با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی جبران شده است. چاره ای جز این نداریم که آموزش حضوری را با مجازی تلفیق نماییم و از ظرفیت آموزش مجازی بهره ببریم. باید باور نماییم شغل های آینده و آینده شغل ها تغییر کرده است و آموزش وپرورش ما و آموزش عالی ما باید خودرا با شغل های آینده و آینده شغل ها تطبیق دهند.
وی خطاب به معلمان حاضر در این مراسم سفارش کرد: به عنوان معلم و هنرآموز، دبیر و آموزگار باید به یاد داشته باشیم که وقتی سر کلاس حاضر می شویم؛ دانشمندان آینده، اندیشمندان، متفکران و پزشکان و بطور کلی آینده سازان و آینده داران کشور سر کلاس درس ما هستند. آنها را دست کم نگیریم. باید بدانیم که وقتی سر کلاس حاضر می شویم تمام آینده کشور در دست کسانی است که سر کلاس ما نشسته اند پس به اندازه بزرگی آینده سازان و آینده داران باید خودرا بسازیم و علم خودرا بالا ببریم. زمانی جامعه مسیر پیشرفت را خوب طی خواهدنمود که معلمان، استادان، آموزگاران و دبیرا بر صدر بنشینندو

منبع:

1402/04/22
14:26:27
0.0 / 5
347
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog