استفاده دانشگاه آمریکایی از هوش مصنوعی برای ارتقاء آموزشی

به گزارش بلاگ سان، دانشگاه تنسی در آمریکا اعلام نمود برای ارتقاء و بهبود آموزش، از هوش مصنوعی استفاده می نماید.

استفاده دانشگاه آمریکایی از هوش مصنوعی برای ارتقاء آموزشی
به گزارش بلاگ سان به نقل از تکنولوژی نیوز، دانشگاه تنسی برنامه ای را طراحی نموده است تا بر مبنای آن، از پاییز سال جاری هوش مصنوعی (AI) را در سیستم آموزشی خود بگنجاند. این دانشگاه می خواهد به اساتید این گزینه را عرضه نماید تا از هوش مصنوعی در کلاس های درس خود استفاده نمایند و فرصت هایی را برای دانشجویان فراهم آورد تا از راه کلاس های جدید این فناوری پیشگامانه را کشف کنند.
این دانشگاه برای سال تحصیلی ۲۴-۲۰۲۳ سه سطح ادغام هوش مصنوعی را برای تکالیف دانشجویی مشخص کرده است. سطح اول، استفاده آزاد از این تکنولوژی است که به دانشجویان اجازه می دهد از مواد ساخته شده توسط هوش مصنوعی برای هر تکلیفی تا وقتی که اعتبار مناسب داده شود، استفاده نمایند. سطح دوم، استفاده متوسط است که دانشجویان را قادر می سازد از هوش مصنوعی برای تکالیف خاص استفاده نمایند و در عین حال محتوای ساخته شده توسط هوش مصنوعی را هم تصدیق کنند. سطح سوم، استفاده سختگیرانه از هوش مصنوعی است و استفاده از آنرا ممنوع می کند.
لین پارکر، مدیر ابتکار هوش مصنوعی دانشگاه تنسی اعلام نمود: دانشگاه ما می خواهد علاوه بر پیاده سازی هوش مصنوعی در کلاس ها، دوره های جدیدی را با محوریت هوش مصنوعی معرفی نماید. کلاس AI ۱۰۱ با تمرکز بر سواد هوش مصنوعی به جای برنامه نویسی به همه دانشجویان عرضه می شود. علاوه بر این، دوره های ۴۰۰ و ۵۰۰ برای دانشجویان ارشد و فارغ التحصیل عرضه می شوند و دانش بین رشته ای هوش مصنوعی را فراتر از حوزه های علوم کامپیوتر و ریاضیات عرضه می دهد.
این دانشگاه همینطور با موسسه غیرانتفاعی "The AI Education Project" که هدف آن آموزش معلمان و دانش آموزان دبیرستانی در زمینه هوش مصنوعی است، همکاری کرده. از راه این همکاری، دانشگاه تنسی می خواهد مربیان را به دانش و برنامه های درسی هوش مصنوعی مجهز کند تا به صورت موثر مفاهیم هوش مصنوعی را به دانش آموزان خود آموزش دهند.
سیستم های هوش مصنوعی می توانند نقاط قوت و ضعف دانشجو را درک کنند، سوالات، تکالیف و بازخوردها را بر مبنای آن تنظیم کنند. این رویکرد شخصی شده مبتنی بر هوش مصنوعی، با عرضه محتوای آموزشی هدفمند، فرایند یادگیری را بهبود می بخشد.
در انتها باید اظهار داشت که دانشگاه تنسی از هوش مصنوعی استقبال کرده تا چشم انداز آموزشی خویش را متحول کند. هدف این دانشگاه با گنجاندن هوش مصنوعی در کلاس های درس و عرضه دوره های متمرکز بر هوش مصنوعی، پرورش درک هوش مصنوعی و کاربرد آن در میان دانشجویان و اساتید است.
منبع:

1402/05/06
23:04:32
0.0 / 5
295
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog