در خبرگزاری مهر انجام شد

رونمایی از سه كتاب و اپلیكیشن در حوزه جمعیت و خانواده

بلاگ سان: از سه كتاب فاكتورهای جمعیت و آخرین وضعیت سیاست های جمعیتی، افزایش موالید در كشورهای منتخب، هفت خوان خیالی و اپلیكیشن مثبت خانواده در خبرگزاری مهر رونمایی گردید.

رونمایی از سه كتاب و اپلیكیشن در حوزه جمعیت و خانواده
به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، به مناسبت روز ملی جمعیت از دو کتاب «شاخص های جمعیت و آخرین وضعیت سیاست های جمعیتی» و «افزایش موالید در کشورهای منتخب» نوشته محمدجواد محمودی رئیس کمیته مطالعات و پایش سیاست های جمعیتی ستاد فرهنگ شورای عالی انقلاب فرهنگی در خبرگزاری مهر رونمایی گردید. در این کتب فاکتورهای جمعیتی کشور، چالش های جمعیتی و عملکرد دستگاه های مختلف در این عرصه بررسی شده است. در کتاب «افزایش موالید در کشورهای منتخب» نیز به تجربه دیگرهای کشورهای جهان در افزایش نرخ موالید پرداخته شده است. در این کتاب به سیاست های افزایش جمعیت در کشورهای اروپایی و کشورهایی ازجمله ژاپن اشاره و بر نتایج مطلوب این ملت در افزایش نرخ جمعیت و مقابله با حرکت به سمت سالمندی تصریح شده است. استفاده از الگوهای دیگر کشورهای در امتداد سیاست های افزایش جمعیت، می تواند برای سیاست گذاران و قانون گذاران کشور راهگشا باشد. بعلاوه از کتاب دیگری با عنوان «هفت خوان خیالی» نوشته سحر فرهادی فعال حوزه جمعیت نیز رونمایی گردید. در این کتاب به مسائلی ازجمله بررسی علل میل به کم فرزندی، ارتباط معیشت و تک فرزندی، هزینه های فرزند آوری در جامعه کنونی، شیوه صحیح تربیت کودک، بررسی موضوع غربالگری های اجباری، نوع زایمان و تشریح خطرات عمل سزارین، راه کارهای آماده سازی فکری دختران جوان برای زایمان طبیعی، ارزش مادری و خانه داری پرداخته شده است.
بر اساس پژوهش های این کتاب، به تناسب افزایش تعداد فرزندان میزان هزینه های خانواده دو برابر نمی گردد و به رقم ۱.۳۳ درصد می رسد. در نتیجه مهمترین علل تمایل به کم فرزندی مسائل اقتصادی نیست بلکه دلیل اصلی این امر سبک زندگی زوجین است. در این مراسم از اپلیکیشن «مثبت خانواده» ساخته سید حامد حسینی مدیر فضای مجازی مجمع فعالان جمعیت نیز رونمایی گردید. این اپلیکیشن با هدف ارائه و آموزش اطلاعات مورد نیاز یک خانواده در حوزه های تربیتی و خانوادگی برای رسیدن به یک زندگی سالم و سعادتمند و همین طور توجه خاص به بحث بحران جمعیت کشور و فرهنگ سازی در عرصه فرزندآوری ساخته شده است. از دیگر اهداف این اپلیکیشن دسترسی سهل و یک جا به موضوعات مهم و مورد نیاز خانواده شامل همسر داری، فرزندآوری، فرزندپروری، سازماندهی و ارائه خدمات منسجم و منظم به خانواده ها بوسیله پیوند دادن کارشناسان و مشاوران با خانواده ها، استفاده و سازماندهی به هنگام از ظرفیت های مخاطبان، مجموعه ها و فعالان در رابطه با حوزه جمعیت و خانواده و معرفی عملیات های میدانی به مخاطبان و مجموعه های در رابطه با حوزه جمعیت و خانواده است. در آخر این مراسم از محمدجواد محمودی رئیس کمیته مطالعات و پایش سیاست های جمعیتی و عضو هیئت علمی وزارت علوم و سحر فرهادی نویسنده کتاب «هفت خوان خیالی» تقدیر گردید.

1399/03/10
22:24:47
5.0 / 5
2025
تگهای خبر: فرهنگی , مراسم , نویسنده
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog