عسكری:

سیزدهمین جشنواره نوجوانان سالم و یاری گران

به گزارش بلاگ سان، مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر از برگزاری سیزدهمین جشنواره نوجوان سالم و یاری گران اطلاع داد.

سیزدهمین جشنواره نوجوانان سالم و یاری گران

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ محمدهادی عسکری مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر در این رابطه اظهار داشت: این جشنواره در سه بخش «خلاقیت های دانش آموزی در سه دوره ابتدایی، متوسطه اول و دوم»، «ابتکارات مدرسه ای ویژه فرهنگیان» و «ابتکارات جامعه محور ویژه مدارس دارای کانون های یاریگران زندگی» برگزار می گردد.
وی ضمن اشاره به بخش نخست این جشنواره اضافه کرد: دانش آموزان در دوره ابتدایی در رشته های شعر، داستان کوتاه و نقاشی؛ و در دوره متوسطه اول و دوم در رشته های نقاشی، عکس با هوش مصنوعی، فیلم، موشن گرافیک، خلق کاراکتر، طراحی بازی فکری موبایل، پویانمایی، نشریه دیجیتال، روایت گری، ایده پردازی، شعر و داستان کوتاه می توانند آثار خویش را ارسال نمایند.
مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان نمود: الگوها و فنون آموزش و تدریس جلوگیری از صدمه های اجتماعی در کلاس درس، محصولات فرهنگی، منابع کمک آموزشی و فرهنگی جلوگیری از صدمه های اجتماعی، برنامه عمل سالانه و اقدام پروژه ای همچون برنامه های ویژه فرهنگیان در قسمت دوم جشنواره با نام ابتکارات مدرسه ای است. همینطور تشکیل گروه همیاری اجتماعی و حفظ و پایدارسازی آن، ایده پردازی، طراحی و تدوین نیم رخ محلی، حمایت جویی و اجرا و طراحی پروژه های کوچک و مستندسازی و تدوین درس آموخته ها همچون برنامه های ویژه مدارس دارای کانون یاریگران زندگی در قسمت ابتکارات جامعه محور است.
عسکری اظهار داشت: این جشنواره با کمک ستاد مبارزه با مواد مخدر، وزارت آموزش و پرورش و کانون یاریگران زندگی برگزار می گردد و علاقه مندان جهت ثبت نام می توانند به سامانهmy.medu.ir بخش نورینو رجوع کنند.
وی بیان داشت: برنامه قدردانی از برترین های منتخب در سه سطح: ۷۲۸ منطقه، ۳۱ استان و یک کشور از میان افراد برتر بخش های خلاقیت دانش آموزی و ابتکارات مدرسه است و نظارت بر این جشنواره از راه اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در مقابل صدمه های اجتماعی و شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استانهای سراسر کشور و با تائید اداره کل فرهنگی و پیشگیری ستاد صورت خواهد گرفت.
مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد افزود: جمع آوری آثار در سطح منطقه از ۱۵ دی لغایت ۱۵ بهمن و در قسمت استان از ۱۵ بهمن لغایت ۱۵ اسفند خواهد بود و اختتامیه استانی این جشنواره هم اسفند و فروردین برگزار می گردد و در نهایت، آثار جشنواره از یکم تا پایان اردیبهشت سال آینده به دبیرخانه کشوری ارسال می شود.


منبع:

1402/10/20
14:43:35
0.0 / 5
243
تگهای خبر: آموزش , بازی , برنامه , پروژه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
sunblog