طوفان طلاق روانه بازار نشر شد

به گزارش بلاگ سان، قم کتاب «طوفان طلاق» به قلم حجت الاسلام علی اکبر مظاهری، مشاور خانواده و استاد حوزه و دانشگاه از جانب انتشارات خادم الرضا(ع) منتشر گردید.

طوفان طلاق روانه بازار نشر شد
کتاب «طوفان طلاق» اثر حجت الاسلام علی اکبر مظاهری در ۲۹۶ صفحه منتشر و راهی بازار نشر شد.
طلاق در سالیان اخیر به عنوان یکی از صدمه های اجتماعی، جامعه ایرانی و کانون خانواده را مورد تهدید و زوال قرار داده و این کتاب در چهار فصل «چرا طلاق»، «طلاق های ناروا»، «ریشه های طلاق» و «پس از طلاق» تلاش نموده به بررسی دقیق این چالش مهم اجتماعی بپردازد.
نویسنده در فصل اول کتاب با عنوان «چرا طلاق؟»، ماهیت طلاق را با نگاهی نو به این پدیده‌ی اثرگذار در حیات بشر و در راه زندگی خانواده بررسی نموده و در فصل دوم با عنوان «طلاق های ناروا»، جدایی های «ناروا» و نابه جا را که هشتاددرصدند، مورد واکاوی قرار داده و به بیان راهکارهایی برای پیش گیری از آن پرداخته است.
نویسنده در فصل سوم این کتاب، «ریشه های طلاق» را مورد تحلیل قرار داده و در فصل پایانی کتاب با عنوان «پس از طلاق»، فضای بعد از جدایی ترسیم شده و راهکارهایی را برای ساماندهی باردیگر زندگی ارائه می کند.
همین طور بخش های پررنگی از این کتاب به موضوع «از زبان مشاور» اختصاص یافته که نویسنده کتاب در این بخش، تجربه های ملموس و محسوس خودرا از چالش های طلاق زوج های جوان را تبیین کرده و پاسخ های متقنی را در قبال چالش های مختلف طلاق بیان کرده است.
نویسنده کتاب برمبنای تجارب خود بر این باور است که حدود ۸۰ درصد کسانی که طلاق می دهند یا طلاق می گیرند، از فردای طلاق تا دو سال بعد پیشمان می شوند، چونکه بیشتر طلاق ها دلیل عاقلانه ای ندارد و با مشاوره‌ی مشاوری دانا و توانا می توان از هر ده طلاق، هشت مورد را پیشگیری کرد.
«جوانان و انتخاب همسر»، «جوانان و دوران نامزدی»، «آداب عشق ورزی»، «فرهنگ خانواده»، «دختران و انتخاب همسر» و «جنگ و صلح همسران» از دیگر آثار حجت الاسلام مظاهری بشمار می رود که به موضوع خانواده اختصاص دارد.1402/11/14
16:36:01
0.0 / 5
267
تگهای خبر: جوانان , دانشگاه , نویسنده
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
sunblog