توزیع بیشتر از ۳۴ هزار بسته معیشتی در بین خانواده های کم برخوردار

به گزارش بلاگ سان، سخنگوی ستاد نوروزی هلال احمربا اشاره به همزمانی ماه مبارک رمضان و عید نوروز از توزیع بیشتر از ۳۴ هزار بسته معیشتی در بین خانواده های نیازمند اطلاع داد.

توزیع بیشتر از ۳۴ هزار بسته معیشتی در بین خانواده های کم برخوردار

به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، علی درویش پور ضمن اشاره به مأموریت های هلال احمر از آغاز طرح نوروزی تا به امروز اظهار داشت: از ۲۴ اسفند لغایت ۴ فروردین، ۱۴۸۰ عملیات و خدمت از جانب هلال احمر به شهروندان عرضه شده که در این مأموریت ها در مجموع به ۸۵۹۱ نفر امدادرسانی شد.

وی اضافه کرد: قسمت مهمی از مأموریت های هلال احمر در این ایام در حوزه جاده ای بود که بر همین مبنا ۱۲۴ نفر از شهروندان متاثر از حوادث جاده ای رهاسازی و ۱۰۳۴ نفر در محل درمان شدند.

درویش پور افزود: علاوه بر این جمعیت هلال احمر با استفاده از توان داوطلبان و جوانان در نقاط مختلف جاده های کشور حضور فعال داشته است و به راهنمایی و آموزش مسافران نوروزی می پردازند و در چارچوب طرح های مختلف خدمات بشردوستانه به شهروندان عرضه می دهند. در همین رابطه ۱۱۴ هزار نفر از خدمات پویش بهرفت، ۴۴ هزار نفر از پویش سبز و ۳۶ هزار نفر از خدمات اکیپ های سحاب بهره مند شدند. در مجموع سازمان جوانان هلال احمر در این زمان به بیشتر از ۸۸۸ هزار نفر خدمات رسانی کرده است.

سخنگوی ستاد نوروزی هلال احمر تصریح کرد: امسال ماه مبارک رمضان با ایام نوروز همزمان شده است و هلال احمر با عنایت به رسالتی که دارد در کنار نیازمندان و افراد کم برخوردار حضور دارد که بر این اساس از آغاز طرح نوروزی ۳۴ هزار و ۹۰۰ بسته معیشتی در بین اقشار ضعیف جامعه توزیع شده است.

درویش پور خاطرنشان کرد: در مجموع بیشتر از ۱۶۸ هزار نفر از خدمات سازمان داوطلبان در این زمان بهره مند شده اند که بهره مندی ۴۴۶۰ نفر از طرح نیابت و ۷۴ هزار نفر از طرح پایش سلامت به دلیل فعالیت ۷۲۵ پزشک داوطلب، تنها گوشه ای از این خدمات است.

وی اضافه کرد: خدمات هلال احمر معطوف به حوزه امدادرسانی و درمان نیست و این جمعیت در ۱۰ روز اخیر به ۴۷۵۸ نفر در حوزه توانبخشی خدمات رسانی انجام داده است همینطور نیاز دارویی ۳۶ هزار و شش نفر از رجوع کنندگان به داروخانه های هلال احمر را برطرف کرده و پاسخگوی نیازهای درمانی ۳۲ هزار و ۴۹۴ نفر از شهروندان بوده است.

درویش پور توضیح داد: در مجموع یک میلیون و ۳۳۲ هزار و ۹۶۵ نفر از آغاز طرح نوروزی از خدمات هلال احمر بهره مند شدند که این خدمات با به کارگیری ۱۳۴ هزار و ۱۲۱ نفر/روز از کارکنان، داوطلبان، جوانان و امدادگران به مردم عرضه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر ۴۲۵۸ پایگاه، مرکز و پست موقت نوروزی توسط جمعیت هلال احمر در روزهای نوروز فعال می باشند و به شهروندان خدمات رسانی می کنند.

منبع:

1403/01/04
13:07:02
0.0 / 5
155
تگهای خبر: آموزش , جوانان , خدمات , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
sunblog