فروش سوالات كنكور در فضای مجازی دامی برای داوطلبان

به گزارش بلاگ سان معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا هشدار داد: افراد سودجو با راه اندازی سایت های جعلی و تبلیغات مختلف در فضای مجازی در خصوص ˮ فروش و واگذاری سوالات كنكورˮ مترصد كلاهبرداری از متقاضیان هستند.

فروش سوالات كنكور در فضای مجازی دامی برای داوطلبان
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، سرهنگ رامین پاشایی در تشریح این موضوع، گفت: باتوجه به نزدیک شدن به ایام برگزاری کنکور سال 1399 افراد کلاهبردار با طراحی پلتفرم های مجرمانه در فضای مجازی مدعی دسترسی و واگذاری سوالات کنکور به داوطلبان متقاضی هستند.
وی افزود: باتوجه به تقویم اجرای طرح های عملیاتی پلیس فتا در فضای مجازی، متناسب با مناسبت ها و ایام خاص کارگروه های ویژه ای در پلیس فتا ناجا و رده های استانی و شهرستانی ضمن رصد و پایش وقایع در حال انتشار در فضای مجازی، در صورت مشاهده موارد مجرمانه با آنها برخورد می کنند.
این مقام انتظامی خبر داد: تابحال تعدادی افراد مجرم در استان های مختلف کشور همچون فارس، کردستان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه و خوزستان که با راه اندازی سایت ها و کانال هال مختلف در بستر شبکه های اجتماعی و تبلیغات فریبنده در این خصوص درصدد کلاهبرداری برای فروش سوالات کنکور بودند، شناسایی و دستگیر شدند.
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا اشاره کرد: با تجزیه و تحلیل فعالیت مجرمانه متهمان، مشخص شد تمامی اقدامات این افراد فقط کلاهبرداری محض بوده و هیچ گونه مدارکی دال بر دسترسی آنان به سوالات کنکور سال 1399 محرز نشده است.
سرهنگ پاشایی در ادامه به شیوه کلاهبرداری این مجرمان اشاره و بیان کرد: افراد سودجو در ازای واگذاری سوالات کنکور به متقاضیان مبالغ مختلفی را از آنان دریافت می کنند و دیگر پاسخگوی تماسهای افراد نخواهند بود و یا با واگذاری نمونه سوالات کنکور سال های گذشته از متقاضیان کلاهبرداری می کنند.
طبق گزارش سایت پلیس، این مقام انتظامی بیان کرد: مجرمان با ترفند " اجاره کارت های بانکی سایر افراد و با بهره گیری از سیمکارت هایی که به هیچ عنوان به نام آنها نیست " پروسه کلاهبرداری خودرا انجام می دهند ؛ این در حالیست که در هنگام کشف جرم اشخاصی که بهر دلیلی کارت بانکی و یا سیمکارت خودرا در اختیار این مجرمان قرار داده اند نیز مورد پیگرد قانونی قرار می گیرند و باید پاسخگوی این فعل مجرمانه عمدی یا سهوی خود باشند.
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید بر اینکه متقاضیان به هیچ عنوان به تبلیغات فریبنده و دروغین فروش سوالات کنکور توجه نکنند؛ از خانواده داوطلبان خواست نظارت بیشتری بر عملکرد سایبری فرزندان خود داشته باشند تا آنها طعمه افراد کلاهبردار نشوند.منبع:

1399/05/28
10:00:09
5.0 / 5
1230
تگهای خبر: رمان , سایت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
sunblog