فروش سوالات كنكور در فضای مجازی دامی برای داوطلبان

فروش سوالات كنكور در فضای مجازی دامی برای داوطلبان

به گزارش بلاگ سان معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا هشدار داد: افراد سودجو با راه اندازی سایت های جعلی و تبلیغات مختلف در فضای مجازی در خصوص ˮ فروش و واگذاری سوالات كنكورˮ مترصد كلاهبرداری از متقاضیان هستند.


به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، سرهنگ رامین پاشایی در تشریح این موضوع، گفت: باتوجه به نزدیک شدن به ایام برگزاری کنکور سال 1399 افراد کلاهبردار با طراحی پلتفرم های مجرمانه در فضای مجازی مدعی دسترسی و واگذاری سوالات کنکور به داوطلبان متقاضی هستند.
وی افزود: باتوجه به تقویم اجرای طرح های عملیاتی پلیس فتا در فضای مجازی، متناسب با مناسبت ها و ایام خاص کارگروه های ویژه ای در پلیس فتا ناجا و رده های استانی و شهرستانی ضمن رصد و پایش وقایع در حال انتشار در فضای مجازی، در صورت مشاهده موارد مجرمانه با آنها برخورد می کنند.
این مقام انتظامی خبر داد: تابحال تعدادی افراد مجرم در استان های مختلف کشور همچون فارس، کردستان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه و خوزستان که با راه اندازی سایت ها و کانال هال مختلف در بستر شبکه های اجتماعی و تبلیغات فریبنده در این خصوص درصدد کلاهبرداری برای فروش سوالات کنکور بودند، شناسایی و دستگیر شدند.
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا اشاره کرد: با تجزیه و تحلیل فعالیت مجرمانه متهمان، مشخص شد تمامی اقدامات این افراد فقط کلاهبرداری محض بوده و هیچ گونه مدارکی دال بر دسترسی آنان به سوالات کنکور سال 1399 محرز نشده است.
سرهنگ پاشایی در ادامه به شیوه کلاهبرداری این مجرمان اشاره و بیان کرد: افراد سودجو در ازای واگذاری سوالات کنکور به متقاضیان مبالغ مختلفی را از آنان دریافت می کنند و دیگر پاسخگوی تماسهای افراد نخواهند بود و یا با واگذاری نمونه سوالات کنکور سال های گذشته از متقاضیان کلاهبرداری می کنند.
طبق گزارش سایت پلیس، این مقام انتظامی بیان کرد: مجرمان با ترفند " اجاره کارت های بانکی سایر افراد و با بهره گیری از سیمکارت هایی که به هیچ عنوان به نام آنها نیست " پروسه کلاهبرداری خودرا انجام می دهند ؛ این در حالیست که در هنگام کشف جرم اشخاصی که بهر دلیلی کارت بانکی و یا سیمکارت خودرا در اختیار این مجرمان قرار داده اند نیز مورد پیگرد قانونی قرار می گیرند و باید پاسخگوی این فعل مجرمانه عمدی یا سهوی خود باشند.
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با تاکید بر اینکه متقاضیان به هیچ عنوان به تبلیغات فریبنده و دروغین فروش سوالات کنکور توجه نکنند؛ از خانواده داوطلبان خواست نظارت بیشتری بر عملکرد سایبری فرزندان خود داشته باشند تا آنها طعمه افراد کلاهبردار نشوند.منبع:

1399/05/28
10:00:09
5.0 / 5
1138
تگهای خبر: رمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog