زنگانه خبرداد؛

تحقق ۱۹ درصدی صلح و سازش در زوجین متقاضی طلاق

به گزارش بلاگ سان، یك مقام مسئول در معاونت اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از تحقق ۱۹درصدی صلح و سازش در زوجین متقاضی طلاق خبرداد.

تحقق ۱۹ درصدی صلح و سازش در زوجین متقاضی طلاق
به گزارش بلاگ سان به نقل از واحد اطلاع رسانی معاونت اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، علی محمد زنگانه اظهار داشت: با اقدامات و مداخله های انجام شده به منظور کنترل و کاهش دعاوی خانواده موفق شدیم با ۴ درصد بیشتر از پیشبینی انجام شده، ۱۹ درصد صلح و سازش را به ثبت برسانیم.
وی اظهار نمود: با همکاری کانون سردفتران و با ارجاع متقاضیان ازدواج به دوره های آشنایی با حقوق متقابل زوجین که توسط قوه قضائیه برگزار می گردد توانسته ایم ۱۶۳۴۹۶ زوج را برای ازدواج پایدار آماده نماییم.
مشاور معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با اشاره به استقرار بیشتر از هزار مرکز مشاوره در معیت دادگاه خانواده بیان نمود: استقرار این مراکز با ابلاغ شیوه نامه تدوین شده توسط دکتر الفت معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم انجام شد.
زنگانه با اشاره به اینکه به استناد تبصره ذیل ماده ۴۱ قانون پشتیبانی از خانواده و ماده ۶۸ آیین نامه قانون، رؤسای دادگستری ذیل ماده ۶۸ باید مراکزی که از نظر روحی و روانی برای کودکان مناسب هست را راه اندازی کنند، اظهار داشت: تا کنون ۲۰۷ مرکز ملاقات فرزندان طلاق در سرتاسر کشور با همکاری سازمان بهزیستی و سازمان های ذیربط در پارک ها و فرهنگسراها به راه افتاده است.
وی اضافه کرد: در این مراکز بیشتر از ۱۴۰ هزار ملاقات انجام شده است و به همت مددکاران و مشاوران مستقر در این مراکز توانسته ایم ۸ و نیم درصد صلح و سازش و بازگشت به زندگی زوجین را فراهم نماییم.
مدیرکل دفتر زنان و خانواده اظهار نمود: در کنار این مداخلات، برنامه ای با عنوان تربیت مصلح و حَکم قرآنی را داشتیم تا در زمانی که نشانه های اختلاف ظاهر می شود با استراتژی هوشمندانه مداخله اثربخش داشته باشیم.
زنگانه با اشاره به اینکه تا کنون ۵۷۴ کارگاه آموزشی برای مصلحین برگزار شده است و بیشتر از ۶۶۰۰ مصلح در این کارگاه ها شرکت کرده اند، اظهار داشت: ما شاهد صلح و سازش ۲۱ یک ونیم درصد از زوجین متقاضی طلاق رجوع کننده به مصلحین بوده ایم.
وی با اشاره به اینکه عمده مداخلات قبل از بحران در قوه قضائیه انجام می شود اظهار داشت: سیاست گذاری متوجه سایر دستگاه ها است؛ مثلاً آموزش و پرورش موظف به انجام یه سری اقدامات است و برای دانش آموزان کارگاه های آموزشی برگزار می نماید و نیروهای مسلح با برگزاری دوره های آموزشی، پسران را در دوران سربازی برای ازدواج آماده می کند.
زنگانه با اشاره به اینکه هر دستگاه برپایه قانون باید مداخله کند اضافه کرد: الان بیشتر از ۳۰۰ شعبه تخصصی یا اختصاصی دادگاه خانواده فرآیند رسیدگی به اختلافات خانوادگی را انجام می دهند.
مدیرکل دفتر زنان اظهار نمود: بیشتر از ۳۶۰ شعبه تخصصی شورای حل اختلاف خانواده هم به پرونده های مرتبط و خاص که قانون اجازه داده رسیدگی می کنند که این اقدام منجر به صلح و سازش ۴ درصد از زوجین متقاضی طلاق شده است.
وی اظهار داشت: ۳۰۹ شعبه تخصصی دادگاه خانواده هم به راه افتاده است که در این شعب بیشتر از ۳۰۰ قاضی به کار گرفته شده اند.
زنگانه بیان نمود: با راه اندازی و تجهیز ۹۴ دفتر پشتیبانی از زنان و کودکان در استان های کشور توانسته ایم از مراجعان حمایت ۱۰۰ درصدی داشته باشیم.


منبع:

1399/08/03
10:47:17
5.0 / 5
799
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog