تندگویان:

جوانان به سمت بازی های ایرانی بیایند

به گزارش بلاگ سان معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: در زمینه تولید بازی های ایرانی، یک بستر کاملا امن و آموزنده شکل گرفته و بازتاب آن در اجتماع و زندگی فردی و رفتار نوجوانان موثر خواهد بود.

جوانان به سمت بازی های ایرانی بیایند
به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر، محمد مهدی تندگویان، روز جمعه در آیین اختتامیه چهارمین دوره جایزه بازی های جدی ۱۳۹۹ که با مشارکت وزارت ورزش و جوانان و سه اداره کل ورزش و جوانان استان های تهران، تبریز و اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: این مسابقات یکی از کارهای خوبی است که در این چند سال گذشته در حوزه فضای مجازی و بازی های کامپیوتری و با همکاری خوب بین ما و بنیاد ملی بازی های کامپیوتری کشور رقم خورده است. وی عنوان کرد: ۹۰ درصد گیمرها در سنین جوانی، نوجوانی و کودکی به سر می برند و باید بتوانیم از این فضا برای دادن پیام هایی که امکان دارد به صورت عادی زیاد مورد توجه این سنین قرار نگیرد استفاده و در حین انجام بازی پیام را چه خودآگاه و چه ناخودآگاه به آنها منتقل نماییم تا در ضمیرشان نهادینه شود. تندگویان افزود: کارهای مختلفی در این خصوص انجام داده ایم و پیام های مختلفی در این چند دوره بازی های کامپیوتری تولید و عرضه شده است که عمده پیام ها را نگاه کرده بودند. در این دوره هم که در تهران اصفهان و تبریز برگزار می شود، در حالیکه کشور با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کند، بستر خوبی مهیاست تا بتوانیم پیام رسانی در حوزه کرونا را در چند سرفصل شامل پیشگیری، مبارزه با این بیماری و پساکرونا در چارچوب بازی ها عرضه دهیم. وی با اشاره به اینکه از هر صد ایرانی تقریباً ۳۸ نفر بازی مجازی انجام می دهند، اضافه کرد: از این آمار قابل توجه، تقریباً ۹۰ درصد از راه تلفن همراه و مابقی هم از طریق های مختلف در بازی ها حضور دارند و به صورت میانگین روزانه ۴۰ دقیقه از وقت این افراد را می گیرد. تندگویان عنوان کرد: ما با بنیاد بازی های کامپیوتری پیش از این هم در مباحث روانی و اخلاقی در حوزه مشاوره ها همکاری داشتیم و با ما همراه بودند و حالا هم در مبحث کرونا هم با ما همکاری می کنند. از وزارت بهداشت هم در تولید پیام ها و اطلاع رسانی کمک گرفتیم و در مجموع این کار اتفاق خیلی خوبی است که در کشور از یک بستر کاملاً آماده شکل گرفته و حتما بازتاب آن در اجتماع و در زندگی فردی و رفتار خود جوان موثر خواهد بود. معاون امور جوانان اظهار داشت: در بحث مسئولیت پذیری، مهارت های ارتباطی، نحوه حضور در اجتماع و غیره تلاش می نماییم در چارچوب پیام های مشخص از راه بازی های کامپیوتری پیام رسانی نماییم. وی به جوانان و نوجوانان ایرانی پیشنهاد داد: وقتی که این بستر خوب به وجود آمده و بازی ها ساخت تولیدکنندگان داخلی است و هیجانات و سبک بازی خوبی دارد حتما به سمت این بازی ها بیایند و در این دوران انتشار کرونا که همه خانه نشین شده ایم حتما از بازی های ایرانی بهره برداری و در کنار آن از جوایز مسابقات هم استفاده کنند.

تندگویان عنوان کرد: جوانان با استقبال از بازی های ایرانی عملاً به بازی سازان ایرانی کمک می کنند و همینطور ما را هم در انجام رسالتمان یاری می دهند. او در آخر با اشاره به اینکه در عرض ۱۰ سال گذشته آمار استفاده از بازی های ایرانی ۹ برابر شده است، اظهار داشت: امیدوارم این آمار روز به روز افزایش پیدا کند تا فرزندان ما در محیط های امن بازی های داخلی که هم فضای جذاب و هم هیجانات مناسبی دارد فعالیت کنند.


منبع:

1399/10/07
12:53:35
0.0 / 5
501
تگهای خبر: جایزه , جوانان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog