معرفی ۱۰ فارغ التحصیل نابغه دكتری،

جوان ترین دانشجویانی كه دنیا را به تحسین واداشتند

بلاگ سان: دنیا در سده های اخیر شاهد حضور افرادی بوده است که در سنین پایین به موفقیت های علمی دست یافته اند و با دستاردهایی ارزشمند، خودرا به همه معرفی کرده اند.

جوان ترین دانشجویانی كه دنیا را به تحسین واداشتند
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، "بروم یا نروم؟" این سوالی است که بیشتر فارغ التحصیلان برای ادامه تحصیلات تکمیلی از خود می پرسند و به طریقی مردد هستند که تحصیلات دانشگاهی خودرا ادامه دهند یا خیر.
دلیلهای این افراد نیز متفاوت می باشد، بعنوان مثال بعضی از آنها بازار کار را مهم می دانند و برخی دیگر عاشق ادامه تحصیل و درس خواندن هستند.
انگیزه، هرچه که باشد، انتخاب رشته ای مناسب برای مطالعه می تواند یک پروسه دشوار اما در نهایت، شیرین باشد.
اگر برای ادامه تحصیل احساس گیجی و ابهام می کنید، شرح حال این فهرست ۱۰ نفره که جوان ترین فارغ التحصیلان دوره دکتری در جهان تا حالا هستند را مطالعه کنید تا برای ادامه تحصیل انگیزه بگیرید.
۱- "کارل ویت"( Karl Witte)
"کارل ویت" در سال ۱۸۰۰ میلادی در آلمان به دنیا آمد. وی فرزند یک نویسنده حوزه آموزش بود که گفته می شود، فرضیه های خودرا روی پسرش اجرا کرد. البته که روش های این پدر موفقیت آمیز بوده است چونکه کارل در ۹ سالگی می توانست به ۵ زبان زنده دنیا صحبت کند. این اعجوبه زمانی که ۱۳ سال داشت، موفق شد مدرک دکتری خود در رشته "فلسفه" را از دانشگاه "گیسن"( Giessen) دریافت کند.
وی در سال ۱۸۱۸ میلادی برای رسیدن به اهداف دیگر خود به ایتالیا سفر کرد. اما عشق او به کتاب، ویت را به سمت و سویی دیگر سوق داد و در نهایت به دانش پژوهان "دانته"(شاعر ایتالیایی) تبدیل شد.
نام کارل در فهرست جوان ترین دکترهای دنیا در کتاب رکوردهای جهانی "گینس" ثبت شده است.۲- " کیم اونگ یونگ"( Kim Ung-Yong)
تصور کنید یک کودک در ۳ سالگی بعنوان دانشجوی میهمان پذیرش شود و در ۸ سالگی برای انجام تحقیقات توسط ناسا دعوت شود.
"کیم اونگ یونگ" این رویا را به حقیقت تبدیل کرد و توانست نام خودرا بعنوان باهوش ترین فرد دنیا با ضریب هوشی ۲۱۰ در کتاب رکوردهای جهانی "گینس" ثبت کند.
کیم اونگ یونگ در سال ۱۹۶۲ میلادی در کره جنوبی متولد شد و مدت کوتاهی پس از تولد، آغاز به نشان دادن توانایی فوق العاده فکری خود کرد.
وی در ۶ ماهگی آغاز به صحبت کردن کرد و در ۲ سالگی می توانست زبان های کره ای، ژاپنی، آلمانی و انگلیسی را بخواند. یونگ در ۵ سالگی قادر بود مسائل پیچیده دیفرانسیل و انتگرال را حل کند. همین طور نقاش و شاعر شگفت انگیزی بود. کیم از ۶ تا ۹ سالگی دانشجوی افتخاری دانشگاه هانگ یانگ در رشته فیزیک بود و در ۹ سالگی وارد ناسا شد و مدتی بعد در سن ۱۵ سالگی دکترای خود در رشته مهندسی عمران را نیز دریافت کرد.
او می گوید: ۱۰ سال فعالیت من در ناسا سالهای خوشی را برای من رقم نزد. زندگی من در سنین کودکی مانند یک ماشین بود. از خواب بیدار می شدم، معادلات روزانه خودرا حل می کردم، غذا می خوردم، می خوابیدم و روز بعد مجدد به همین منوال. در آن روزها من در عین دلتنگی برای مادرم، تنها بودم و هیچ دوستی نداشتم.


۳- "بالامورالی امباتی"( Balamurali Ambati)
بالامورالی امباتی متولد سال ۱۹۷۷ میلادی، یک چشم پزشک هندی-آمریکایی بود که نامش در فهرست جوان ترین فارغ التحصیلان دوره دکتری در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شده است.
وی زمانی که ۴ سال داشت، معادلات محاسباتی انجام می داد. زمانی که ۱۱ ساله شد، یکی از نویسندگان کتابی در مورد تحقیقات در رابطه با "ایدز" شد.
در ۱۳ سالگی تحصیلات خودرا در دانشگاه "نیویورک" تکمیل کرد و در سال ۱۹۹۵ میلادی، زمانی که ۱۷ سال داشت، از مدرسه پزشکی آیکان در مانت ساینای شهر نیویورک فارغ التحصیل شد و به جوان ترین پزشک دنیا تبدیل شد. امباتی در ۲۴ سالگی تمامی آموزش های پزشکی خودرا به انتها رساند.
او نسبت به زحمات خود ابراز خوشی کرد و این نشان میدهد که به انتها رساندن دوره آموزش زودهنگام برای او را برای سایر تجربیات زندگی مهیا کرده است.
امباتی گفته که عاشق حرفه خود است و بعنوان یک چشم پزشک بسیار خوشحال فعالیت می کند.


4- "روث لارنس"( Ruth Lawrence )
در سال ۱۹۸۵ میلادی، روث لارنس در سن ۱۳ سالگی مدرک کارشناسی خود در ریاضیات را از دانشگاه "آکسفورد" دریافت کرد.
سال بعد، وی دومین مدرک خودرا این دفعه در رشته فیزیک دریافت کرد و در نهایت در سال ۱۹۸۹ میلادی، مدرک "دکتری" خود در رشته ریاضیات را در سن ۱۷ سالگی دریافت کرد.
لارنس بعد از مدتی کار در دانشگاه "میشیگان" بعنوان دانشیار، به کشوری دیگر نقل مکان کرد.
وی نسبت به دوران کودکی خود احساس پشیمانی می کند. چونکه سالهای کودکی اش صرف تحصیلات دانشگاهی شده بود.
لارنس گفته بود که فرزندش را در وضعیت تحصیلی مشابه با خودش قرار نخواهد داد.


5- " نوربرت وینر"( Norbert Wiener)
نوربرت وینر در سال ۱۸۹۴ میلادی در کلمبیا ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد.
وی در ۱۴ سالگی مدرک کارشناسی خود در رشته ریاضیات را از دانشگاه "توفتر" دریافت کرد.
وینر بلافاصله در رشته ریاضی برای تحصیل در مقطع دکتری ادامه تحصیل نداد. در عوض، پیش از بازگشت به مطالعه در ریاضی، در رشته فلسفه و جانورشناسی مطالعه کرد.
در سال ۱۹۱۲ میلادی، زمانی که ۱۷ سال داشت، مدرک دکتری خود در رشته " منطق ریاضی" را از دانشگاه "هاروارد" کسب نمود.
او مدت زمان کوتاهی را بعنوان روزنامه نگار مشغول به کار شد و همین طور در جنگ جهانی دوم در زمینه اتوماسیون اسلحه های ضدهوایی کار کرد.
به افتخار این دانشمند فقید، جایزه هایی با عنوان «جایزه نوربرت وینر در ریاضیات کاربردی» در سال ۱۹۶۷ توسط مؤسسهٔ فناوری ماساچوست (MIT) اهدا شد.


6- "شو یانو"( Sho Yano)
شو یانو در سال ۱۹۹۰ میلادی در آمریکا به دنیا آمد و زمانی که تنها ۹ سال داشت، به دانشگاه رفت. این در حالیست که خیلی از متخصصان ورود افراد با سن پایین به دانشگاه را مناسب نمی دانند. آی کیو یانو ۲۰۰ تخمین زده شده است.
مادر یانو گفته است: بعضی از مردم تصور می کنند من مادر بدجنسی هستم که میخواهم ثابت کنم فرزندم دارای استعداد ذاتی است. اما این درست نیست، برای اینکه اگر فرزند شما خیلی سریع در زندگی خود پیش می رود و از زندگی خود لذت می برد، شما نمی توانید او را متوقف کنید. یانو هم متوقف نشد.
یانو در سن ۱۲ سالگی از دانشگاه لویولا شیکاگو فارغ التحصیل شد و در سال ۲۰۰۹ میلادی، در سن ۱۸ سالگی مدرک دکتری خود در رشته ژنتیک مولکولی و زیست شناسی سلولی را دریافت کرد.
وی در مصاحبه ای اظهار داشته بود: من یک هدف دارم و فکر می کنم بدترین کار در زندگی کوتاه آمدن است.


7- "ژولیت بنی"( Juliet Beni)
ژولیت برنی در ۱۵ سالگی دانشجوی کارشناسی ارشد بود و موفق شد در ۱۹ سالگی مدرک دکتری خود در روانشناسی را از دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید دریافت کند و به جوان ترین فرد در این دانشگاه تبدیل گردد که به چنین موفقیتی دست می یابد.
بنی امیدوار است بتواند پزشک شود، رویایی که از کودکی در سر داشته است.
نظم و انضباط شخصی، فداکاری و تکنیک های حل مسئله به خوبی بنی را در دریافت مدرک دکتری کمک کرد.
رابین دی ماتئو" مشاور بنی اظهار داشت: من هیچ گاه ندیده ام که بنی دلسرد شود و یا در کوشش برای رسیدن به یک هدف شکست بخورد.


8- "چارلز هومر هاسکینز"( Charles Homer Haskins)
چارلز هومر هاسکینز زمانی که در سال ۱۸۹۰ میلادی ۱۸ سال داشت، دکتری خود در رشته تاریخ را دانشگاه جان هاپکینز دریافت کرد. بعد از تدریس در این دانشگاه، هاسکینز برای تدریس به دانشگاه ویسکانسین و سپس هاروارد رفت و برای تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی الگوهایی را اجرا کرد که هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد.
وی بعنوان نخستین مورخ قرون وسطی در آمریکا شناخته می شود.


9- "اریک دمین"(Erik Demaine)
"اریک دمین" متولد سال ۱۹۸۱ میلادی کانادا و از اعضای هیات علمی دانشگاه "ام آی تی" است.
او از ۷ سالگی یک اعجوبه کودک شناخته شد.
وی رسما از ۹ سالگی خودش در خانه آغاز به درس خواندن کرد و از همان اول به کامپیوتر تمایل نشان داد که آغاز گر مسیر وی به سمت ریاضیات شد.
در ۱۲ سالگی زمانی که هنوز هیچ رکورد دانشگاهی نداشت، آغاز به تحصیل در دانشگاه "دالهاوزی"(Dalhousie) کرد و در ۱۴ سالگی مدرک کارشناسی خودرا دریافت کرد.
سپس برای مطالعه در دوره دکتری گام برداشت و قبل از تولد خود در ۲۱ سالگی، مقطع دکتری در دانشگاه واترلو را به پایان رساند.
اریک دمین در سال ۲۰۰۱ در ۲۰ سالگی میلادی به جوان ترین استاد دانشگاه ام آی تی در طول تاریخ تبدیل شد.


10- "آکشای ونکاتش"(Akshay Venkatesh)
۱۹۸۱ آکشای ونکاتش متولد سال ۱۹۸۱ میلادی است که ملیت هندی-استرالیایی دارد.
در سال ۱۹۳ میلددی، زمانی که ۱۱ سال داشت، در المپیاد بین المللی فیزیک در ایالت ویرجینا مدال برنز کسب نمود.
بعد از برد این مدال، ونکاتش فورا به ریاضیات تمایل پیدا کرد و دو مدال المپیاد دیگر در ریاضی دریافت کرد. وی در ۱۳ سالگی دبیرستان را به پایان رساند و در سال ۱۹۹۷ میلادی، با بهترین نمره، در رشته ریاضی از دانشگاه استرالیا غربی فارغ التحصیل شد.
بلافاصله بعد از آن دوره دکتری خودرا شروع کرد و در ۲۰ سالگی مدرک دکتری خودرا کسب نمود.
وی بعد از آن، دوره پسا دکتری خودرا در دانشگاه ام آی تی گذراند و الان استاد دانشگاه استنفورد است.


منبع:

1399/10/07
20:04:29
0.0 / 5
499
تگهای خبر: آموزش , تدریس , جایزه , دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
sunblog