در افتتاحیه ۸ مركز نوآوری دانشگاه شهید بهشتی مطرح شد

به اندازه كافی مقاله نویسی داریم

به گزارش بلاگ سان رئیس دانشگاه شهید بهشتی به اندازه کافی مقاله نویسی داریم، اشاره کرد: در این دانشگاه از تحقیقات کاربری که بتوانند معضلات جامعه را در حوزه های صنعتی و کشاورزی مرتفع کنند، حمایت می شود.

به اندازه كافی مقاله نویسی داریم
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا دکتر سعداله نصیری قیداری در حاشیه افتتاح ۸ مرکز نوآوری در دانشگاه شهید بهشتی در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری در زمینه پشتیبانی از توسعه فناوری، اظهار نمود: تفکری در دانشگاه ها حاکم بود که برمبنای آن دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی مدرک دریافت می کنند و ما در تلاش هستیم که این تفکر را تغییر دهیم.
وی با اشاره به ایجاد ادبیات نوین در توسعه فناوری در حوزه های دانشی و مهندسی، تصریح کرد: امروز همین طور مرکز نوآوری علوم انسانی افتتاح می شود که حرکت بسیار ارزشمندی است؛ چونکه زمینه اشتغال دانشگاهیان را فراهم خواهدنمود.
نصیری با تاکید بر اینکه بیکار بودن ۴۰ درصد دانشگاهیان زیبنده نیست، تصریح کرد: باید اکوسیستم دانشگاه ها عوض شود تا بتواند کارهای دانش بنیان توسعه یابد و از این طریق معضلات کشور مرتفع شود.
رئیس دانشگاه شهید بهشتی با طرح این سوال که تا چه زمانی باید دستمان را به سمت کشورهای پیشرفته دراز و فناوری خریداری نماییم، افزود: اعضای هیات علمی دانشگاه و دانشجویان تحقیقات ارزشمندی انجام می دهند، ولی اعضای هیات علمی به اندازه کافی مقاله نویسی دارند، پس ما از تحقیقات کاربردی که معضلات کشور را مرتفع کند، حمایت خواهیم کرد.
منبع:

1399/10/10
00:51:05
0.0 / 5
350
تگهای خبر: دانشگاه , سیستم
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
sunblog