حضور امانوئل ماكرون در جمع دانشجویان معترض فرانسوی

بلاگ سان: امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه درجمع دانشجویان اعلام نمود که شرایط فعلی به وجود آمده از کرونا، برای باقی سال تحصیلی هم به قوت خود باقی خواهد ماند.

حضور امانوئل ماكرون در جمع دانشجویان معترض فرانسوی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، ماکرون با تعدادی از دانشجویان دانشگاه "پاریس-ساکلی"(Paris-Saclay) دیدار نمود تا شکایات و نگرانی های آنها در مورد مسائل و محدودیت های ناشی از کووید-۱۹ از قبیل تنهایی، نا امیدی از رکود اقتصادی که چشم انداز شغلی آنها را تحت تأثیر قرار می دهد، بشنود.
وی با اشاره به اینکه می دانم در شرایط فعلی از ارتباط با دوستانتان محروم شده اید، خطاب به دانشجویان اظهار داشت: شما باید از یکدیگر مراقبت کنید.
ماکرون اخطار داد که ترم جاری هم همچنان همراه با کرونا و محدودیت های ناشی از آن باقی خواهد ماند.
وی ادعا نمود که تلاش خواهد نمود دانشگاه ها وعده غذایی روزانه دانشجویان را به قیمت یک یورو در روز به دست آنها برسانند.
دانشجویان سال اول دانشگاه های فرانسه از تاریخ ۲۵ ژانویه حضور در کلاس های دانشگاه را آغاز خواهند کرد. اما تعداد جمعیت کلاس ها به اندازه نصف جمعیت سابق است.
ماکرون در صحبت های خود به اعتراضات اخیر دانشجویان در مورد محدودیت های "کووید-۱۹" هم واکنش نشان داد و به موارد خودکشی های دانشجویی در دانشگاه های فرانسه و سراسر جهان که به علت عوارض قرنطینه رخ داده هم اشاره نمود.
هفته گذشته، "ملانی لوسی" رئیس اتحادیه دانشجویان فرانسه اعتراض کرده بود که کلاس ها باید برای همه دانشجویان بازگشایی شود حتی اگر این کار منجر به جذب دو برابری اساتید باشد تا کلاس ها با نصف جمعیت برگزار شوند.
وی با اشاره به اینکه هدف از این اعتراضات "دفاع از زندگی تحصیلی و اجتماعی دانشجویان" است، اضافه کرد: ما فکر می نماییم دولت از وضعیت فعلی ما چیزی متوجه نمی گردد.1399/11/05
21:36:51
0.0 / 5
395
تگهای خبر: اساتید , دانشگاه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog