وزیر علوم تاكید كرد

لزوم تقویت ظرفیت آموزش های الكترونیكی

به گزارش بلاگ سان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست مجازی هیات های امنای دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری ضمن اشاره به لزوم تداوم آموزش های الکترونیکی در دوران پسا کرونا، اظهار داشت: باید ظرفیت بوجود آمده در زمینه آموزش های مجازی تقویت و تکمیل شود و همینطور ارتقای کیفی فعالیتهای پژوهش و فناوری در تنظیم بودجه تفصیلی سالجاری دانشگاه ها، مورد توجه قرار گیرد.

لزوم تقویت ظرفیت آموزش های الكترونیكی
وزیر علوم در جلسه هیات های امنا تاکید کرد:
لزوم تقویت ظرفیت آموزش های الکترونیکی و توجه به ارتقای کیفی
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، نشست مجازی هیات های امنا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری بامداد امروز (یکشنبه) با حضور مجازی اعضای حقیقی هیات های امنا، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و همینطور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، با چندین دستور کار مهم تشکیل شد.
دکتر منصور غلامی در این نشست ضمن قدردانی از تلاش ها و فعالیتهای اعضای حقیقی، حقوقی و روسای کمیسیون های دائمی هیات های امنا در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری اظهار داشت: ظرفیتی که هیات های امنا دارند، ظرفیت ارزشمندی است که تابحال به خوبی از این ظرفیت استفاده شده و سفارش می شود که در آینده هم بهره برداری گسترده تر از این ظرفیت گرانقدر مورد توجه قرار گیرد.
وی ضمن اشاره به اینکه تمام تلاش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی این سال‎ ها بر این بوده است که برنامه های راهبردی کلان به صورت دقیق اجرا شود، اظهار داشت: این برنامه ها برآمده از اسناد بالادستی همچون رهنمودهای مقام معظم رهبری، مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی، برنامه های توسعه و همینطور برنامه عرضه شده به مجلس شورای اسلامی (هنگام دریافت رای اعتماد) است که مبنای اقدام و عمل بوده اند و تحقق آن ضرورتاً به یک برنامه ریزی منسجم و نظارت و پشتیبانی در اجرا نیاز دارد.
دکتر غلامی ضمن اشاره به تحولاتی که طی یک سال گذشته در داخل و در دنیا اتفاق افتاده است، عنوان کرد: ما هم باید برای آینده و تحولی دیگر، بازبینی و اصلاح در برنامه های راهبردی را مد نظر داشته باشیم.
وی ضمن اشاره به نقش کلیدی مدیران اجرایی در همه سطوح حوزه آموزش عالی اظهار داشت: لزوم دارد مدیران در همه سطوح مدیریتی مراکز آموزشی، پژوهشی و فناوری در ارتباط با برنامه های راهبردی کلان و مأموریت ها و تکالیف خود، مطالعه دقیق داشته باشند تا بتوانند با بحث و تبادل نظر و مشارکت در اجرای دقیق آن و تنظیم گزارش های عملکرد بر مبنای سرفصل ها اقدام نمایند.
دکتر غلامی افزود: دانشگاه ها باید خلاصه ای از گزارش عملکرد خویش را در چارچوب های مناسب اطلاع رسانی کرده و ظرفیت های بوجود آمده در مجموعه ها را بیان کنند. گزارش هایی که نشان دهد در تحقق اهداف اسناد بالادستی چقدر توفیقات داشته ایم و در این راستا مراکز علمی و فناوری موفق را الگو قرار دهند.
وزیر علوم در این نشست، همینطور همکاریهای سازمان برنامه و بودجه را در حمایت و پشتیبانی از برنامه ها مورد توجه قرار داد و اذعان داشت: باید قدر بدانیم که علیرغم شرایط اقتصادی بد دولت به علت فشارهای تحریم، سازمان برنامه و بودجه نگاه ویژه ای به خانواده آموزش عالی داشته و تخصیص های دانشگاه ها را در اولویت قرار داد که امیدواریم امسال هم این اتفاق بیفتد.
وی ضمن اشاره به اینکه همواره بحث معیشت کارکنان و اعضای هیات علمی را جزو برنامه های قابل پیگیری در دستور کار داشتم، اظهار داشت: خوشبختانه با پیگیری های مستمر افزایش حقوق کارکنان و همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی نتیجه داد که ان شاءالله در ادامه مسیر اجرا می شود.
دکتر غلامی اضافه کرد: آنچه که اتفاق افتاده است، جزو اهداف و برنامه ها بوده است که محقق شده است، در ادامه مسیرهای اداری و اجرایی هم باید با در نظر گرفتن الزامات قانونی، روند اداری طی شود.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در انتهای سخنان خود تصریح کرد: همه روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بدانند که تا آخرین روزی که مسئولیت دارند نباید انقطاعی در اجرای برنامه ها پیش آید و باید بدنه اجرایی تمام تکالیف را در جهت تعالی سازمانی و پیشبرد اهداف توسعه کشور اجرایی کنند. شایان ذکر است؛ در این نشست، روسای دانشگاه های مختلف کشور هم به عرضه نظرات و پیشنهادات خود در جهت دستورات جلسه پرداختند.
منبع:

1400/02/21
14:18:06
0.0 / 5
308
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog