نماینده مردم خمین در مجلس:

خروجی اجرای قانون تسهیل ازدواج در خمین فقط رزومه سازی است

به گزارش بلاگ سان نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اجرای طرح قانون تسهیل ازدواج در خمین جز رزومه سازی برای دولت و چند مدیر جوان چیزی به همراه نداشته است.

خروجی اجرای قانون تسهیل ازدواج در خمین فقط رزومه سازی است

علیرضا نظری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به انتخاب شدن شهرستان خمین در کشور برای اجرای قانون تسهیل ازدواج، اظهار داشت: هنوز بررسی دقیقی صورت نگرفته است که آماری که از میزان تجرد گرایی و طلاق در این شهرستان عنوان می کنند و آنرا عامل انتخاب شدن این شهرستان بعنوان پایلوت اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان می دانند، کارشناسی و دقیق است یا خیر؟
دلیل انتخاب شدن شهرستان خمین بعنوان پایلوت اجرای قانون تسهیل ازدواج در هاله ای از ابهام
وی افزود: شهرستان خمین دارای سبقه فرهنگی و اجتماعی بالایی است ولی نمی توان صدمه های اجتماعی و تجرد گرایی را در آن انکار کرد ولی باید بررسی دقیق تری صورت گیرد که وضعیت این شهرستان در تجرد گرایی به میزانی که مجریان طرح قانون تسهیل ازدواج در شهرستان یاد می کنند بحرانی است که مجبور به انتخاب این شهرستان شدند؟ یا دلیل انتخاب شهر زادگاه امام راحل، رزومه سازی برای دولت و مدیران جوان است؟
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: اصل اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان و ترغیب جوانان به ازدواج بد نیست و اگر آنچه که در قانون تسهیل ازدواج آماده است به درستی و راهبردی اجرا شود، اساسا شاهد افزایش آمار ازدواج جوانان نه تنها در شهرستان خمین بلکه در هر شهرستانی که این قانون به درستی اجرا شود؛ خواهیم بود ولی مسئله اصلی اینجاست که پس از گذشت ماه ها از اجرای طرح قانون تسهیل ازدواج در شهرستان خمین این طرح توفیقی برای شهرستان خمین نداشته است.
به عنوان نماینده مردم شهرستان خمین از بنده برای اجرای طرح قانون تسهیل ازدواج نظرخواهی نکرده اند
نظری ضمن اشاره به این که در اجرای این طرح از بنده بعنوان نماینده مردم این شهرستان هیچ نظرخواهی نکرده اند، اظهار داشت: یکی از اشکالات این طرح این است که یکی از متولیان این طرح اداره کل ورزش و جوانان است متأسفانه نه تنها این اداره کل حتی در تمامی ادارات ورزش و جوانان و حتی وزارت خانه مورد نظر، جوانان و مسئله آنان زیر سایه ورزش گم شده است و همین مساله سبب شده است آن طور که باید و شاید به مسئله جوانان پرداخته نشود.
رزومه سازی برای چند مدیر جوان ما حصل اجرای قانون تسهیل ازدواج در خمین
وی افزود: یکی از ایرادات مهم اجرای طرح قانون تسهیل ازدواج در خمین این است که پس از ماه ها برگزاری جلسات و هزینه کرد بالای دولت برای این جلسات، طرح هیچ خروجی قابل توجهی نداشته است و اگر به همین منوال پیش برود همچون سایر طرح ها این طرح هم پس از مدتی تبدیل به کتاب یا جزوه ای در کتابخانه مدیران دستگاههای متولی طرح قانون تسهیل ازدواج خواهد شد.
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کاهش صدمه های اجتماعی همچون تجرد گرایی و طلاق همانطور که مقام معظم رهبری به آن اشاره کرده اند احتیاج به کار و اقدام فوق العاده دارد ولی متأسفانه آن طور که شاهد می باشیم اجرای طرح قانون تسهیل ازدواج چیزی جز رزومه سازی برای چند مدیر جوان و دولت به همراه نخواهد داشت.
نظری با بیان این نکته که باید از شعاردهی عبور نماییم بیان نمود: مساله اصلی جوانان، اشتغال است که دولت در این سال ها برنامه قابل قبولی برای حل آن عرضه نکرده است.


منبع:

1400/02/22
13:14:10
0.0 / 5
395
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
sunblog