مدیركل كمیته امداد استان مركزی خبر داد؛

حمایت ۳۲ هزار حامی از ایتام و محسنین استان مركزی

به گزارش بلاگ سان مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی اظهار داشت: ۶ هزار و ۵۰۰ یتیم و محسنین استان توسط ۳۲ هزار حامی حمایت می شوند.

حمایت ۳۲ هزار حامی از ایتام و محسنین استان مركزی

به گزارش بلاگ سان به نقل از مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی کمیته امداد استان مرکزی، مجید مؤمنی اظهار داشت: طرح «ایران مهربان» در روزهای ماه مبارک رمضان به منظور دستگیری از ایتام و جذب حامی برای ایتام و محسنین برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه پارسال استان مرکزی در پویش ایران مهربان رتبه دوم کشوری را به دست آورد، اضافه کرد: تا کنون تعداد ۶۵۰۰ یتیم و محسنین توسط ۳۲ هزار حامی حمایت می شوند و میانگین پرداختی حامیان به این افراد ۴۶۰ هزار تومان است.
مؤمنی تصریح کرد: همنشینی با فقرا و دیدار با بیماران صعب العلاج و خانواده های ایتام با رعایت پروتکلهای بهداشتی از برنامه های کمیته امداد در ماه مبارک رمضان بوده است که در این دیدارها که با حضور تعدادی از مسؤلان استانی انجام شده، کمک های قابل توجهی به خانواده ها صورت گرفته است.
وی ضمن اشاره به این که همزمان با ماه مبارک رمضان سومین مرحله پویش مواسات و همدلی در استان مرکزی برگزار شد، ضمن تشکر از خیران، گروه های جهادی و اصحاب رسانه اضافه کرد: در ماه مبارک رمضان ۱۴۶ هزار و ۵۱۰ پرس غذای گرم، ۳۷ هزار و ۵۶۰ افطاری ساده و ۴۵ هزار و ۶۰۸ بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شده است.
وی در ادامه ضمن اشاره به این که کمیته امداد تولید کننده فقر نیست، افزود: فقر جای دیگر تولید می شود خروجی آن وارد کمیته امداد می شود؛ کمیته امداد مانند اورژانس اجتماعی است و خدمات آن برای خانواده های مستعد توانمندی زماندار است.
مدیر کل کمیته امداد استان در انتها با اشاره به اینکه کمیته امداد بعنوان دبیر شورای زکات مبادرت به جمع آوری زکات فطریه می کنند، عنوان کرد: به منظور جمع آوری فطریه در سطح استان برای زکات فطریه عام، افراد می توانند فطریه خویش را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۹۵۹۳، زکات فطریه سادات به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۶۷۸۶۹، کفاره غیرعمد به شماره کارت ۶۰۳۷۰۹۹۷۹۵۰۰۷۶۱۳۴ و کفاره عمد به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۸۴۴۰۱ و یا از راه شماره حساب ۸۸۰۳۱۹۵۶۵ هم فطریه های خویش را واریز نمایند


منبع:

1400/02/27
22:31:44
0.0 / 5
380
تگهای خبر: برنامه , خدمات , رسانه
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
sunblog