اعلام شرایط مصاحبه دكتری دانشگاه خواجه نصیر

به گزارش بلاگ سان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، شرایط مرحله مصاحبه علمی (ارزیابی تخصصی) آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۴۰۰ این دانشگاه را اعلام نمود.

اعلام شرایط مصاحبه دكتری دانشگاه خواجه نصیر
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، پذیرش دانشجو در دوره دکتری سال ۱۴۰۰ طی دو مرحله صورت می گیرد. مرحله اول در ارتباط با سنجش علمی بوده که برگزاری آزمون آن از راه سازمان سنجش آموزش کشور انجام گرفته و مرحله دوم آن شامل بررسی سوابق علمی داوطلبان و دعوت به مصاحبه است که توسط دانشگاه های پذیرنده دانشجو صورت می­ گیرد.
دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در جهت اجرای مرحله دوم مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون دکتری، شرایط پذیرش در این دانشگاه را اعلام نمود.
در این راستا، داوطلبان حاضر در جلسه آزمون که برای آنها کارنامه مرحله اول (سنجش علمی) توسط سازمان سنجش آموزش کشور صادر گردیده است در صورت احراز حدّنصاب­ های تعیین شده برای معرفی به این دانشگاه، می توانند با رفتن به سامانه آموزشی دانشگاه به نشانی (http: //golestan.kntu.ac.ir) از ساعت ۹ بامداد روز دوشنبه مورخ ۳خرداد ماه لغایت آخر روز پنجشنبه مورخ ۶ خرداد ماه ۱۴۰۰ نسبت به ثبت نام الکترونیکی و بارگذاری مدارک مورد نیاز به منظور بررسی اولیه مدارک و سوابق آموزشی و پژوهشی توسط گروه های آموزشی دانشکده اقدام نمایند.
شایان ذکر است حدّنصاب لازم برای داوطلبان دارای سهمیه ایثارگر ۷۰ درصد و برای داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و مربیان واجد شرایط ۸۰ درصد حدنصاب تعیین شده برای داوطلبان آزاد خواهد بود.
بدین ترتیب، لازم است داوطلبان پیش از شرکت در جلسه غیرحضوری جهت مصاحبه، ابتدا نسبت به ثبت نام الکترونیکی و بارگذاری مدارک مورد نیاز زیر در سامانه جامع آموزشی دانشگاه (گلستان) در مهلت تعیین شده اقدام نمایند.
دانشگاه خواجه نصیر برای ارسال مدارک به این دانشگاه نکاتی را متذکر شد و تصریح کرد در تهیه فایل های تصویری مورد نیاز جهت بارگذاری، از اصل مدارک و اسکن رنگی مدارک استفاده گردد.
متقاضیان باید مدارکی را در سیستم گلستان بارگذاری کنند که شامل عکس کلیه صفحات شناسنامه، کارت ملی، عکس ۴×۳، تعهد نامه تحویل اصل مدارک (تکمیل و بارگذاری نسخه چاپی الزامی است.)، ریزنمرات و مدارک تحصیلی مقاطع پیشین (کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد)، گواهی معدل (برای دانشجویان سال آخرمقطع کارشناسی ارشد) و مدرک زبان آزمون های زبان بین الملل در ارتباط با دو سال قبل از قبیل (TOEFL MSRT، IELTS، TOLIMO) می شود.
همینطور داوطلبان باید کارنامه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۴۰۰ و کارنامه انتخاب رشته دانشگاه ها را هم در سایت گلستان بارگذاری کنند.
متقاضیان استفاده از سهمیه مربیان دانشگاه آزاد اسلامی، باید حکم کارگزینی برای داوطلبان واجد شرایط سهمیه مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری/ معرفی نامه صادره از مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی را هم عرضه کنند.
از دیگر مدارک مورد نیاز برای بارگذاری، سوابق پژوهشی (صفحه اول و صفحه چکیده رساله، صفحه اول مقالات، اسناد در رابطه با اختراع، اکتشاف و...) هم عنوان شده است.
در شرایط اختصاصی داوطلبان مرحله مصاحبه علمی آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۴۰۰ دانشگاه خواجه نصیر، اعلام شده که دانشگاه از راه بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلبان و امتیاز کسب شده در آزمون سازمان سنجش آموزش کشور و مصاحبه علمی (ارزیابی تخصصی) مبادرت به پذیرش دانشجو خواهد نمود.
همچنین، امتیاز کل داوطلب با احتساب ۵۰ درصد نمره مصاحبه علمی و ۵۰ درصد نمره آزمون کتبی سازمان سنجش آموزش کشور تعیین خواهد شد.

جزئیات و نحوه برگزاری مصاحبه
جلسات مصاحبه در بازه زمانی یازده خرداد لغایت چهاردهم تیر ماه ۱۴۰۰ بر مبنای زمان بندی اعلام شده از سوی هر دانشکده به شیوه غیرحضوری برگزار می شود و متقاضیان واجد شرایط شرکت در مصاحبه این دانشگاه لازم است بعد از مطالعه راهنما نسبت به شرکت در جلسه غیرحضوری مصاحبه اقدام نمایند.
دانشگاه خواجه نصیر اخطار داد: عدم شرکت در جلسه مصاحبه در زمان های تعیین شده توسط دانشکده، به منزله انصراف از شرکت در این مرحله از آزمون خواهد بود.
شهریه دانشجویان دوره نوبت دوم ورودی سال ۱۳۹۹ در مقطع دکتری مبلغ هشتصد و پنجاه و پنج میلیون ریال بود که طبق مصوبه هیئت امنای دانشگاه در هر سال درصدی افزایش خواهد یافت بنابراین شهریه نهایی دانشجویان ورودی سال ۱۴۰۰متعاقباً اعلام خواهد شد.1400/03/04
08:55:23
0.0 / 5
398
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان بلاگ سان
sunblog