رییس دانشكده پزشكی علوم پزشكی تهران خبر داد

تشریح نحوه آموزش دانشجویان در ترم آینده

به گزارش بلاگ سان رئیس دانشکده پزشکی علوم پزشکی تهران از راه اندازی شعبه این دانشکده پزشکی در کربلا آگاهی داد و اظهار داشت: باتوجه به اینکه باید برمبنای شرایط عراق برنامه آموزشی تدوین شود نیازمند یکسری تغییرات هستیم.

تشریح نحوه آموزش دانشجویان در ترم آینده
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، دکتر شهریار نفیسی در جلسه هیئت رئیسه دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباب برنامه گذار از دبیرستان به دانشگاه با تاکید بر برگزاری حضوری کلاس ها اظهار داشت: برای دانشجویان ورودی ۱۴۰۰، می توانیم برنامه ترم اول را با مشورت مسئول کورس و بلوک به شکلی طراحی نماییم که در ترم اول برخی واحدهای درسی را که لطمه کمتری می بینند بصورت مجازی برگزار نماییم و از ترم دوم و بعد از واکسیناسیون، کلاس ها بصورت حضوری برگزار شوند.
رئیس دانشکده پزشکی علوم پزشکی تهران اشاره کرد: پیشنهاد دیگر این است که سال اول را به سه ترم تقسیم بندی نماییم و ترم اول را بصورت سه ماهه ی کوتاه و غیر حضوری در نظر بگیریم و یا اینکه تمام واحدهای نظریه بصورت مجازی و واحدهای عملی، حضوری ارائه شوند.
وی درباب برنامه آموزشی شعبه دانشکده پزشکی در کربلا اظهار داشت: باتوجه به اینکه باید برمبنای شرایط عراق این برنامه تدوین شود نیازمند یکسری تغییرات است همچون کوتاه تر کردن دوره بدون لطمه به محتوا که پیشنهاد می شود برخی بلوک های دوره علوم پایه با دوره فیزوپاتولوژی یکپارچه شود و یا آموزش سرپایی و درمانگاهی بیشتر دیده شود.
در ادامه دکترایمانی معاون آموزش پزشکی عمومی دانشکده پزشکی علوم پزشکی تهران درباب برنامه آموزشی دوره علوم پایه ویژه اجرا در شعبه دانشکده پزشکی این دانشگاه در کربلا صحبت کرد و اظهار داشت: مذاکراتی از سال ۹۸ میان مسئولین دانشگاه و مسئولان وزارت آموزش عالی و وزارت بهداشت عراق و عتبه حسینی انجام شد که در نهایت منجر به عقد تفاهم نامه راه اندازی شعبه دانشگاه با حضور دانشکده های پزشکی، داروسازی، بهداشت، توانبخشی و پرستاری در کربلا شد و زمینی با مساحت بیش از ۲۰ هزار متر به این مساله اختصاص یافت.
وی اشاره کرد: بیش از ۸۰ درصد ساخت و ساز و تجهیز ساختمان ها انجام شده و اماده پذیرش دانشجو در مقطع پزشکی عمومی است، به این منظور کوریکولوم آموزشی دوره علوم پایه تدوین شده است.
معاون آموزش پزشکی عمومی دانشکده پزشکی علوم پزشکی تهران در تشریح این کوریکولوم اظهار داشت: این برنامه شبیه برنامه دوره پزشکی عمومی دانشگاه های عراق در سه فاز طراحی شده است، فاز اول مشابه دوره پیش دانشگاهی، فاز دوم در دوبخش علوم پایه و فیزیوپاتولوژی با دو آزمون جامع در هر بخش و فاز سوم بخش بالینی و در نهایت آزمون جامع به روش آسکی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر ایمانی نیز از آمادگی کامل معاونت برای برگزاری حضوری کلاس ها آگاهی داد و اظهار داشت: به شرط تامین برخی زیر ساخت ها از تامین خوابگاه تا اجرای واکسیناسیون، در کنار فعالیت واحد مجازی، آمادگی داریم برخی واحدها همچون تمام واحدهای عملی را بصورت حضوری برگزار نماییم.
منبع:

1400/04/01
23:23:34
0.0 / 5
357
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دانشگاه , رمان
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
sunblog