امروز آخرین فرصت ثبت نام در دوره های كاردانی نظام جدید

به گزارش بلاگ سان سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور ضمن اشاره به ثبت نام و انتخاب رشته بیشتر از ۴۴ هزار داوطلب در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: داوطلبان تا آخر وقت امروز فرصت دارند در این دوره ها ثبت نام کنند.

امروز آخرین فرصت ثبت نام در دوره های كاردانی نظام جدید
فاطمه زرین آمیزی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: ثبت نام متقاضیان پذیرش در دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیر انتفاعی در سال ۱۴۰۰ که از روز یکشنبه ۳۰ خرداد شروع شده، امروز یکشنبه ۶ تیر آخر می یابد. داوطلبان می توانند در مهلت باقی مانده با رفتن به سامانه ثبت نام و انتخاب رشته این دوره ها نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.
وی تصریح کرد: دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیر انتفاعی در سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org انتشار یافته است و با عنایت به این که ثبت نام و انتخاب رشته همزمان در یک مرحله انجام می شود، متقاضیان باید با عنایت به رشته محل های اعلام شده، رشته محل های مورد علاقه خویش را در سامانه ثبت کنند.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور ضمن اشاره به ثبت نام بیشتر از ۴۴ هزار داوطلب در آزمون فوق اظهار داشت: علاقه مندان به تحصیل در دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی باید ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات در ارتباط با ضوابط ثبت نام اتباع غیرایرانی و توضیحات در ارتباط با سهمیه، در صورتیکه دارای شرایط مذکور باشند، بعنوان متقاضی این دوره منحصراً در یک رشته امتحانی و متناسب با رشته تحصیلی و کد کامپیوتری دیپلم خود (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته آزمون) ثبت نام کنند.
به نقل از ایشان، پذیرش در برخی از رشته های امتحانی مذکور بدون آزمون و برپایه سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) صورت خواهد پذیرفت. همه متقاضیان، شامل این که پذیرش در رشته امتحانی آنان با آزمون یا برپایه سوابق تحصیلی (بدون آزمون) باشند، لازم است که مطابق ضوابط دفترچه راهنما و توضیحات این اطلاعیه در آزمون مذکور ثبت نام و انتخاب رشته کنند و در صورت عدم ثبت نام در تاریخ مقرر، پذیرش متقاضی بعد از آخر مهلت تعیین شده امکان پذیر نخواهد بود.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: هزینه ثبت نام و انتخاب رشته مبلغ ۵۴۰ هزار ریال است که متقاضی باید کارت اعتباری را به وسیله کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با رفتن به سایت سازمان سنجش خریداری کند. درصورتیکه متقاضی علاقمند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیر دولتی- غیرانتفاعی باشد، لازم است بعد از اطمینان از پذیرش موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در رشته امتحانی مورد تقاضا، علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت نام، نسبت به پرداخت مبلغ ۱۳۷ هزار ریال دیگر هم برای دوره های مذکور به صورت اینترنتی اقدام نمایند.
به نقل از ایشان، با عنایت به این که مقرر شده است در مراحل مختلف فرایند این آزمون، خدماتی از راه پیام کوتاه به متقاضیان عرضه شود، متقاضیانی که تمایل به استفاده از آن دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت مبلغ ۸۵۰۰ ریال به صورت اینترنتی بعنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه، می توانند از این خدمات استفاده کنند.
زرین تصریح کرد: دانش آموزان سال آخر که موفق به دریافت مدرک دیپلم نشده اند، در این مرحله، درج معدل برای آنها الزامی نیست. این گروه از متقاضیان باید از روز سه شنبه ۱۹ مرداد تا روز پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ با رفتن به قسمت ویرایش اطلاعات سایت سازمان سنجش نسبت به درج و یا ویرایش معدل دیپلم اقدام نمایند. عواقب ناشی از عدم درج معدل به عهده شخص متقاضی خواهد بود.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۴۰۰ (برای آن دسته از مجموعه های ثبت نامی که پذیرش آنها با آزمون است) در روز جمعه ۲۲ مردادماه ۱۴۰۰ برگزار می شود. متقاضیان لازم است از سه شنبه ۱۹ مرداد تا پنجشنبه ۲۱ مرداد با رفتن به سایت سازمان سنجش نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند.
منبع:

1400/04/08
12:57:48
0.0 / 5
419
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
sunblog