كلید اولیه كنكور داوطلبان خارج از كشور امروز منتشر می شود

کلید اولیه کنکور 1400 برای داوطلبان خارج از کشور در 5 گروه آزمایشی، تا آخر وقت امروز چهارشنبه 16 تیر ماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

كلید اولیه كنكور داوطلبان خارج از كشور امروز منتشر می شود
به گزارش بلاگ سان به نقل از ایسنا، آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ در دومین سال متوالی شیوع کووید ۱۹ و محدودیت های ناشی از آن با تعداد یک میلیون ۳۶۷ هزار و ۹۳۱ داوطلب در ۴۱۴ شهر، ۱۱ کشور خارجی و ۳۵۲۲ حوزه امتحانی، در چهار روز متوالی ۱۱، ۱۰، ۹ و ۱۲ تیرماه اجرا شد.
کلید اولیه آزمون سراسری برای حوزه های داخل کشور روز دوشنبه ۱۴ تیر بوسیله سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر گردید و کلید آزمون داوطلبان خارج از کشور نیز امروز چهارشنبه ۱۶ تیر ماه جاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.
نتایج اولیه آزمون سراسری بصورت کارنامه تنظیم و در دهه اول مرداد ماه بوسیله سایت این سازمان منتشر می شود. لیست اسامی پذیرفته شدگان نهایی نیز هفته آخر شهریور اعلام خواهد شد.
بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، در کنکور امسال حدود ۳۵ هزار نفر کاهش داوطلب داشتیم و حدودا افزایش اندکی در دو گروه علوم انسانی وهنر وجود داشت. در عین حال نیز در گروه آزمایشی علوم تجربی اندکی با کاهش داوطلب مواجه شدیم.
در کنکور ۱۴۰۰ تعداد یک میلیون و ۹۰ هزار داوطلب در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور پذیرش خواهند شد.1400/04/16
12:58:40
0.0 / 5
359
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , سایت
این پست بلاگ سان را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات کاربران بلاگ سان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
sunblog